Za namową Bezglutenowej Mamy gospodyni pensjonatu Moje Tatry od dwóch lat organizuje zimowe i letnie wakacje 100% bez glutenu. Pod jednym dachem mieszkają i jedzą rodziny na diecie bezglutenowej, ale i nieliczni glutenożercy, nieświadomi tego, w co się pakują…. Bo zasada jest jedna: w pokojach można jeść, co się chce, ale w jadalni zero glutenu. Jak myślicie: jedzą i płaczą, że chleb jest twardy a bułki się kruszą, czy są pod wrażeniem bogactwa diety bezglutenowej w wykonaniu gospodyni Moich Tatr? Przeczytajcie, co mówią glutenożercy na temat diety bezglutenowej w Moich Tatrach. 

Przyprawy dają moc

Jestem glutenowcem, ale zdarzały mi się epizody, gdy piekłam bezglutenowy chleb. Podczas ferii w pensjonacie Moje Tatry korzystaliśmy wyłącznie z jedzenia bezglutenowego – nie było innej możliwości, kuchnia nic innego nie serwowała😍 Szczerze mówiąc nie zauważyłam większej różnicy. Na bufecie szwedzkim było tyle pieczywa do wyboru, że codziennie jedliśmy inny chleb i bułki, a wszystko było pyszne. Nie czułam, że jem chleb bezglutenowy, naprawdę 😁 Jeśli chodzi o obiady, to różnicę zauważyłam tylko w smakach makaronu i kaszy gryczanej.

Uważam, że duże znaczenie, zarówno w daniach bezglutenowych jak i glutenowych, ma dobre doprawienie potraw. Dzięki temu mają bardziej intensywny smak. Na szczęście przypraw w tym pensjonacie nie brakowało 🙂 Uważam, że kuchnia bezglutenowa w pensjonacie Moje Tatry spełnia oczekiwania najbardziej wymagających gości, nie tylko z celiakią i na diecie bezglutenowej. Polecam to miejsce każdemu. Moja rodzina na pewno wróci tu jeszcze wiele razy. 

Kinga, wypoczywała w pensjonacie z 4-osobową rodziną

Dorota – było zdrowo, smacznie i bezglutenowo

Nie przepadam za daniami mięsnymi, ograniczam je w swojej diecie na co dzień. Jednak nigdy do tej pory nie odstawiałam mąki pszennej, bo wydawało mi się to sporym wyzwaniem. Jednak po turnusie w pensjonacie Moje Tatry jestem bardzo zmotywowana do takiej próby. Smakiem, różnorodnością produktów, konsystencją, zapachem –  jedzenie bezglutenowe absolutnie nie różni się od glutenowego. Miałam jednocześnie przekonanie, że jemy zdrowo, bowiem na bufecie szwedzkim był naturalny chleb bezglutenowy na zakwasie, bułki pieczone na miejscu i wiele dań przygotowanych od podstaw w kuchni. Sałatki, wędliny, sery, wiele rodzajów pieczywa bezglutenowego (każde pyszne), ciasta domowe do obiadu. Codziennie pojawiały się też bezglutenowe dania wegańskie – dla chętnych, a reszta mogła jeść mięso. Rewelacja!

No i jeszcze jedno…. Ilość jedzenia w Moich Tatrach jest nie do przejedzenia przez zwykłego śmiertelnika… Przyjeżdżamy do Moich Tatr od wielu lat i choć nie mamy celiakii i nie jesteśmy na diecie bezglutenowej, nadal będziemy tu spędzać zimowe wakacje. Bez glutenu oczywiście 😍

Dorota, wypoczywała w Moich Tatrach z 5-osobową rodziną

Naturalna dieta bezglutenowa jest dobra dla każdego

Jeśli ktokolwiek sądzi, że dieta bezglutenowa czy choćby samo pieczywo bezglutenowe, jest niesmaczne, niech sprawdzi to na własnej skórze w pensjonacie Moje Tatry. Zimowe wakacje bez glutenu udowodniły, że można karmić wszystkich gości bezglutenowo, smacznie, bogato (np. do obiadu zawsze domowe ciasto) i różnorodnie. Glutenożercom nie robi to różnicy, a bezglutenowi są szczęśliwi, że wszystko w kuchni i na stołach jest gluten-free. Doceniają to zwłaszcza rodzice dzieci z celiakią – bo maluchy mogą zejść same na śniadanie i wybierać z bufetu szwedzkiego wszystko, czego zapragną. 

Jedna uwaga: dieta bezglutenowa jest zdrowa dla wszystkich tylko pod warunkiem, że jest oparta głównie na naturalnych produktach gluten-free, a nie na przetworzonych. Dlatego gospodyni Moich Tatr sama wypieka pieczywo bezglutenowe albo zamawia naturalny chleb na zakwasie z piekarni Dr Żurek bez glutenu. Sama piecze ciasta bezglutenowe, zamawia wysokiej jakości wędliny (100% mięsa) lub przygotowuje je w swojej kuchni. Serwuje najwyższej jakości hiszpańską oliwę z oliwek Casas de Hualdo, wegańskie jogurty Planton, domowe pasty warzywne. Zapewniam, że taka dieta bezglutenowa nikomu nie zaszkodzi 🙂