Blog

Zwycięzca konkursu z Balvitenem

26/01/2018

Zwycięzca konkursu z Balvitenem

26/01/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Znamy już zwycięzcę konkursu „Wigilia z Bezglutenową Mamą i Balvitenem”.  Jury miało trudny wybór, bo otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń z Polski, ale i zza granicy. Dlatego przyznaliśmy nagrodę główną, ale również kilka wyróżnień. Poznajcie laureatów. Zdradzę, że wygrały bezglutenowe pierogi, które zresztą mają świetną oglądalność na kanale Bezglutenowej Mamy na Youtube.

Wygrały pierogi bezglutenowe

Tematem konkursu było przygotowanie wigilijnej potrawy bezglutenowej według mojego przepisu z YouTube. Wśród zdjęć nadesłanych na konkurs królowały pierniczki bezglutenowe, uszka bezglutenowe, kulebiak bezglutenowy i bezglutenowe pierogi. Zwycięską potrawę (na zdjęciu) i zdjęcie wykonała 19-letnia Weronika Nowak spod Poznania. Bezglutenowe pierogi przygotowała dla swojego brata i taty na diecie bezglutenowej. Brawo dla laureatki! Nagrodą jest udział w wielkanocnym odcinku kulinarnym Bezglutenowej Mamy oraz torba pełna produktów bezglutenowych od firmy Balviten. Są i nagrody pocieszenia dla autorów wyróżnionych zdjęć.

Paczki z produktami bezglutenowymi od firmy Balviten otrzymują: Anna Leja – Wcisło z Rzeszowa, Magdalena Skowron z Krakowa, Ewa Jaski z Bytomia oraz Iwona Bieniek z Katowic. Bezglutenowa Mama skontaktuje się z wyróżnionymi osobami, by ustalić alergeny wykluczone z codziennego jadłospisu bezglutenowego.  Na tej podstawie firma Balviten przygotuje paczki. Dotrą do wyróżnionych osób jeszcze przed Wielkanocą.

Wigilia bez glutenu jest smaczna

Wiem, że w tym roku kilka tysięcy osób w Polsce przekonało się, że celiakia i dieta bezglutenowa nie przeszkadzają w świętowaniu Wigilii. W Waszych domach powstało wiele wigilijnych potraw bezglutenowych – smacznych, kolorowych i zdrowych. Dla wielu rodzin była to pierwsza w życiu Wigilia bez glutenu. Cieszę się, że podzieliliście się swoimi sukcesami z Bezglutenową Mamą, przysyłając zdjęcia bezglutenowych potraw wigilijnych. Najchętniej nagrodzilibyśmy wszystkie prace, ale wtedy musielibyśmy nagrywać odcinki przez dwa lata.

A jeśli już teraz zastanawiasz się, jak będzie wyglądać Twoje Boże Narodzenie 2018 – zerknij do zakładki: Przepisy – Bezglutenowa Wigilia.

Film z Bezglutenową Mamą

Główną nagrodą w konkursie „Wigilia z Bezglutenową Mamą i Balvitenem” jest udział w moim programie kulinarnym na YouTube. Już wiemy, że w odcinku zaprezentujemy bezglutenowe danie wielkanocne, z wykorzystaniem Mix for Bread lub Mix for Cake Balviten. Jeszcze na tym etapie czekamy na propozycje czytelników bloga – jakiego dania brakuje Wam w przepisach na Wielkanoc u Bezglutenowej Mamy? Zdradzę tylko, że Weronika jest wegetarianką, dlatego planuje bezglutenową Wielkanoc w wersji wegetariańskiej.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się