Blog

Śniadaniówka bezglutenowego ucznia przekąski

26/08/2017

Śniadaniówka bezglutenowego ucznia przekąski

26/08/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Czas szkoły i przedszkola zbliża się wielkimi krokami. Przed nami znów bezglutenowe zakupy, odpiekanie pieczywa, szykowanie pudełek dla przedszkolaka na diecie bezglutenowej i śniadaniówek dla bezglutenowego ucznia. Jeśli chcecie zobaczyć, jak bezglutenowa Zosia lubi urozmaicać swoją śniadaniówkę, zapraszam na filmik Back to school gluten-free + konkurs”. Do wygrania jest plecak pełen bezglutenowych słodyczy.

Filmik – back to school gluten-free

Życie ucznia na diecie bezglutenowej i przedszkolaka na diecie bezglutenowej nie jest łatwe, bo na każdym kroku czyhają na nich pokusy. Sklepiki szkolne pękają w szwach, koledzy częstują na przerwach cukierkami, a nagrodami w konkursach są często batoniki czy wafelki. Dlatego dziecku na diecie bezglutenowej nie powinniśmy kategorycznie odmawiać  jedzenia słodyczy (chyba, że istnieją względy medyczne,  zdrowotne). Bo jest ryzyko, że uczeń na diecie bezglutenowej czy bezglutenowy przedszkolak po prostu zaczną podjadać zakazane słodycze. A co lubią dzieci na diecie bezglutenowej – obejrzyjcie filmik bezglutenowej Zosi – BACK TO SCHOOL GLUTEN-FREE.

Śniadaniówka ucznia na diecie bezglutenowej

Co powinno się znaleźć w bezglutenowej śniadaniówce? Przede wszystkim zapakujmy zdrową kanapkę albo wrapa, sushi, bezglutenowe paluszki rybne lub nuggetsy. Koniecznie włóżmy do śniadaniówki warzywa i owoce (marchewkę, paprykę, pomidorki koktajlowe, śliwki, jabłko, gruszkę), a do tornistra – wodę. Mimo, że nie jestem zwolennikiem słodyczy w diecie bezglutenowej, dbam, by w bezglutenowych śniadaniówkach moich dzieci znalazły się zawsze przekąski lub smakołyki (mniej lub bardziej zdrowe). 

Jeśli od niedawna dotyczy was dieta bezglutenowa i jesteście ciekawi, jakie słodycze i przekąski są gluten-free, gdzie je kupić i jak smakują – zobaczcie filmik BACK TO SCHOOL GLUTEN-FREE + KONKURS. Ten test bezglutenowych słodyczy może być pomocny przy pakowaniu bezglutenowej śniadaniówki do szkoły i przedszkola. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się