Jak mikrobiota wpływa na oś jelito-mózg u dorosłych z ADHD? Jak leczyć niedokrwistość? Co łączy otyłość i zaburzenia psychiczne? Jak wychować zdrowe dziecko? Dlaczego warto być aktywnym fizycznie?
Tego wszystkiego dowiemy się już w najbliższy weekend 8-9 marca 2025 na konferencji Mikrobiota jest kobietą 2025 (TU SIĘ ZAPISZ) w Szczecinie, jeszcze trwają zapisy (udział on line jest darmowy, w realu - płatny) zarówno na konferencję medyczną dla wszystkich chętnych, jak również na SANPROBI Bieg Kobiet (można się zapisać na oba wydarzenia lub tylko na jedno).
No i jeszcze coś: wezmę udział w SANPROBI Biegu Kobiet. Może chcesz dołączyć?
Byłam na tej konferencji już rok temu, teraz nie mogę się doczekać tego niecodziennego wydarzenia. Będę świętować Dzień Kobiet w znakomitym towarzystwie mądrych osób, a jednocześnie tyle się dowiem o dbaniu o zdrowie jelit - co jest również ważne w celiakii. Potem Wam o wszystkim opowiem na blogu, Facebooku i Instagramie.
Konferencja Mikrobiota jest kobietą 2025 to już III edycja i mam nadzieję, że na stałe wejdzie do kalendarza medycznych spotkań, dostępnych dla każdego z nas.
Konferencja ma pokazać, jaki wpływ na kobiece zdrowie (i nie tylko, oczywiście!) wywierają mikroorganizmy zasiedlające nasze jelita. Tematy te są bardzo istotne dla nas, pacjentów z celiakią, gdyż nasza mikrobiota w celiakii jest zaburzona i szczególnie potrzebuje wsparcia. Tematy, które zostaną poruszone na wykładach w tym roku, będą obejmować zagadnienia również dla nas istotne: leczenie niedokrwistości (która występuje u pacjentów z celiakią nawet mimo stosowania ścisłej diety bezglutenowej), oś jelitowo - mózgową, ADHD, a także sposoby wyboru konkretnych probiotyków.
Konferencja jest skierowane przede wszystkim do środowiska medycznego, choć zapisać mogą się również wszystkie osoby zafascynowane tematyką mikrobioty. Podczas sesji wykładowych głos zabiorą uznane specjalistki i specjaliści, w tym m.in.: prof. dr hab. n. med Ewa Stachowska, mgr Magda Hajkiewicz-Mielniczuk, dr n. med. Edyta Adamczyk-Kutera, Jakub Mauricz, dr Agata Misera czy dr n. med. Marzena Perzanowska-Stefańska. Konferencję poprowadzą prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Karolina Skonieczna-Żydecka i dziennikarka Karolina Kalatzi.
Choć biegam od ponad roku, robię dystanse nawet po 10 - 22 km (fot. ze Stravy obok), to nie brałam udziału w żadnym biegu, maratonie itp. - bo nie lubię rywalizacji ani biegania na czas, najbardziej cieszy mnie po prostu ruch i poczucie wolności.
Tu robię wyjątek, bo to już XV. SANPROBI Bieg Kobiet ❤️, a ja solidaryzuję się z działaniami na rzecz zdrowia kobiet. No i w tamtym roku nie mogłam wziąć udziału, bo po konferencji spieszyłam się z powrotem do Leszna.
Oczywiście pobiegnę swoim tempem, dla przyjemności. Jeśli masz czas i ochotę, dołącz - albo w kategorii biegu albo w nordic walking. Bo ideą biegu jest po prostu ruch, aktywność fizyczna kobiet. Dla zdrowia, dla siebie.
KOMENTARZE