Blog

Bezglutenowy Tłusty Czwartek

03/02/2016

Bezglutenowy Tłusty Czwartek

03/02/2016

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jak znam życie, to większość rodziców spędzi dzisiejszy wieczór na smażeniu bezglutenowych pączków dla swoich bezglutenowych przedszkolaków i uczniów. Tylko niech nikt nie załamuje rąk: to naprawdę proste i wcale nie takie czasochłonne. Mam sprawdzone przepisy na bezglutenowe pączki i przepisy na bezglutenowe oponki i oczywiście na chrusty bez glutenu. W bazie są nawet pączki fit i choco chrusty!

Zatem po obiedzie wyróbcie ciasto i smażcie :). Rano wystarczy pączki chwilę odświeżyć w piekarniku. Polecam, zerknijcie również na przepis na bezglutenowe donaty. Są kolorowe i pyszne! A jeśli z różnych względów nie zdołacie usmażyć nic na Tłusty Czwartek bez glutenu, głowa do góry. Minęły czasy, gdy w Tłusty Czwartek dzieci z celiakią nie idą do szkoły czy przedszkola, bo mama nie zdobyła dla nich pączków. Mamy XXI wiek i można skorzystać z internetowych i stacjonarnych cukierni specjalistycznych (lista poniżej).

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + e-booki

Największa baza przepisów na Tłusty Czwartek bez glutenu

W życiu nasmażyłam się trochę bezglutenowych pączków. Choćby w ubiegłym roku: przygotowałam ich chyba z 300, na Tłusty Czwartek w restauracji La Calma w Lesznie. Po 9 latach prowadzenia bloga, warsztatów kulinarnych, kolonii, szkoleń pensjonatów i restauracji mam naprawdę spory zapas przepisów na Tłusty Czwartek bez glutenu. I co roku wymyślam nowe!

Aby bezglutenowe paczki czy chrusty nie miały przed Wami tajemnic, nagrałam filmiki kulinarne, stworzyłam też poradnik: Rady i wskazówki, jak usmażyć idealne pączki bezglutenowe. Zanim weźmiecie się do pracy, przeczytajcie te wskazówki. Dzięki temu bezglutenowe paczki będą puszyste, a nie twarde jak kamienie 🍩 Sporo bezcennych podpowiedzi zawarłam również w swojej książce kucharskiej „W kuchni Bezglutenowej Mamy„.

Pozwolę sobie teraz na najważniejsze słowa: nie poddawajcie się, jeśli za pierwszym razem bezglutenowe pączki nie będą idealne albo faworki bez glutenu nie „zachrupią” wystarczająco głośno. Trening czyni mistrza! Trzeba próbować i za 2-3 razem się uda! Najgorsze, co można zrobić, to poddać się … pamiętajcie, że domowe pączki bezglutenowe są zawsze najlepsze!

Zobacz na filmiku, jak smażę chrusty bezglutenowe

Bezglutenowy Tłusty Czwartek  – baza przepisów

Zawsze o tym mówię: bezglutenowe pączki i oponki bez glutenu szybko czerstwieją, więc rano przed wyjściem do pracy lub do szkoły czy przedszkola wstawcie je na 5 minut do piekarnika nagrzanego na 200 stopni. Powodzenia i smacznego! Będą idealne! Bezglutenowe pączki na Tłusty Czwartek można też usmażyć z dużym wyprzedzeniem i zamrozić – zawsze stosuję takie rozwiązanie i dzięki temu nie mam stresu dzień przed pączkową wyżerką. 

Jakie są moje ulubione przepisy na Tłusty Czwartek bez glutenu? Kocham faworki, a niedawno zakochałam się w czymś jeszcze: to choco chrusty bez glutenu. Są genialne, chrupiące, lekkie, bosko czekoladowe – bezkonkurencyjne! 

Poniżej zamieszczam odnośniki do konkretnych przepisów na Tłusty Czwartek bez glutenu. Są tam oponki, faworki, pączki klasyczne, fit pieczone pączki, hiszpańskie pączki bezglutenowe, wegańskie pączki bezglutenowe itd. Wystarczy kliknąć w konkretną ramkę z nazwą przepisu, by przejść do receptury. Możecie też zobaczyć od razu całą kategorię przepisów Na bezglutenowy Tłusty Czwartek KLIK

Zobacz na filmiku, jak smażę pączki bezglutenowe

Gdzie kupić gotowe pączki bezglutenowe?

  • stacjonarne i internetowa piekarnia Putka Bez Glutenu (pączki z marmoladą, pączki z różą, pączki z budyniem)
  • stacjonarne i internetowy sklep Jarzębińscy
  • piekarnie bezglutenowe WOLNA: Wrocław, Poznań, Komorniki, Łódź
  • piekarnie bezglutenowe BEZ: Warszawa, Kraków, Poznań
  • piekarnia stacjonarna i internetowa Bezglutelove Wieliczka
  • piekarnia Bezglutenowe Domowe (sprzedaż internetowa i stacjonarna)
  • Wypiekarnia Smaku Przeźmierowo
  • Cukiernia bezglutenowa Vaniliowa w Przeźmierowie
  • Pracownia Wypieków Trójmiasto

Uwaga: nie kupujcie paczków „bezglutenowych” oferowanych przez zwykłe cukiernie.

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią + maskotkę Kukusia

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się