Blog

Zapraszam na słodkie Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021

19/11/2021

Zapraszam na słodkie Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021

19/11/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Radość i prawdziwe spotkania są dla dzieci najważniejsze, więc mimo ciągle trwającej pandemii  Covid-19, zapraszam na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021. To już moje ósme w historii bezglutenowe Mikołajki, a drugie w pandemicznym czasie (pierwsze były w 2020 r. we Wrocławiu). Wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Bezglutenowej Mamy zrobią wszystko, co w ich mocy, by uszczęśliwić dzieci, by umożliwić im spotkanie ze Świętym Mikołajem i obdarować słodkościami. Dziś rozpoczynają się zapisy na Mikołajki dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej (w wieku 2-11 lat), ale … pierwszeństwo udziału mają nowo zdiagnozowani (50 pierwszych miejsc), a potem pozostałe dzieci w wieku 2-11 lat, zatem nie zwlekajcie z wypełnieniem formularza. W tym roku mikołajkowe spotkanie bezglutenowe odbędzie się w Poznaniu, przy piekarni WOLNA. 

Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 w Poznaniu – prawdziwe spotkanie

Organizatorem Mikołajek dla dzieci z celiakią 2021 w Poznaniu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy, przy współpracy ze sklepem internetowym Frendly Food Shop o piekarnią WOLNA. Z uwagi na pandemię Covid-19 i liczne obostrzenia sanitarne, które zalecają eksperci, będzie to spotkanie podobne do ubiegłorocznego KLIK. Odbędzie się na świeżym powietrzu, z zachowaniem dystansu, za to przy gorącej kawie i kanapeczkach, które na dworze będzie serwował zaprzyjaźniony zespół Piekarni Bezglutenowej WOLNA w Poznaniu. 

Chciałabym móc wrócić do Mikołajek pełnych atrakcji, które organizowałam w minionych latach. Był już m. in. bal w Zamku Cesarskim w Poznaniu, piernikowe spotkanie w bibliotece, mikołajkowe szaleństwa w ratuszu i w bibliotece w Lesznie. Ale wiemy już z doświadczenia, że nawet Mikołajki bez bogatego programu zajęć dla dzieci niosą maluchom dużo frajdy.  Widziałam to podczas bezglutenowych Mikołajek 2020 we Wrocławiu, też przebiegających na dworze i w reżimie sanitarnym. Choć tak jak nigdy spotkaliśmy się na powietrzu, a nie w ciepłych pomieszczeniach, to dzieci przeżywały sporo dobrych emocji podczas prawdziwego spotkania z prawdziwym Mikołajem. Bo dzieci też mają dość wirtualnego życia, do którego zmusza nas pandemia Covid-19.

Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 w Poznaniu – zasady

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w bezglutenowych Mikołajkach 2021 w Poznaniu? Jak będą wyglądały tegoroczne Mikołajki dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej?

 • Osoba chętna do zapisania dziecka wypełnia poniższy formularz (proszę przeczytać wszystkie zasady, zgody i pamiętać potem o sprawdzaniu skrzynki SPAM, do której czasem wpadają ważne emaile)
 • Pierwszeństwo udziału mają dzieci nowo zdiagnozowane i te, które dotąd nie uczestniczyły w eventach u Bezglutenowej Mamy (50 pierwszych miejsc).
 • W dalszej kolejności na listę uczestników wpiszemy pozostałe zgłoszone dzieci (jak zawsze zdecyduje kolejność zgłoszeń).
 • Rodzina, która zostanie przez nas zakwalifikowana, otrzyma emailem potwierdzenie wraz z podaną dokładną godziną przyjścia przed piekarnię WOLNA w Poznaniu (to konieczne, by uniknąć tłumu).
 • Rodzice każdego zakwalifikowanego dziecka będą musieli przesłać lekarski dokument potwierdzający konieczność stosowania diety bezglutenowej.
 • Zakwalifikowana osoba będzie miała możliwość zakupu konkretnych produktów z piekarni WOLNA, wcześniej zamówionych i upieczonych rano (lista dostępnych wypieków na zamówienie jest dostępna poniżej).
 • Mikołaj wręczy dzieciom paczki, będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie, skorzystać z konsultacji i porad dietetycznych, kupić książki Bezglutenowej Mamy, odebrać produkty zamówione wcześniej w piekarni WOLNA. 
 • Zespół WOLNEJ na dworze poczęstuje uczestników kawą oraz kanapkami. 
 • Całe wydarzenie będzie przebiegać w ścisłym reżimie sanitarnym. W jednym czasie w miejscu imprezy nie będzie mogło stać więcej, niż 5 uczestników. Wszyscy, dorośli i dzieci powyżej 5 lat, będą musieli mieć jednorazowe maseczki chirurgiczne przez cały czas pobytu u Bezglutenowej Mamy i Mikołaja. Przed podejściem do Mikołaja trzeba będzie sobie i dziecku spryskać ręce płynem dezynfekcyjnym, stojącym na stoliku.
 • Wolontariusze mojego bezglutenowego stowarzyszenia zadbają, by mimo tych obostrzeń towarzyszył nam dobry nastrój, by dzieci nie czuły się skrępowane i wystraszone. Przed Mikołajkami poprosimy również rodziców emailem, aby w spokojny sposób, dostosowany do wieku, wytłumaczyli dzieciom takie, a nie inne zasady. 

Co można zamówić w WOLNEJ i kupić podczas Mikołajek bezglutenowych?

Piekarnia przyjmuje zamówienia do piątku, 3 grudnia, pod numerem telefonu (SMS) – 575 724 959. W wiadomości trzeba podać imię, nazwisko i hasło: MIKOŁAJKI Z BEZGLUTENOWĄ MAMĄ. Odbiór i płatność: w niedzielę, 5 grudnia, w czasie eventu. 

 • bezglutenowe muffinki na bazie jaj (waniliowe i czekoladowe)
 • bezglutenowe i roślinne muffinki owsiano – bananowe (bez mleka, jajek)
 • ciastka klasyczne na bazie jajek
 • ciastka bezglutenowe i roślinne (bez mleka, jajek)
 • bezglutenowy chleb owsiany na zakwasie
 • bezglutenowe chleby jasny
 • bezglutenowy chleb jasny z dodatkami: (suszone pomidory, zioła, słonecznik, oliwki)
 • bezglutenowy chleb ciemny z gryką
 • bezglutenowy chleb ciemny z gryką z dodatkami (dynia, czarnuszka, słonecznik, siemię lniane, śliwka, żurawina)

Produkty do paczek na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2021 przekażą firmy:

TUTAJ ZAPISZ SWOJE DZIECKO NA MIKOŁAJKI Z BEZGLUTENOWĄ MAMĄ 2021

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się