Blog

A może pyszne Boże Narodzenie bez glutenu i w górach?

05/11/2021

A może pyszne Boże Narodzenie bez glutenu i w górach?

05/11/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Ileż to mam i tatów marzy o klimatycznej, rodzinnej i pysznej Wigilii bez glutenu, o Wigilii, którą ktoś przygotuje i pięknie poda i zadba o wszystkie tradycje… Jest taka osoba i takie miejsce. Tradycyjnie gospodyni bezglutenowego pensjonatu Moje Tatry koło Zakopanego zaprasza na bezglutenowe Boże Narodzenie w górach i po raz na sylwestrowe pobyty. W programie jest bogate i smaczne menu, kulig z pochodniami, kapela góralska, a także poznanie góralskich tradycji świątecznych i zabawa z kapelą, a dla dzieci warsztaty malarskie i pobliskie nartostrady. Rezerwacje już trwają, zerknijcie na ofertę bezglutenowej Wigilii w pensjonacie Moje Tatry. Już 29 grudnia dotrze tam Bezglutenowa Mama z rodziną, zostaniemy na Sylwestra i kilka dni później. Jeśli zatem interesują Was przy okazji kulinarne warsztaty bezglutenowe, piszcie do Eli. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Bezglutenowa Wigilia w górach – po góralsku

W programie bezglutenowej Wigilii w górach – w Moich Tatrach jest bogate i smaczne menu na uroczystej kolacji i w dni świąteczne, kulig z pochodniami, a także poznanie góralskich tradycji świątecznych i zabawa z kapelą, a dla dzieci warsztaty malarskie i pobliskie nartostrady. Rezerwacje już trwają, zerknijcie na ofertę bezglutenowej Wigilii w pensjonacie Moje Tatry. Więcej informacji oraz cennik znajdziecie na stronie pensjonatu mojetatry.com

Boże Narodzenie bez glutenu ten pensjonat organizuje już od wielu lat. Od 2020 r. Moje Tatry są miejscem w 100% bezglutenowym – nawet glutenożercy jedzą tam gluten-free. Nie ma w Polsce miejsca bezpieczniejszego dla osób na diecie bezglutenowej. Dzięki gospodyni Eli okazuje się, że celiakia nie wyłącza  nas z aktywnego, „normalnego” życia. 

Sylwester bez glutenu w górach – cicho i spokojnie lub wystrzałowo

W pensjonacie Moje Tatry w Białym Dunajcu można spędzić nie tylko Boże Narodzenie, ale również (lub tylko) Sylwestra bez glutenu. Ela przyjmuje już rezerwacje na pobyty sylwestrowo-noworoczne. Nie planuje organizacji zabawy sylwestrowej, ale jeśli goście sobie zażyczą, gospodyni pomoże COŚ zorganizować.

Zaletą Moich Tatr jest to, że leżą we wsi pod Zakopanem, z dala od turystycznego zgiełku i tłumów. Goście nie są więc terroryzowani kawalkadami petard i seriami wystrzałów sztucznych ogni. Jest cicho, spokojnie, nastrojowo, a wokół góry. Ubiegłoroczny Sylwester bez glutenu spędziliśmy właśnie u Eli. W ciągu dnia poszliśmy na daleki spacer do Doliny Chochołowskiej, a w tym roku, wieczorem, planujemy bezpieczny wypad w góry. O tej porze roku nie ma ograniczeń czasowych w Tatrzańskim Parku Narodowym (w sezonie wiosenno – letnim można tam przebywać tylko od świtu do zmierzchu).  

Zostaniemy kilka dni, o ile pozwoli plan lekcji naszych dzieci, wtedy mogę poprowadzić dla chętnych kulinarne warsztaty bezglutenowe. A potem zjedziemy znów do Eli na wielkopolskie ferie bezglutenowe w Moich Tatrach, a ja sama będę jeszcze wpadać w innych terminach, na warsztaty. Do zobaczenia! Klikajcie w: bezglutenowy pensjonat Sylwester 2021

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się