Blog

Dziecko z celiakią w przedszkolu poradnik

29/08/2021

Dziecko z celiakią w przedszkolu poradnik

29/08/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

1 września tuż tuż, co budzi wiele obaw wśród rodziców dzieci z celiakią rozpoczynających naukę w przedszkolu i szkole. Jak co roku staram się wspierać Was na duchu, ale również przekazać garść bezcennych porad. Chciałabym, aby czas przedszkola był dla Waszych dzieci pełen radości, zabaw i przyjaźni, a nie początkiem alienacji i dyskryminacji z powodu diety bezglutenowej. Dlatego tak ważne jest, by dobrze zacząć i uniknąć błędów oraz niepotrzebnych emocji. Przedszkole z dietą bezglutenową to nadal w Polsce rzadkość, ale na szczęście coraz więcej placówek życzliwie podchodzi do diet eliminacyjnych. Jest to możliwe dzięki współpracy personelu i rodziców, dzięki szukaniu kompromisów i edukacji. Oto mój poradnik, w którym znajdziecie bezmiar wskazówek i porad o diecie bezglutenowej w przedszkolu. Sama doświadczyłam blasków i cieni związanych z codziennością bezglutenowego przedszkolaka. Przeczytajcie 😍

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią, na diecie bezglutenowej oraz dla ich rówieśników

Dieta bezglutenowa w przedszkolu i szkole

W poradniku „Dieta bezglutenowa w przedszkolu i szkole” zebrałam wskazówki dotyczące nie tylko bezpiecznego wyżywienia, ale również aspekty życia towarzyskiego malucha, jego emocji i podejścia do celiakii. Jest tam mowa o wycieczkach, urodzinkach, wyjściach do pizzerii czy piekarni. To naprawdę solidne kompendium wiedzy na temat celiakii i funkcjonowania w przedszkolu i szkole. Zamieszczam tam również sporo przydatnych linków, m. in. odsyłających do instrukcji dla kucharza „Dieta bezglutenowa w żywieniu zbiorowym”. Nie dziwcie się, że poświęcam tyle miejsca tematowi przedszkola. Bo dieta bezglutenowa w przedszkolu i szkole to nie tylko jedzenie, ale 1/3 życia dziecka!

Warto zadbać, by ten czas zostawił dziecku same miłe wspomnienia. Ten czas może zdecydować o akceptacji diety, jej przestrzeganiu w późniejszych latach.

Podobnie jest z etapem szkolnym. W pierwszych latach nauki dziecko uczy się nawiązywania relacji, sposobów spędzania wolnego czasu. Powinno dostać wsparcie i jasne wskazówki: dieta bezglutenowa w niczym nas nie ogranicza. 

Gorąco zachęcam do lektury. Kliknij w ten link: KLIK – BEZGLUTENOWY START DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się