Blog

Zapisy na ekstremalne Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2022 w Lesznie

23/11/2022

Zapisy na ekstremalne Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2022 w Lesznie

23/11/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Zapraszamy dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej wraz z rodzinami

Aż trudno uwierzyć, ale to już dziewiąte w historii bezglutenowe Mikołajki z Bezglutenową Mamą! Tym razem zapraszam dzieci z celiakią, na diecie bez glutenu oraz ich rodziców i rodzeństwo na Ekstremalne Mikołajki na Rynku w Lesznie. Nasze bezglutenowe stoisko znajdzie wśród dziesiątków innych stoisk, przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje. A dlaczego Mikołajki są ekstremalne? Bo główni bohaterowie zjadą z ratuszowej wieży!

Organizatorem kilkugodzinnej, ogólnodostępnej imprezy jest Miasto Leszno i Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Z kolei na Mikołajki z Bezglutenową Mamą, odbywające się w czasie jarmarku, zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy. Wraz z producentami żywności przygotujemy mikołajkowe paczki bezglutenowe dla dzieci (do 11 r. życia) - na paczki obowiązują zapisy (szczegóły niżej). Pierwszeństwo zapisów na paczki jest dla dzieci nowo zdiagnozowanych, ale zapraszamy również małych "weteranów" diety - dla nich też nie powinno zabraknąć miejsc na liście. 

Jak się bawiliśmy na Mikołajkach bezglutenowych w 2021 r. w Poznaniu

Program Mikołajek bezglutenowych 2022

Na imprezę zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od wieku - tu nie ma zapisów. Program na stoisku Bezglutenowej Mamy:

  • degustacje pyszności od bezglutenowych producentów
  • konsultacje z dr n. med. Martyną Marciniak, dietetykiem naszego bezglutenowego stowarzyszenia
  • degustacje i zakupy w cukierni Vaniliowa spod Poznania (bezglutenowe makaroniki, dekorowane pierniczki, świąteczne wypieki)
  • porady i konsultacje z Bezglutenową Mamą
  • materiały edukacyjne o celiakii i diecie bezglutenowej
  • bezglutenowe paczki mikołajkowe dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej do 11 r. życia (wymagane przesłanie emailem zaświadczenia lekarskiego o stosowaniu diety lub diagnozie celiakii)
Program Mikołajek bezglutenowych 2022

Do kupienia będzie również bezglutenowa książka kucharska "W kuchni Bezglutenowej Mamy" oraz bajka terapeutyczna dla dzieci z celiakią i maskotka Kukuś.

bezglutenowe mikolajki dla dzieci z celiakia

Zapraszamy seniorów na diecie bezglutenowej

Tradycyjnie już mikołajkowe paczki z żywnością bezglutenową otrzymają również seniorzy z celiakią, będący w trudnej sytuacji materialnej oraz bezglutenowe rodziny z Ukrainy, przebywające w Polsce. Paczki będą wręczone podczas imprezy, a do niektórych emerytów i rencistów dotrze osobiście Święty Mikołaj. 

Jeśli znacie starsze osoby na leczniczej diecie bezglutenowej, napiszcie email: marta@bezglutenowamama.pl, a my osobiście zaprosimy seniora na spotkanie lub dotrzemy do niego z pomocą. To ważne, bo w obecnym kryzysie gospodarczym spora grupa starszych osób oszczędza właśnie na jedzeniu. U pacjentów z celiakią oznacza to na przykład jedzenie zwykłego makaronu i chleba zamiast żywności bezglutenowej.

Zapraszamy seniorów na diecie bezglutenowej

Do zobaczenia na Mikołajkach u Bezglutenowej Mamy w Lesznie w niedzielę, 11 grudnia 2022 r. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się