Blog

Top 12: wytrawne bezglutenowe przepisy na Wielkanoc - dla dzieci i dorosłych

10/03/2024

Top 12: wytrawne bezglutenowe przepisy na Wielkanoc - dla dzieci i dorosłych

10/03/2024

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Top 12 wytrawnych potraw na Wielkanoc bez glutenu - dla dzieci i dorosłych

Czy jesteście gotowi na takie wyzwanie? 100% bezglutenowa Wielkanoc? To naprawdę pyszne doświadczanie, a na dodatek bezglutenowe dania wielkanocne zasmakują wszystkim domownikom.  

Tym bardziej, że mam dla Was top 12 wytrawnych potraw na Wielkanoc bez glutenu - dla dzieci i dorosłych. Są tutaj dania naturalnie bezglutenowe, jak pasztety czy mięsa, ale i przepisy z użyciem sprawdzonych mixów bezglutenowych, puszyste i tak smaczne, jak pszenne. 

W osobnym wpisie pokażę Wam top 12 słodkich przepisów na Wielkanoc - nie tylko serniki i chałki, ale też mazurki bezglutenowe czy mięciutkie panettone pełne suszonych owoców. 

Odczarujmy stereotyp, jakoby Wielkanoc bez glutenu była jakaś mniej smaczna czy atrakcyjna! W moim domu od 14 lat przygotowujemy 100% bezglutenowe święta i wszyscy to sobie chwalą :) 

bezglutenowa wielkanoc

Kliknij w nazwę wybranego bezglutenowego dania na Wielkanoc (lista poniżej), by przejść do konkretnego przepisu

Poznaj mój e-book: bezglutenowa Wielkanoc na każdą kieszeń

Przepisy bezglutenowe na Wielkanoc

Nie martwcie się: przepisy bezglutenowe na Wielkanoc nie są wcale bardziej skomplikowane niż te na bazie składników pszennych. Większość potraw ma identyczną recepturę, wystarczy tylko zamienić pszenną bułkę tartą na bezglutenową czy zadbać o przyprawy bez zanieczyszczeń glutenem.

Nieco inaczej jest w przypadku dań mącznych: tu potrzebne są specjalnie stworzone przepisy bezglutenowe na Wielkanoc, gdyż nasze mixy, czyli zamienniki mąki pszennej, wymagają nieco innych proporcji płynów czy drożdży.

Ale moje przepisy bezglutenowe są łatwe, na pewno sobie z nimi poradzicie. 

Przepisy bezglutenowe na Wielkanoc

Aby urozmaicić Wam przygotowanie Wielkanocy bez glutenu, stworzyłam e-book "Bezglutenowa Wielkanoc na każdą kieszeń", gdzie większość potraw jest na bazie mąk jednorodnych. 

najlepsze przepisy bezglutenowe na wielkanoc

Moje przepisy bezglutenowe na Wielkanoc są tak dobrane, że zasmakują również "glutenożercom" :) 

Odważ się: bezglutenowe dania na Wielkanoc

Jeśli na diecie bezglutenowej jest u Was tylko jedna osoba, myślicie może, że nie warto przygotowywać całych świąt w wersji gluten free. Nic bardziej mylnego!

Wyobraźcie sobie, jakim szczęściem dla dziecka z celiakią czy dorosłego będzie możliwość bezpiecznego sięgania po wszystko, na co ma ochotę, bez obaw o zanieczyszczenia okruszkami pszennego chleba... Wielkanoc jest raz w roku, odważcie się :) 

Odważ się: bezglutenowe dania na Wielkanoc
Porady o przygotowaniu Wielkanocy bez glutenu znajdziesz w moim bezpłatnym poradniku


Podoba Ci się mój przepis? Chcesz wspierać rozwój portalu Bezglutenowamama.pl? Możesz kliknąć w ikonę poniżej, wypijmy razem dobrą kawę :)

                                                                                 👇👇👇👇👇👇

Postaw mi kawę na buycoffee.to


KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się