Blog

6

Paczki na bezglutenowe Mikołajki

03/12/2015

Paczki na bezglutenowe Mikołajki

03/12/2015

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Czy spodziewacie się jutro bezglutenowej paczki na Mikołajki? Każdy wie, że 6 grudnia to w domach, przedszkolach i szkołach, czasem w firmach, czas rozdawania małych prezentów. Tak się w Polsce utrwaliło, że paczki są pełne słodyczy (nie zawsze zresztą smacznych i zdrowych). Na dodatek dzieci na diecie bezglutenowej raczej nie mają co liczyć na bezglutenowe paczki na Mikołajki, przygotowane przez nauczycieli czy księgowość w zakładzie pracy rodziców. O słodkie niespodzianki muszą najczęściej zadbać rodzice, którzy dostarczają nauczycielkom słodycze bez glutenu lub gotowe paczuszki. Na szczęście mamy coraz większy wybór. Bezglutenowe słodycze do paczki na Mikołajki możemy kupić w osiedlowych sklepikach i w sieciach handlowych, na stacjach benzynowych i w sklepikach szkolnych. Dziś podpowiadam, które z ogólnodostępnych słodyczy i przekąsek są bezglutenowe – tak aby ciocie, dziadkowie czy skarbnicy szkolni mogli zrobić szybkie zakupy. Przy okazji polecam nasz FILMIK O BEZGLUTENOWEJ PACZCE NA MIKOŁAJKI oraz specjalny poradnik: WPIS NA BLOGU O SŁODYCZACH DO PACZKI POD CHOINKĘ I DO PRZEDSZKOLA.

ZOBACZ, CO ZOSIA I MATEUSZ DOSTALI OD BEZGLUTENOWEGO MIKOŁAJA

Lepsze zdrowe słodycze na bezglutenowe Mikołajki

Moje dzieci mają szlaban na komputer, nie zajrzą dziś na na blog, więc mogę zdradzić: w ich mikołajkowych domowych paczkach znajdą się głównie zdrowe przekąski: suszone chipsy jabłkowe i truskawkowe, batony owocowe, ciasteczka z amarantusa, musy owocowe, ale będą i krówki dobrej jakości, precelki oraz figowe batoniki.

Nie będzie czekolady: oboje muszą ją ograniczać z uwagi na nadwrażliwość na kakao i laktozę. Świadomie zrezygnowałam z żelków, gum do żucia, barwionych karmelków i wszelkich słodyczy pełnych chemii. Coraz częściej bowiem obserwuję, jak źle działają na nich nawet bezglutenowe, ale barwione i aromatyzowane słodycze: cierpi skóra, ale i jelita (gazy).

Słodycze bez glutenu – co lubią dzieci?

Wiem jednak, że nie wszyscy aż tak restrykcyjnie starają się ograniczać słodycze w diecie dzieci. Zresztą – im Zosia i Antek są starsi, tym i mnie jest trudniej chronić ich przed tym, co jedzą wszyscy dookoła…. Dlatego zarówno na blogu, jak i  na profilu Bezglutenowej Mamy na Facebooku, podpowiadam czasem, jak znaleźć słodycze bezpieczne dla dzieci na diecie bezglutenowej na Mikołajki i nie tylko.

Pamiętajcie: jeśli  na produkcie nie ma oznaczenia „produkt bezglutenowy”, za każdym razem trzeba przeczytać skład i upewnić, się że nie zawiera on glutenu, zbóż, ani ich śladowych ilości. Najpewniejsze są specjalistyczne bezglutenowe produkty, ale bezglutenowy Mikołaj nie zawsze ma do nich dostęp. Można więc posiłkować się tym, co znajdziecie na sklepowych, zwykłych półkach. W galerii zdjęć poniżej znajdziecie pospieszny wykaz ogólnodostępnych słodyczy, bezpiecznych na diecie bezglutenowej (ale za każdym razem sprawdźcie skład  – bywa, że producent zmienia skład lub miejsce wytwarzania produktu).

Najpewniejsze są specjalistyczne słodycze bezglutenowe

Zamieszczona poniżej galeria zdjęć to tylko skrócona, pospieszna lista słodyczy bez glutenu. Mikołaj i Gwiazdor mają do dyspozycji cały szereg innych przekąsek w Biedronce, Lidlu, DINO, E.Leclerc, Sklepie Polskim, Intermache, Carrefour, Auchan, Żabce. . Zachęcam przede wszystkim do kupowania produktów specjalistycznych marek bezglutenowych: Balviten, Incola, Glutenex, Schär, Putka bez glutenu, Frupp, itd.  Pamiętajcie jednak: im dłuższa lista składników, tym produkt jest gorszej jakości, a tym samym jeszcze bardziej niezdrowy. Osobiście staram się jak ognia unikać konserwantów, barwników i aromatów, syropu glukozowego i fruktozowego, oleju palmowego, słodzików. Na pewno nie służą ani mózgowi, ani układowi pokarmowemu dziecka na diecie bezglutenowej. Może nieładnie tak pisać w okolicy Mikołajek – ale dziś naprawdę mamy wybór na półkach. Dlatego warto sięgać po to, co mniej szkodliwe.

Galeria zdjęć słodyczy do paczki na Mikołaja dla dziecka na diecie bezglutenowej

Poznajcie najlepsze przepisy na Wigilię i Boże Narodzenie bez glutenu

2022 r. - Biedronka: słodycze bezglutenowe do paczki na Mikołajki - cz. 1

słodycze bezglutenowe na Mikołajki 1 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 2 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 3 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 4 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 5 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 6 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 7 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 8 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 9 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 10 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 11 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 12 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 13
Sklep Bezglutenowej Mamy - skarbnica prezentów na Mikołajki i Wigilię bez glutenu

Nie ma lepszego prezentu, niż pięknie wydana i ilustrowana bajka dla dzieci. "Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu" autorstwa Marty Krzyżanowskiej - Sołtysiak, to lektura dla całej rodziny. Jako bajka terapeutyczna dla dzieci na diecie bezglutenowej wyjaśni wszystko o celiakii oraz diecie i pokaże, jak piękny jest świat dziecięcych zabaw i marzeń.

2022 r. - Biedronka: słodycze bezglutenowe do paczki na Mikołajki - cz. 2

słodycze bezglutenowe na Mikołajki 14 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 15 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 16 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 17 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 18 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 19 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 20 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 21 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 22 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 23 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 24 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 25 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 26 słodycze bezglutenowe na Mikołajki 27
Jaki wybrać prezent dla osoby na diecie bezglutenowej?

2022 r. - Biedronka: słodycze bezglutenowe do paczki na Mikołajki - cz. 3

KOMENTARZE (6)

Joanna 04/12/2015 09:37
No właśnie jakiś czas poszukuję galaretek kiedyś były w Carrefour z przekreślonym kłosem ale już zniknęły a w Biedronce są Mella ale z glutenem:(
Bezglutenowa Mama 05/12/2015 00:21
Galaretki w cukrze na wagę są w Biedronce.
Aga 05/12/2015 07:28
Dziękuję bezglutenowa mamo za podpowiedz./dotyczy listy na mikołajki/ mam co studiować...
Bezglutenowa Mama 05/12/2015 12:15
Drobiazg :) Miłych zakupów ;)
.... 05/12/2015 07:24
zdziwiły mnie gumy mamba,jak rownież kinder niespodzianka???czy napewno są bezpieczne .???
Bezglutenowa Mama 05/12/2015 12:15
Według deklaracji producentów - tak, te wymienione w tekście produkty są bezpieczne. Ponieważ jednak nie są opisane na etykiecie jako bezglutenowe i nie mają międzynarodowego Przekreślonego Kłosa, to za każdym razem należy czytać skład i ewentualne ostrzeżenia o śladowych ilościach glutenu. Tak jak z Merci - też są OK, ale jeden z rodzajów ma w składzie gluten i ten jeden rodzaj bombonierki nie dla nas...
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się