Blog

4

Włochy idealny kraj na wakacje z dietą bezglutenową

05/12/2017

Włochy idealny kraj na wakacje z dietą bezglutenową

05/12/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Nie wiem jak Wy, ale ja już myślę o wakacjach, najlepiej w ciepłym miejscu… Jeśli masz celiakię lub jesteś na diecie bezglutenowej innych przyczyn i zastanawiasz się, gdzie pojechać na zagraniczne wakacje, odpowiadam krótko: do Włoch. Bezglutenowe wakacje we Włoszech to prawdziwy raj: nowe smaki, bogactwo produktów bezglutenowych, bezglutenowe pizzerie i lodziarnie – i wszystko w zasięgu ręki. Jeśli więc planujesz zagraniczne wakacje z dietą bezglutenową, polecam Włochy. Do tego raju zaprasza również Natalia, która opisała Bezglutenowej Mamie swoje bezglutenowe wakacje. Przeczytajcie jej relację.

Dieta bezglutenowa na wakacjach – Włochy

Chciałabym się podzielić moimi wrażeniami z podróży po Włoszech. Może niektóre wskazówki przydadzą się innym osobom na diecie bezglutenowej. Polecam wejście na stronę pizzerieperceliaci.net oraz gelaterieperceliaci.com Obie strony są w języku włoskim, ale bardzo łatwo się z nich korzysta. Wystarczy wybrać region i miasto, w którym się przebywa i wyświetlają się wszystkie miejsca bezpieczne dla celiaków. Na pierwszej stronie są bezglutenowe pizzerie i restauracje, w których można zjeść (także makarony), a na drugiej stronie lodziarnie. I tak dzięki temu zjadłam najlepsze włoskie pizze oraz lody bezglutenowe w Rzymie i w mniejszych toskańskich miejscowościach jak np. San Gimigiano. Właściwie mogliśmy jeść bezglutenowo w każdym regionie w jakim byliśmy( Liguria, Toskania i Lacjum). Obsługa jest bardzo świadoma, wykształcona i nikomu nie trzeba tłumaczyć na czym polega celiakia.

 

Bezglutenowy prowiant w apartamencie i pociągu

Jeżeli chodzi o noclegi to na booking.com można znaleźć informację, gdzie serwują śniadania bezglutenowe. Warto napisać maila przed wyjazdem i przypomnieć o sobie. W każdym naszym apartamencie dla mnie był chleb bezglutenowy, szynka pakowana i coś słodkiego. Po prostu raj dla nas. Dodatkowo w pociągu serwują przekąskę, można dostać porcję bezglutenową, w wersji w słonej lub słodkiej i proseco do picia.

 

Wszystko bezglutenowe

 Na koniec zostało mi polecić najlepsze bezglutenowe miejsce w jakim byłam – cały lokal bezglutenowy. Dostępne jest niemal wszystko – ciasta robione na miejscu, włoskie pieczywo bezglutenowe, bezglutenową pizzę we wszystkich możliwych kombinacjach- na słodko również oraz makarony- całość przygotowywane na miejscu na świeżo. Dodatkowo funkcjonuje tam sklep i można kupić mąki, makarony i bakalie. Pani kucharka/ właścicielka niezwykle miła, zdradziła mi, że pizzę robi bez drożdży.
 
Na zdjęciach załączam menu z tego miejsca i dokładny adres jak również zdjęcie kilku pizz oraz przekąski w pociągu. Prawda, że to wymarzone wakacje z dietą bezglutenową?

Bezglutenowy prowiant w apartamencie i pociągu

Zobaczcie na zdjęciu (powyżej), jak wyglądało moje bezglutenowe śniadanie w miejscu, gdzie nocowałam. Właścicielka zapewniła mnie, że po śniadaniu spakuje wszystkie produkty potrzebujące lodówki w czystą siatkę i tak zabezpieczone włoży do lodówki, żeby przypadkiem nic na np otwartą szynkę nie pokruszyło się. Zobaczcie, jaka świadomość diety bezglutenowej!

Oczywiście zapomniałam dodać, ze w sklepach produkty bezglutenowe są wspaniale oznaczone, wybór jest ogromny. Podsumowując nic tylko się tam przeprowadzić i niczym się nie przejmować😉. Dieta bezglutenowa na wakacjach może naprawdę cieszyć :). Włochy uwielbiam od dawna, ale są jeszcze inne miejsca dla celiaków. Na Teneryfie również byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Dobrze odkrywać różne przyjazne nam miejsca i się nimi dzielić. Pozdrawiam z wietrznego Kołobrzegu;).

Galeria zdjęć Natalii z wakacji z dietą bezglutenową we Włoszech

KOMENTARZE (4)

Iwona 27/04/2022 20:44
Witam, czy udało się zdobyć adres tej bezglutenowej restauracji?
kuba 21/05/2021 11:09
Nie mogę na zdjęciach znaleźć adresu tej polecanej najlepszej bezglutenowej knajpy. Czy mogłabyś napisać w komentarzu?
Bezglutenowa Mama 21/05/2021 14:10
No niestety, nie mam obecnie kontaktu z osobą, która napisała mi wtedy tę relację. ... Ale może mogę inaczej pomóc? Byłam kilka razy we Włoszech, mogę Ci polecic przyjazne miejsca :)
Adrian 05/12/2017 15:36
Włochy to najlepszy kraj do życia dla Celiaków! :-)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się