Blog

Bezglutenowe monodesery i inne ciasta na Wigilię z cukierni Vaniliowa

21/12/2021

Bezglutenowe monodesery i inne ciasta na Wigilię z cukierni Vaniliowa

21/12/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jeśli mieszkacie w Poznaniu lub okolicach i macie ochotę spróbować wyjątkowe ciasta podczas Bożego Narodzenia, zerknijcie na cuda z cukierni bezglutenowej Vaniliowa w Przeźmierowie. Monodesery, czyli minitorciki w kształcie półkuli, z puszystą pianką, oblane czekoladą lub białą polewą, z figowym lub wiśniową galaretką. Spróbowałam i wiem, że wcześniej nie jadłam nic podobnego! Oprócz tego tradycyjne ciasta, które uświetnią każdą Wigilię bez glutenu. Serniki, strucle, pierniki, seromakowce w kilku wersjach. Tak, cukiernia Vaniliowa potrafi wyczarować pyszne wypieki bezglutenowe. Wielkopolanom jest dobrze znana, gdyż słynie z wyjątkowo ozdobnych tortów bezglutenowych na każdą okazję. Co ważne, Vaniliowa oferuje dowóz wypieków – na indywidualne zamówienie, nawet w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Poznania. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Wypieki bezglutenowe z cukierni Vaniliowa na Wigilię 2021

Bezglutenowa cukiernia Vaniliowa spod Poznania działa od około 3 lat i bardzo szybko zasłynęła z fantazyjnych tortów i innych wypieków, na bazie dobrych gatunkowo składników. Co roku wypieka paczki bezglutenowe na Tłusty Czwartek, bezglutenowe rogale marcińskie na 11 listopada, mazurki na Wielkanoc i oczywiście tradycyjne oraz nowoczesne ciasta na Boże Narodzenie. 

W tym roku cukiernia bezglutenowa Vaniliowa ma coś zupełnie nowego w ofercie. To monodesery, czyli minitorciki. To czekoladowe lub sezamowe musy, nadziewane figami lub wiśniową galaretką, oblane czekoladą lub białą polewą, udekorowane owocami lub płatkami czekoladowymi…. Niebo w gębie, muszę tak napisać…. Sama jestem pasjonatką puszystych deserów, takich z pianką lub bitą śmietaną, mogę je pałaszować 5xdziennie. Monodeserwy z Vaniliowej zdobyły moje serce na zawsze….

Jeśli jeszcze planujecie wzbogacić menu świąteczne, a mieszkacie w Poznaniu lub okolicach, zerknijcie poniżej na całe ofertę bezglutenowych wypieków na Boże Narodzenie w Vaniliowej. Zerkajcie też na ich profil na fejsbuku – Kawiarnia Cukiernia Vaniliowa.

Wypieki bezglutenowe nie różnią się od glutenowych

Jeśli ktoś jeszcze twierdzi, że wypieki bezglutenowe są gorsze od tradycyjnych pszennych, to jest w błędzie. Obecnie (2021 r.) wszystkie działające w Polsce cukiernie bezglutenowe dokonują cudów i oferują wyśmienite ciasta, desery, torty. Można tam kupić (lub zjeść na miejscu) desery bezglutenowe, ale również takie bez mleka, laktozy czy jajek. Dzięki temu nikt z celiakią, na diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych nie czuje się dyskryminowany. Co ważne, te wypieki są tak pyszne, że żaden glutenożerca nie rozpozna braku glutenu 😁

Sama widziałam wielokrotnie, jak dzieci z celiakią promienieją w takich cukierniach bezglutenowych, jak Vaniliowa, WOLNA, Kafej, Fit Cake i innych. Bo mogą skosztować wszystko, na co mają ochotę. Po prostu wybierają z witryny najbardziej apetyczne i śliczne ciasta i … czują się jak rówieśnicy. Dlatego jestem zachwycona, że każdego roku, w różnych miastach, powstają specjalistyczne cukiernie bezglutenowe. Można tam umówić się z przyjaciółmi, na spotkanie biznesowe, a także zamówić wypieki bezglutenowe na święta, urodziny, wesela i różne okazje. 

Pamiętajcie jednak, że takie cukiernie bezglutenowe to wciąż nisza. Ich wypieki są zazwyczaj droższe, od tradycyjnych. Taki lokal, aby przetrwać i wypełniać swego rodzaju misję wobec osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, musi mieć grono stałych i ciągle nowych klientów. 

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych

Tutaj kupisz

Wyjątkowy prezent dla dziecka z celiakią i na diecie bezglutenowej

Tutaj kupisz

Wyjątkowy prezent dla dziecka z celiakią i dla jego rodziny

Tutaj kupisz

Pakiet 3 w 1

Tutaj kupisz

Pakiet Max

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się