Dzisiaj rozpoczynamy zapisy na Magiczne kolonie z Bezglutenową mamą nad Jeziorem Wieleńskim w Wielkopolsce. To najdłuższy bezglutenowy obóz w Polsce: potrawa aż 15 dni (czyli 14 nocy)! W programie znajdzie się akrobatyka cyrkowa, piłka nożna i taniec, żeglarstwo i rzeźba, film i warsztaty kulinarne. Zapraszamy dzieci od 7 do 13 lat, a rodziny – na wakacyjne turnusy 8-dniowe.

W pełni bezglutenowe

Magiczne kolonie z Bezglutenową mamą to obóz dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej (a także z dodatkowymi alergiami np. mleko, jaja, soja, pszenica), organizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Zapraszamy również „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciół bezglutenowych dzieci (wszyscy uczestnicy korzystają wyłącznie z diety bezglutenowej).

Wiek dzieci (7-14 lat), z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Organizatorzy

Ośrodek Wypoczynkowy „Krokus” Wieleń k/ Przemętu – certyfikowany ośrodek wpisany do ogólnopolskiego rejestru organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży www.ow-krokus.pl oraz www.bezglutenowamama.pl.

Termin

Najdłuższy obóz bezglutenowy w Polsce

25 czerwca (niedziela)– 9 lipca 2017 r. (niedziela)  

15 dni (!) – 14 noclegów

Urokliwe, kameralne miejsce

Ośrodek „Krokus” w Wieleniu (Wielkopolska), położony na terenie urokliwego Przemęckiego Parku Krajobrazowego. 4-osobowe pokoje w hotelu z pełnym węzłem sanitarnym. Obiekt ogrodzony, zlokalizowany nad jeziorem, z dala od innych ośrodków wypoczynkowych, ze strzeżoną plażą.

Rezerwacja i zapisy

Drogą e-mailową: marta@bezglutenowamama.pl

Szczegółowe informacje: Marta Krzyżanowska-Sołtysiak + 48 602 383 840

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą I raty.

Wyżywienie

  • Osobna, bezglutenowa kuchnia z trzyosobowym, przeszkolonym personelem blogerki – Bezglutenowej mamy, zatrudnionym wyłącznie w bezglutenowej kuchni.
  • Dietetyk przez cały czas trwania obozu (kuchnia, imprezy, wycieczki, zakupy z dziećmi w sklepikach).

Kadra i program

Doświadczona kadra instruktorów i wychowawców na co dzień pracujących z dziećmi. Atrakcyjny program dla dzieci, rodzinna atmosfera, zajęcia uwzględniające zainteresowania dzieci, ich umiejętności  i wiek.

PROGRAM DLA WSZYSTKICH DZIECI realizowany z uwzględnieniem wieku, umiejętności i zainteresowań dzieci

PEDAGOGIKA CYRKOWA – zajęcia prowadzone przez dyplomowanych trenerów akrobatyki cyrkowej, na co dzień prowadzących profesjonalny, sportowy klub dziecięco-młodzieżowy (warsztaty żonglerskie, warsztaty sztuki magicznej i iluzji, zapoznanie się z różnymi kategoriami akrobatyki cyrkowej dla początkujących: hula-hop, monocykl, szczudła, ruchome wałki, skakanki.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNEmodelarstwo (dla chłopców – statek, samolot, pojazd wojskowy), warsztaty  malarsko – rzeźbiarskie, warsztaty rzeźby z piasku, warsztaty plecenia wianków i ozdób z kwiatów (dla dziewcząt), warsztaty tworzenia biżuterii (dla dziewcząt).

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNO – FILMOWEwarsztaty filmowe, stworzenie reportażu filmowego z obozu, warsztaty fotograficzne.

ZAJĘCIA SPORTOWE – zajęcia sprawnościowe i gimnastyczne, warsztaty taneczne (zumba, fuzja latynoskich rytmów i aerobiku), piłka nożna dla początkujących i zaawansowanych, kajaki i rowery wodne pod opieką wychowawców i ratowników, kąpiele wodne pod opieką wychowawców i ratowników.

ZAJĘCIA  REKREACYJNE – zabawa z klownem, pokaz profesjonalnej grupy cyrkowo – akrobatycznej, wyprawa na drugi brzeg jeziora olbrzymim statkiem pirackim (z doświadczonymi żeglarzami i ratownikami, dzieci w kapokach), podchody – szukanie skarbu piratów, wieczorna wyprawa na Zlot Czarownic, wieczór talentów, gry i zabawy zespołowe (sznur, piłka plażowa, dwa ognie, ringo, badbington), plażowanie i kąpiele wodne pod opieką ratowników i wychowawców, wieczór piracki, dyskoteki tematyczne, spotkanie z podróżnikiem, ogniska z pieczeniem kiełbasek i bułek, kulinarne warsztaty z Bezglutenową mamą: pieczenie pizzy i bułek, z krótkim wprowadzeniem w tematykę diety bezglutenowej i celiakii, pozdrowienia z Wielenia – pisanie i wysłanie pocztówki do rodziców, letnie kino filmowe z popcornem i frytkami.

ATUTY kolonii z Bezglutenową mamą

  • Zdrowe, urozmaicone dania domowej kuchni: świeże pieczywo codziennie wypiekane na miejscu (drożdżowe i na zakwasie, chleb, bułki, rogale), bezglutenowe pierogi, pizza, spaghetti, racuchy, domowe pasztety i wędliny, naleśniki, drożdżówki, rogaliki, muffinki, batony i ciasta, dużo warzyw i owoców.
  • Surowce polskich i zagranicznych firm (angielskie, czeskie, niemieckie, włoskie).
  • Bezglutenowe warsztaty kulinarne dla dzieci, z kursem wiedzy o diecie bezglutenowej i celiakii.
  • Dzięki kameralnej, osobnej kuchni możliwość przygotowywania posiłków dla bezglutenowych dzieci z dodatkowymi nietolerancjami pokarmowymi (m. in. mleko, soja, jaja).
  • Pięć posiłków dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).
  • Obozowy sklepik z bezglutenowymi przekąskami.

Kolonie z Bezglutenową mamą wyróżnia przede wszystkim profesjonalna organizacja specjalistycznego wyżywienia dietetycznego. Bezglutenowa kuchnia będzie serwować  5 posiłków: śniadanie z bezglutenowym bufetem szwedzkim, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolację. W menu będą przeważać dania zdrowe, ale i atrakcyjne dla dzieci, przygotowane zawsze od podstaw w osobnej kuchni bezglutenowej.

Wszystkie dania zostaną przygotowywane pod czujnym okiem Bezglutenowej mamy. Podamy m. in.: świeże pieczywo codziennie wypiekane na miejscu (drożdżowe i na zakwasie, chleb, bułki, rogale),  bezglutenowe pierogi, pizzę, spaghetti, racuchy, naleśniki, hot-dogi, hamburgery, domowe pasztety i szynki, naleśniki, drożdżówki, rogaliki, muffinki, batony i ciasta, dużo warzyw i owoców.

Wszelkie wyjścia na zakupy do sklepu spożywczego będą się odbywać zawsze pod opieką Bezglutenowej mamy. Interesujący program zapewni dzieciom niezapomnianą rozrywkę, ale nie zabraknie im również czasu wolnego.