Blog

1

Jak się bawiliśmy na Mikołajkach bezglutenowych 2021 w Poznaniu? Relacja i zdjęcia.

16/12/2021

Jak się bawiliśmy na Mikołajkach bezglutenowych 2021 w Poznaniu? Relacja i zdjęcia.

16/12/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ
To były bardzo słodkie Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 w Poznaniu. Wielkie szczęście i uśmiech na buźkach dzieci z celiakią, a czasem łzy płynące z ich oczek na widok Świętego Mikołaja – na zawsze zostaną w moim sercu i w sercach wolontariuszy – moich Przyjaciół zaangażowanych w organizację spotkania. Mega wysiłek, wiele godzin pracy, ale nagroda dla nas była przecudna. Wiecie, że niektórzy pokonali ponad 300 km, by dotrzeć do bezglutenowego Mikołaja i do Bezglutenowej Mamy? Ta cudowna akcja była możliwa dzięki polskim i zagranicznym producentom, którzy przekazali produkty do paczek. A paczki bezglutenowe były, jak zawsze u nas, mega bogate i pyszne. 

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebooki

Prawdziwy Mikołaj u Bezglutenowej Mamy z bogatymi paczkami

W niedzielę, 5 maja 2021 r., do Poznania dotarli nie tylko mali mieszkańcy Wielkopolski, ale również rodziny z Koszalina, Torunia, Ostrowa, Wrocławia, Zielonej Góry i okolic. To był wyczyn komunikacyjny, zwłaszcza, że w nocy sypnęło śniegiem i na drogach były trudne warunki.
 
Mimo pandemii udało nam się wlać w serca dzieci odrobinę normalności. Dla wielu spotkanie prawdziwego Świętego Mikołaja było możliwe tylko u nas (bo w wielu szkołach i przedszkolach są kwarantanny z powodu Covid-19). Pewnie dlatego sporo dzieci przyniosło mu listy, a nawet prezenciki. Był czas na pamiątkowe zdjęcia, na rozmowy i piosenki.
 
Rozdaliśmy w sumie prawie 80 paczek, jeszcze około 20 dotrze w najbliższych dniach do seniorów na diecie bezglutenowej,  przygotowane zostały również bezglutenowe Szlachetne Paczki dla rodzin – podopiecznych tej akcji. 

Kawa i ważne pogaduszki przy kawie w piekarni bezglutenowej WOLNA

Bezglutenowe Mikołajki 2021 odbyły się przy piekarni bezglutenowej WOLNA w Poznaniu. Gospodyni Paulina częstowała wszystkich wyśmienitą kawą, a uczestnicy mogli kupować słodkie wypieki, pierogi i inne produkty bezglutenowe na Wigilię. Mimo lekkiego mrozu i śniegu spędziliśmy z rodzinami wiele czasu na rozmowach, mniej lub bardziej ważnych. Były bardzo cenne, gdyż w Mikołajkach wzięło udział kilkadziesiąt rodzin ze świeżo zdiagnozowaną celiakię. Zarówno rodzice, jak i dzieci, bardzo potrzebowali wsparcia, integracji, porad. Przede wszystkim poczucia, że nie są z tym wszystkim sami.

Cieszę się, że Bezglutenowe Mikołajki 2021 w Poznaniu stały miejscem dobrych spotkań. 

Produkty do paczek na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 przekazaly firmy:

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej

Pięknie dziękuję producentom, partnerom  i wolontariuszom bezglutenowych Mikołajek

W imieniu obdarowanych i moim własnym ogromnie dziękuję zaprzyjaźnionym producentom, którzy nadesłali przysmaki do paczek (logotypy poniżej). Wszystkie uśmiechy dzieci przekazuję Wam z wielką radością i wdzięcznością. Dziękuję Paulinie, twórczyni WOLNA – piekarnia bezglutenowa Poznań, która wsparła nas organizacyjnie. I Izie z Friendly Food Shop – za sporo pracy logistycznej. Dziękuję moim Przyjaciołom: Alinie i Piotrkowi, Kindze, Ewie, Piotrowi i Michałowi, Asi i Piotrowi, a szczególne podziękowania dla moich cudownych własnych Dzieci – Zosi i Antka. Tak jak wspomniałam – przekazuję Wam wszystkie uśmiechy i łzy radości, które płynęły szerokim strumieniem na bezglutenowych Mikołajkach w Poznaniu. 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej grudniowej imprezy dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej. 

Produkty do paczek na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 przekazaly firmy:

Galeria zdjęć z bezglutenowych Mikołajek 2021 w Poznaniu

Produkty do paczek na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 przekazaly firmy:

KOMENTARZE (1)

Ewa 16/12/2021 21:24
Jak tam było magicznie i świątecznie, dzieciaki uśmiechnięte rodzice wzruszeni. To była przyjemność brać udział w tak cudownych Mikołajkach. Jeszcze raz Wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę wspaniałych i bezglutenowych Świąt ❄️☃️❄️☃️❤️❤️
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się