Blog

Bezglutenowy placek owocowy ze śliwką od Putki

26/09/2022

Bezglutenowy placek owocowy ze śliwką od Putki

26/09/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Ucierany placek bezglutenowy - smak dzieciństwa

Najlepsze ciasta piekła moja Mama, ale one były niestety pszenne i jadłam je tylko w czasie swoich prowokacji glutenem, licznych w dzieciństwie. Gdy sama zostałam mamą, na postawie tego samego przepisu upiekłam bezglutenowy placek owocowy bez mleka, z aromatycznymi śliwkami. Pokochali go wszyscy moi domownicy! U nas jest to tradycyjne, jesienne ciasto bezglutenowe. 

Naprawdę nie sądziłam, że gdzieś poza własnym domem dostanę identyczny placek. A jednak .... Piekarnia Putka Bez Glutenu stworzyła swoje ciasto, które smakuje jak ucierany placek bezglutenowy mojej Mamy! Ich bezglutenowy placek owocowy ze śliwką też ma krótki skład. Są tam świeże jajka, mąki ziemniaczana i ryżowa, naturalna wanilia. No i śliwki, blisko 40% owoców! Dodatkowym atutem jest brak mleka, zatem to ciasto mogą jeść osoby na diecie bezglutenowej, ale i bezmlecznej. 

Tutaj poznasz skład ucieranego placka bezglutenowego ze śliwkami

Bezglutenowy placek - pyszny do kawy i nie tylko

Porcja placka o wadze 260 g kosztuje niespełna 14 zł. Dla mnie taki kawałek jest na "jeden raz", do kawy lub do czarnej herbaty z imbirem. Taki ze mnie łasuch :) Placek można kupować w sklepach stacjonarnych Putki w Warszawie i Łodzi, a także w sklepie internetowym putka.pl/sklepbezglutenu 

Oto jego skład: śliwki (38%), skrobia ziemniaczana, mąka ryżowa, cukier, JAJA, oleje roślinne (rzepakowy, kokosowy), woda, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja spulchniająca: proszek do pieczenia (E450, E500), emulgatory: E481, E472e, sól, naturalny aromat wanilii Burbon, skrobia ryżowa, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa.

Oczywiście bezglutenowy placek ucierany to raczej propozycja dla dorosłych, bo my naprawdę doceniamy te klasyczne smaki :) 

Bezglutenowy placek - pyszny do kawy i nie tylko
Poznaj mój przepis na ucierany placek bezglutenowy bez mleka, ze śliwkami

Oczywiście zdecydowanie taniej jest upiec domowy, bezglutenowy placek ucierany ze śliwkami, truskawkami, brzoskwiniami i z czym tam jeszcze mamy ochotę (najlepiej traktować to ciasto jako sezonowe i używać owoców tanich i dostępnych w danym czasie). Domowy placek zamknie się w kwocie około 20 zł za dużą blachę. 

Tyle ekonomii, ale osobiście bardzo się cieszę, że takie ciasta bezglutenowe są w sprzedaży internetowej, zatem dostępne dla każdego  w Polsce człowieka z celiakią i na diecie bezglutenowej. Wy pewnie nie pamiętacie, jak było w bezglutenowej Polsce w latach 1979 - 2016 .... Bo ja pamiętam, gdy jedynym ciastem był biszkopt, pieczony przez Mamę w domu :) 


[współpraca reklamowa z marką Putka Bez Glutenu]

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się