Wiecie, że probiotyki trzeba zażywać 3 godziny po antybiotyku? Że najlepiej spożywać je z nabiałem?
Takich zasad jest więcej i warto je poznać, by probiotyki naprawdę zadziałały i naprawiły nasze jelita oraz układ odpornościowy. Trzeba też wiedzieć, że probiotyki i celiakia mają ze sobą dużo wspólnego.
Oto zasady: jak łykać probiotyki, by naprawdę pomogły, i by nie zmarnować wydanych na nie pieniędzy.
Zachęcam też do obejrzenia filmiku na Instagramie, a jeśli będziecie robić zakupy w aptece sprawdźcie, czy wybraliście probiotyk bezglutenowy (niektóre są opisane na opakowaniu)..
Probiotyki to przyjazne bakterie, które wspomagają nasz układ trawienny. Jeśli masz celiakię, zadbaj o kurację probiotykimi kilka razy w roku. Nasze jelita są po prostu słabsze i wymagają więcej opieki. A jeśli zażywasz antybiotyk, probiotyk jest niezbędny. Dlaczego? Bo każdy antybiotyk może być przyczyną biegunki.
Na dodatek antybiotyk niszczy w naszym organizmie wszystkie bakterie, nie tylko te chorobotwórcze, ale również dobre, potrzebne jelitom. Trzeba je zatem na bieżąco uzupełniać.
Średni koszt dobrych, sprawdzonych probiotyków (opakowanie 30 tabletek) to nawet 40-50 zł. Dlatego musisz wiedzieć, jak je łykać, by naprawdę pomogły jelitom.
W naszym domu są sprawdzone trzy probiotyki, które mają przystępną cenę, są przebadane i bezpieczne: SanProbi, Dicoflor, Tributron. Ta lista jest zapewne dłuższa, ale my używamy te, naprzemiennie.
KOMENTARZE