Rozpoczynamy zapisy na KOLONIE Z BEZGLUTENOWĄ MAMĄ 2019 – DLA MŁODZIEŻY 12-16 lat. Uwaga: dla dzieci w wieku 7-12 lat odbędzie się osobny turnus KLIK. To najdłuższe w Polsce i jedyne w 100%  bezglutenowe kolonie 2019 r.– tradycyjnie już potrwają aż 15 dni! Ale nasz bezglutenowy obóz wyróżnia się nie tylko czasem trwania. Oferujemy dzieciom luksusowe warunki pobytu kolonijnego w nowoczesnym ośrodku z własnym basenem, odrębną kuchnię z personelem Bezglutenowej Mamy oraz własną jadalnią, klimat uzdrowiska, opiekę dietetyka, pięć posiłków dziennie, wyjątkowo atrakcyjne i bezpieczne wyżywienie oraz nietuzinkowy program. Podobnie jak w minionych latach liczba miejsc jest ograniczona. Na kolonie z dietą bezglutenową 2019 dla młodzieży  zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku 12-16 lat. Pierwszeństwo zapisów mają nastolatki na diecie bezglutenowej i ich rodzeństwo.

Turnus w 100% bezglutenowy

Nie ma drugich tak specjalistycznych kolonii w Polsce, które miałyby osobną kuchnię bezglutenową oraz wszystkich uczestników, wychowawców i kucharzy na diecie gluten-free. Dlatego nasze turnusy są zawsze w 100% bezglutenowe.  Specjalistyczne kolonie z Bezglutenową Mamą to już czwarty z kolei obóz dla młodzieży z celiakią, z alergią na gluten i na ścisłej diecie bezglutenowej (a także z dodatkowymi alergiami np. mleko, jaja, seler, sezam, laktoza, orzechy, pszenica, żyto).   

Bezglutenowa Mama tworzy odrębną kuchnię z własnym personelem, który przygotowuje wyłącznie bezglutenowe posiłki, z własnych surowców pochodzących z osobnych dostaw od producentów, przechowywanych w osobnym magazynie. Uczestnicy korzystają z własnej bezglutenowej jadalni. Wszystkie osoby pracujące w kolonijnej kuchni Bezglutenowej Mamy są na diecie bezglutenowej, a w naszych pomieszczeniach obowiązuje zakaz wnoszenia jakichkolwiek produktów glutenowych na teren naszego obiektu. Na diecie bezglutenowej są również wychowawcy oraz kierownik obozu. Wszystko po to, by zapewnić w 100% bezglutenową kuchnię i nie dopuścić do jakichkolwiek zanieczyszczeń glutenem.

Z kuchni całkowicie wykluczamy również większość alergenów zgłoszonych przez rodziców. W przypadku wolnych miejsc zapraszamy również „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciół bezglutenowych dzieci (ale wszyscy uczestnicy korzystają wyłącznie ze ścisłej diety bezglutenowej).

Miejsce i termin kolonii bezglutenowych 2019

Kolonie bezglutenowe dla młodzieży odbędą się w gruntownie odnowionym Domu Wczasów Dziecięcych „Jagusia” w Kudowie-Zdroju, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Obiekt posiada własny kryty basen, boisko sportowe, nowoczesny plac zabaw, siłownię pod gołym niebem, świetlicę, salę sportową, luksusowe warunki pobytu dla kolonijnych dzieci (również dla alergików).

To najdłuższy w Polsce obóz z dietą bezglutenową – potrwa 15 dni (14 noclegów)

Początek kolonii: sobota 22 czerwca  2019 r.

Zakończenie kolonii: sobota 6 lipca 2019 r.

Kolonie z Bezglutenową Mamą to najdłuższy w Polsce obóz bezglutenowy dla młodzieży 2019. Podobnie jak w minionych latach potrwa aż 15 dni (czyli 14 noclegów). To optymalny czas wypoczynku dla młodzieży. W tym czasie dzieci odczują pozytywny wpływ klimatu uzdrowiskowego, nawiążą przyjaźnie, skorzystają z bogatego programu i wycieczek, poznają największe atrakcje Narodowego Parku Gór Stołowych.  

Kolonie z Bezglutenową Mamą są często pierwszymi w życiu koloniami dla dzieci na diecie bezglutenowej w różnym wieku. Wielu rodziców poleca znajomym właśnie nasze kolonie bezglutenowe i cyklicznie zapisuje tu dzieci. 

  • Córka była już na wszystkich koloniach bezglutenowych w Polsce, ale najbardziej podoba się jej u Bezglutenowej Mamy – podkreśla mama nastolatki na diecie bezglutenowej z centralnej Polski. 

Luksusowe warunki pobytu

Kolonie z Bezglutenową Mamą 2019 r. odbędą się w ośrodku o bardzo wysokim, luksusowym standardzie pobytu kolonijnego. To miejsce przyjazne alergikom, gruntownie odnowione i kolorowe. Dom Wczasów Dziecięcych to jednocześnie sanatorium dziecięce „Jagusia”.

  • zakwaterowanie w nowoczesnych i komfortowych pokojach 2-3-4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i meblami
  • pościel hipoalergiczna (kołdry, poduszki, koce)
  • codzienne zajęcia na nowym basenie, zintegrowanym z częścią hotelową, pod stałą opieką ratownika i wychowawców
  • całodobowa opieka pielęgniarska (dyżurka pielęgniarska w budynku zakwaterowania)
  • zaplecze sportowe (boisko, nowoczesny plac zabaw, nowa sala sportowa, siłownia pod gołym niebem)
  • miejsce na grill i ognisko
  • sala dyskotekowa
  • własna, odrębna bezglutenowa kuchnia, magazyny i jadalnia
  • codzienne sprzątanie obiektu przez personel ośrodka

Bogaty i zdrowy jadłospis bezglutenowy

Stali uczestnicy kolonii z Bezglutenową Mamą już wiedzą: wyróżnia nas wyjątkowo atrakcyjny i bogaty jadłospis bezglutenowy. Na obozie serwujemy pięć posiłków: śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolację oraz w zależności od potrzeb – Talerz Pyszności składający się z warzyw, owoców lub bakalii BIO. Posiłki są przygotowywane według przepisów Bezglutenowej Mamy, ze świeżych surowców, z produktów najwyższej jakości (np. wędliny zawierają 100% mięsa, parówki i kiełbaski – 94% mięsa). Co najważniejsze: Bezgluten