W Wielkopolsce z okazji 11 listopada jada się rogale marcińskie, bezglutenowe też oczywiście 🙂 Kto już zamówił? Bezglutenowe rogale marcińskie z białym makiem rozsławiła Bezglutenowa Mama, nagrywając w Poznaniu na Rynku film kulinarny – KLIK. Wtedy częstowaliśmy poznaniaków świeżo upieczonymi rogalami, przysmakiem uraczyły się też koziołki przed Ratuszem 🙂 W tym roku z pewnością wszystkie poznańskie piekarnie i cukiernie bezglutenowe, a także tradycyjnie restauracja Oberża Pod Dzwonkiem – zaoferują rogale marcińskie gluten-free. Nie wiem tylko, czy będą z białym makiem, bo bezglutenowi cukiernicy mieli kłopot z ze zdobyciem tego surowca. Szczerze mówiąc – mak biały czy niebieski, nie ma znaczenia – najważniejsze są pyszne rogale pełne bakalii i miodu, na dobrym cieście. A najlepsze są domowe rogale marcińskie bez glutenu – bez dwóch zdań 🙂 Zerknijcie poniżej na mój filmik z przepisem na rogale marcińskie, a także na  zestaw przepisów (róznią się głównie składem i sposobem wykonania ciasta). Mam też pomysł na wegańskie rogale marcińskie bezglutenowe – ugotujcie klasyczne nadzienie z dozwolonych składników, a ciasto przygotujcie według tego przepisu KLIK

Jeszcze jedna ważna uwaga: osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej nie mogą jeść rogali „bezglutenowych” ze zwykłych cukierni i piekarni – są one bowiem silnie zanieczyszczone glutenem.

ZOBACZ MÓJ FILMOWY PRZEPIS NA BEZGLUTENOWE ROGALE MARCIŃSKIE

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2019-11-05T22:38:36+00:005 listopada 2019|

  6 komentarzy

  1. Mariola 8 listopada 2019 w 19:20 - Odpowiedz

   Niestety nie mam białego maku, ale znalazłam Mak mielony z Back Mit. Czy coś muszę zrobić z tym makiem przed dodaniem do nadzienia?

   • Bezglutenowa Mama 8 listopada 2019 w 22:27 - Odpowiedz

    Potwierdzam: jest kłopot z białym makiem bezglutenowym…. Spokojnie użyj czarnego mielonego, po prostu dorzuć dodatki 🙂

  2. Mariola 11 listopada 2019 w 20:20 - Odpowiedz

   Już upiekłam! Najlepsze rogaliki b/g jakie jedliśmy! Zrobiłam z tego mielo