Trzeba być na diecie bezglutenowej, by skakać z radości na widok kuriera ze świeżym pieczywem bezglutenowym. Tak właśnie zareagowała nasza Zosia, gdy we wtorek odebrała paczkę z Piekarni Bezglutenowej PUTKA  z Warszawy.  Czego tam nie było! Miękkie bułeczki i jagodzianki bezglutenowe, drożdżówka z morelami, chleb owsiany… Produkty dotarły do nas we wtorek przed południem. Wszystko świeże, puszyste i apetyczne.  Tak, odkąd bezglutenowa piekarnia z Mazowsza dociera w najdalsze zakątki kraju, bezglutenowe życie staje się prostsze.  I słodsze :).  UWAGA: do każdego zamówienia złożonego do 13 czerwca otrzymacie gratis bezglutenową jagodziankę – jeśli w formularzu, w rubryce „uwagi”, wpiszecie hasło: Bezglutenowa Mama. 

Wysyłkowa piekarnia bezglutenowa

Sklep internetowy Bezglutenowej Piekarni PUTKA z Mazowsza (Warszawa) odkryłam kilka dni temu. Wcześniej znałam świeże pieczywo bezglutenowe i ciasta bezglutenowe Putki, ale dotąd dostawałam je tylko w prezencie od znajomych podróżujących do stolicy. Od niedawna mogę zamówić świeże pieczywo bezglutenowe przez Internet – Bezglutenowa Piekarnia PUTKA uruchomiła właśnie sprzedaż wysyłkową. Nie ruszając się z domu sprzed komputera lub stojąc w kolejce czy metrze ze smartfonem, możemy kupić wszystkie ich wyroby bezglutenowe. Puszyste bułeczki bezglutenowe lub bezglutenowe jagodzianki zamówione w poniedziałek do godziny 14 już następnego dnia docierają do najdalszego zakątka Polski. Gdy byłam dzieckiem na diecie bezglutenowej, mogłam o tym tylko pomarzyć…

Darmowa wysyłka od 90 zł

Ponieważ znam pieczywo bezglutenowe i ciasta bezglutenowe PUTKI, nie miałam kłopotu z wyborem produktów. Zamówiłam oba rodzaje bezglutenowych bułeczek, mój ulubiony bezglutenowy chleb owsiany (od razu 3 paczki), bezglutenowe ciasto bananowe, bezglutenowe brownie, babkę oraz hit dla dzieci na diecie bezglutenowej: bezglutenową jagodziankę i bezglutenowe drożdżówki z morelami. Uzbierałam kwotę 87 zł i na ekranie wyświetliła się informacja, że brakuje 3 zł do darmowej dostawy. To wyjątkowa gratka – większość sklepów internetowych z żywnością gluten-free oferuje darmową dostawę od zamówienia na kwotę 150-400 zł. W sklepie internetowym PUTKI wystarczy kupić pieczywo lub ciasta gluten-free za 90 zł i cieszyć się darmową wysyłką. Domówiłam więc jeszcze jedną bezglutenową jagodziankę, uzyskałam darmową dostawę i zapłaciłam systemem Payu (sklep od razu przekierowuje klienta na stronę jego banku i można wykonać przelew na określoną kwotę). Ponieważ zamówienie w bezglutenowej piekarni zrobiłam w niedzielę, na dostawę musiałam poczekać do wtorku (zamówienia złożone i opłacone od poniedziałku do czwartku do godz. 14 są realizowane od razu – dostawa jest następnego dnia). Czekałyśmy z Zosią z przyjemnością.

Bezglutenowa paczka od kuriera

Paczka z bezglutenowej piekarni dotarła do nas we wtorek przed południem. Zosia była już w domu i to ona odebrała przesyłkę. Wiedziała już, co będzie w paczce. Najbardziej cieszyła się z bezglutenowej jagodzianki i z bezglutenowej drożdżówki. I naprawdę skakała z radości.

  • Tato, nie mamy takiej bezglutenowej piekarni w Lesznie, ale skoro takie pyszności mogę zamówić przez internet, to ta dieta bezglutenowa nie jest taka straszna – chwilę później opowiadała tacie przez telefon. 

Paczkę ze świeżym pieczywem bezglutenowym od PUTKI kurier dostarczył nam do Leszna w idealnym stanie. Bezglutenowe chleby, bułki i ciasta zostały dobrze opakowane i zabezpieczone przed wysyłką. Przebyły około 400 km – dotarły do nas dobę po wypieku. Były więc mięciutkie i świeże, jakby kupione w piekarni tuż za rogiem…

Piekarnia z tradycjami

Piekarnia PUTKA działa na Mazowszu od wielu lat i jest doskonale znana mieszkańcom regionu. Prowadzi sieć sklepów stacjonarnych z glutenowym pieczywem i ciastem. W 2016 r.  firma utworzyła osobną, bezglutenową piekarnię i uzyskała międzynarodowy certyfikat z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.  Od tej pory świeże bezglutenowe pieczywo jest dostępne na osobnym regale w sklepach firmowych PUTKA.

Bezglutenowe pieczywo jak glutenowe

Technolodzy z piekarni PUTKA mają ogromne doświadczenie w produkcji pieczywa, znają gusty i smaki swoich klientów. Dlatego stworzyli podobne produkty dla osób na diecie bezglutenowej. Dlatego w ofercie Bezglutenowej Piekarni PUTKA są zarówno puszyste bułeczki bezglutenowe i miękki chleb na bazie białych mąk, jak również coś dla koneserów: doskonały bezglutenowy chleb owsiany z ziaren. Hitem są bezglutenowe jagodzianki i bezglutenowe drożdżówki z morelą. W skład ciast bezglutenowych (ciasto bananowe lub brownie czy babka piaskowa bezglutenowa) wchodzą całe jaja (żaden chemiczny proszek jajeczny!), mąka ryżowa lub skrobia bezglutenowa, prawdziwe banany czy morele i jagody. Z kolei świeże pieczywo bezglutenowe PUTKA jest wypiekane na bazie mąki ryżowej i skrobi, z dodatkiem zakwasu. Sporo tam ziaren i naturalnego błonnika. Oczywiście w składzie wielu produktów znajdziemy również gumę guar, gumę ksantan czy inne zagęstniki – są one niezbędne, by bezglutenowe pieczywo było puszyste, miękkie i podobne w smaku oraz konsystencji do glutenowego. Takie miękkie pieczywo bezglutenowe jest szczególnie cenne w żywieniu dzieci na diecie bezglutenowej, które zazwyczaj mają kłopot z akceptacją inne smaku chleba czy bułek. 

Ceny w bezglutenowej piekarni PUTKA

Pieczywo bezglutenowe jest zawsze kosztowną pozycją w domowym budżecie, tym bardziej warto poszukiwać produktów w dobrych cenach. Ile kosztuje świeże pieczywo z Bezglutenowej Piekarni PUTKA? Pakiet 3 bułek bezglutenowych to koszt 5,95 zł (czyli niespełna 2 zł za jedną bezglutenową bułkę), za bochenek bezglutenowego chleba z prosem (230 g) trzeba zapłacić 6,95 zł, za bezglutenową jagodziankę – 3,95 zł, a za bezglutenową drożdżówkę – 3,50 zł. Są to ceny akceptowalne w budżecie osoby na diecie bezglutenowej, a ich niewątpliwą zaletą jest świeżość. Codziennie wypiekane pieczywo bezglutenowe jest wysyłane do klienta w dniu wypieku. To naprawdę duża zaleta, gwarancja smaku i składu pozbawionego dodatków przedłużających świeżość.

Szybkie zamówienie

Sklep internetowy Bezglutenowej Piekarni PUTKA jest przyjazny dla osób mniej, jak i bardziej zaznajomionych z komputerem. Sklep działa szybko i sprawnie, poszczególne strony z produktami szybko się otwierają, a wszystkie komunikaty są czytelne i zrozumiałe. Regulamin sklepu również jest przejrzysty i napisany zrozumiałym językiem. W bezglutenowym sklepie internetowym PUTKA, bez problemu znajdziemy również formularz reklamacji oraz wszelkie informacje o zwrotach produktów. 

Zamawiasz, odbierasz i jesz!

Niewątpliwą zaletą sklepu internetowego Bezglutenowej Piekarni PUTKA jest szybka dostawa świeżego pieczywa bezglutenowego i ciast bezglutenowych. Możemy kupić świeże i miękkie chleby czy bułki bezglutenowe, których nie trzeba odświeżać na parze czy w tosterze. Zamówiony towar dociera do nas w ciągu doby, co jest szczególne przydatne w życiu bezglutenowego przedszkolaka czy bezglutenowego ucznia. Z dnia na dzień możemy zamówić dla dziecka bezglutenowe jagodzianki, bezglutenowe drożdżówki, a w sezonie jesienno-zimowym również bezglutenowe świeże pączki. No i powiedzcie sami, czy bezglutenowe życie nie staje się w Polsce coraz prostsze i słodsze?

Drukuj

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!