Z ogromną radością ogłaszam zapisy na najdłuższe, specjalistyczne kolonie bezglutenowe dla dzieci i młodzieży 2021. Od lat są to jedyne w Polsce w 100% bezglutenowe kolonie dla dzieci z celiakią – bo tworzymy osobną kuchnię z odrębnym personelem, magazynem, jadalnią i jadłospisem. Kolonie bezglutenowe 2021 r. to trzy profile i mnóstwo atrakcji w ciągu 15 dni: rafting Przełomem Bardzkim, wejście na dwie wieże widokowe, codzienne zajęcia na krytym basenie i nowym boisku, noc pod gwiazdami, profilowane zajęcia z instruktorami. No i oczywiście bogate menu, tworzone codziennie pod czujnym okiem Bezglutenowej Mamy. Zapewniamy również maksymalne bezpieczeństwo związane z pandemią koronawirusa, podobnie jak w 2020 r. Tym bardziej, że kolonie z Bezglutenową Mamą od lat odbywają się w ośrodku o statusie szpitala uzdrowiskowego.
Jak się zapisać na obóz bezglutenowy 2021? Poniżej wybierz profil i kliknij opcję ZAPISZ DZIECKO NA KOLONIE. Pierwszeństwo zapisów mają dzieci i młodzież na diecie bezglutenowej oraz ich rodzeństwo i przyjaciele. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na kolonie decyduje kolejność zapisu oraz dokonanie pierwszej wpłaty. Realizujemy bon turystyczny. NOWOŚĆ: dla nastolatków – późniejsza godzina nocna 😁
Niezależnie od tego, jaki profil wybierze dziecko / nastolatek biorący udział w kolonii z dietą bezglutenową 2021 r., będzie miał zapewniony szereg atrakcji przewidzianych dla wszystkich uczestników. Wśród nich przewidziane są:
Dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej (oraz na innych dietach eliminacyjnych) na co dzień w swoim środowisku rówieśniczym doświadczają dyskryminacji z uwagi na inny sposób żywienia. Dlatego na koloniach dla dzieci z celiakią program został stworzony z myślą o wzmocnieniu poczucia własnej wartości u każdego uczestnika. Nasi wychowawcy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą lub sami są na diecie bezglutenowej, będą wspierać kolonistów w odkrywaniu swych mocnych stron i talentów. Zadbają o dobrą atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i nawiązywanie więzi koleżeńskich między dziećmi. Dlatego już na etapie zapisów poprosimy o wskazanie talentów, zainteresowań i umiejętności dziecka. Ważnym punktem programu będzie kurs wiedzy o diecie bezglutenowej oraz nauka czytania etykiet.
Od dwóch lat obserwuję również fenomenalny, mega pozytywny wpływ mojego czworonoga na wszystkie dzieci. Fiszka, niespełna trzyletnia kundelka, jest wnuczką labradora i faktycznie ma niespotykanie łagodny i wesoły charakter. Łagodzi obyczaje, koi łzy i wszelkie smutki, rozluźnia atmosferę. Pokochała ją nawet Ada z Warszawy, która bardzo, ale to bardzo bała się psów. A teraz Ada i Fiszka są najlepszymi przyjaciółkami 😎
Kolonie bezglutenowe odbędą się w przyjaznym alergikom Domu Wczasów Dziecięcych „Jagusia” w Kudowie-Zdroju, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych i Parku Zdrojowego. Obiekt posiada własny kryty basen, nowoczesne boisko sportowe, nowoczesny plac zabaw, siłownię pod gołym niebem, świetlicę, salę sportową, luksusowe warunki pobytu dla kolonijnych dzieci (również dla alergików).
Kolonie dla młodzieży: sobota 26 czerwca 2021 r. – sobota 1o lipca 2021 r.
Kolonie dla dzieci: niedziela 11 lipca – niedziela 25 lipca 2021 r.
Kolonie z Bezglutenową Mamą to najdłuższy w Polsce obóz bezglutenowy dla dzieci i młodzieży 2021 r. Podobnie jak w minionych latach potrwa aż 15 dni (czyli 14 noclegów). To optymalny czas wypoczynku. W tym czasie dzieci odczują pozytywny wpływ klimatu uzdrowiskowego, nawiążą przyjaźnie, skorzystają z bogatego programu i wycieczek, poznają największe atrakcje Narodowego Parku Gór Stołowych. Z kolei rodzice spędzą w tym czasie własne, długie wakacje ;) Kolonie z Bezglutenową Mamą są często pierwszymi w życiu koloniami dla dzieci na diecie bezglutenowej w różnym wieku. Wielu rodziców poleca znajomym właśnie nasze kolonie bezglutenowe i cyklicznie zapisuje tu dzieci. KLIK – poznaj opinie rodziców o koloniach u Bezglutenowej Mamy.
Kolonie z Bezglutenową Mamą 2021 r. odbędą się w ośrodku o bardzo wysokim, luksusowym standardzie pobytu kolonijnego. To miejsce przyjazne alergikom, gruntownie odnowione i kolorowe. Dom Wczasów Dziecięcych to jednocześnie sanatorium dziecięce „Jagusia”.
Stali uczestnicy kolonii z Bezglutenową Mamą już wiedzą: wyróżnia nas wyjątkowo atrakcyjny i bogaty jadłospis bezglutenowy. Na obozie serwujemy pięć posiłków: śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolację oraz w zależności od potrzeb – wieczorny Talerz Pyszności składający się z warzyw, owoców lub bakalii BIO. Posiłki są przygotowywane według przepisów Bezglutenowej Mamy, ze świeżych surowców, z produktów najwyższej jakości (np. wędliny zawierają 100% mięsa, parówki i kiełbaski – 94% mięsa). Co najważniejsze: Bezglutenowa Mama tworzy odrębny magazyn i kuchnię bezglutenową, z własnym, stałym personelem znającym dietę bezglutenową i inne diety eliminacyjne.
W jadłospisie na koloniach z dietą bezglutenową 2021 oferujemy m. in.:
Kadrę wychowawców na koloniach z Bezglutenową Mamą tworzy zgrany zespół aktywnych ludzi, którzy lubią pracę z młodzieżą i mają wiele pasji. To sprawdzeni pedagodzy, osobiście znani Bezglutenowej Mamie, na co dzień pracujący w szkołach regionu leszczyńskiego oraz w sanatorium „Jagusia”. Niektórzy też mają celiakię i są na ścisłej diecie bezglutenowej. Łączy ich jedno: uwielbiają pracę z dziećmi i bliska im jest idea Janusza Korczaka: „Nie ma dzieci. Są ludzie”. Właśnie dlatego spotkaliśmy się na koloniach dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej.
Na naszym obozie wychowawcy czuwają nad młodzieżą przez całą dobę, a w nocy dołączają do nich opiekunki nocne, które pełnią dyżury na korytarzach. Ponieważ szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie dzieci, kadra pedagogiczna jest liczniejsza, niż wymagają tego przepisy oświatowe. Nie ma drugich takich kolonii w Polsce. W tym roku – dodatkowo – do naszego zespołu dołączą pełnoletnie wolontariuszki z celiakią, które były już na koloniach z Bezglutenową Mamą jako uczestniczki.
Zapisy na kolonie bezglutenowe 2021 r. dla dzieci i młodzieży odbywają się poprzez formularz, zamieszczony w ofercie (patrz wyżej, opisy profili). Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie naszymi obozami bezglutenowymi, o przyjęciu na kolonie decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłata pierwszej raty. Liczba miejsc jest ograniczona. Istnieje możliwość udziału w koloniach „glutenowego” rodzeństwa lub przyjaciół dzieci i młodzieży na diecie bezglutenowej.
W razie odwołania kolonii w związku z pandemią Covid-19 organizator zwraca rodzicom 100% wpłaconej kwoty.
Szczegółowe informacje: Marta Krzyżanowska-Sołtysiak +48 602 383 840, e-mail: kolonie@bezglutenowamama.pl
Płatność: ING 32 1050 1575 1000 0097 1125 4079
HSP Relief – Daniel Sołtysiak
Dzieci i młodzież – uczestnicy naszego obozu bezglutenowego 2020 zostaną objęci standardowym ubezpieczeniem NNW i ubezpieczeniem od zajęć sportowych. Rodzice mają możliwość wykupienia indywidualnego ubezpieczenia od rezygnacji z kolonii (np. z powodu kwarantanny, choroby itp.).
Organizator nie przewiduje dowozu dzieci z różnych miast Polski do Kudowy – Zdroju. Początek i koniec turnusu zaplanowano w dni wolne od pracy, by umożliwić dojazd dzieciom i rodzicom z różnych zakątków kraju. Praktyka pokazuje, że problemu nie stanowi nawet dojazd do Kudowy ze Słupska, Szczecina, Lublina, Warszawy, Krakowa i wielu innych miast, a nawet z Wiednia czy Dublina, odległych od Kotliny Kłodzkiej.
Jest jeszcze jeden atut kolonii dla dzieci i młodzieży z Bezglutenową Mamą – klimat uzdrowiska. Klimat w Kudowie – Zdroju jest łagodniejszy, niż na pozostałym obszarze Ziemi Kłodzkiej. Właściwości klimatu pływają bardzo korzystnie na szereg procesów ustrojowych: krążenie krwi, oddychanie i trawienie, sprawność układu mięśniowego i nerwowego. Dodatkowym czynnikiem moderującym są zwarte obszary leśne (przewaga drzewostanu świerkowego, sosnowego i bukowego). Podstawowym bogactwem uzdrowiska są naturalne źródła wód mineralnych.
Park Zdrojowy, znajdujący się w sąsiedztwie naszego ośrodka, ma charakter ozdobnego ogrodu. Przy końcu hali spacerowej znajduje się altana, osłaniająca dawniejszą małą pijalnię. Aleja główna prowadzi do „dzikiej” części parku. Na tym odcinku aleja wysadzona jest podwójnym rzędem dębów piramidalnych. Kończy się nad brzegiem malowniczego stawu. W parku rośnie ponad 300 okazów krzewów i drzew.
W Kudowie – Zdroju leczy się m.in.: choroby układu krwiotwórczego (niedokrwistość); choroby ortopedyczno – urazowe (stany po urazach ortopedycznych, wady postawy, schorzenia narządu ruchu); choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca tętnic wieńcowych serca, zmiany zwyrodnieniowe i pozapalne mięśnia sercowego, stany po zawale, stany po operacjach zastawek); choroby reumatologiczne (reumatoidalne zapalenie stawówiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, reumatyzm tkanek miękkich, choroba zwyrodnieniowa stawów, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa); choroby przewodu pokarmowego (celiakia), otyłość, nadczynność tarczycy.
KOMENTARZE