Blog

Wielki piknik bezglutenowy w Lesznie reportaż radiowy

31/05/2022

Wielki piknik bezglutenowy w Lesznie reportaż radiowy

31/05/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Na celiakię choruje 1% Polaków, ale większość o tym nie wie… Jakie to ma konsekwencje? A jak zmienia się życie po rozpoznaniu celiakii? Co jest najtrudniejsze w przestrzeganiu diety bezglutenowej? Co z dyskryminacją pacjentów z celiakią

Posłuchajcie.

Oto reportaż autorstwa Jacka Marciniaka, który został wyemitowany w Radio Poznań. Reportaż powstał w czasie Ogólnopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej 2022 r. w Lesznie. W pikniku wzięło udział blisko tysiąc osób z całej Polski.

Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie – 2022 r. 

Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie to kontynuacja rodzinnego pikniku bezglutenowego, organizowanego rokrocznie od 2013 r. (z przerwą związaną z pandemią Covid-19). W tym roku w pikniku bezglutenowym wzięło udział blisko tysiąc osób z całej Polski – to absolutny rekord! Zjechali do nas goście z najdalszych zakątków kraju: Warszawa, Rzeszów, Łódź, Katowice, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Zielona Góra – i długo by jeszcze wymieniać 😁

Wśród wystawców znalazły się polskie, czeskie i włoskie firmy bezglutenowe. Szczegółowa relacja oraz galeria zdjęć z pikniku jest na blogu. 

Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej to jedyne w Polsce miejsce, gdzie można zjeść bezglutenowe hot-dogi z budki i lody w wafelkach. To czas integracji, zabawy, ucztowania (wszystko na stołach i na stoiskach jest bezglutenowe), czas na terapii (bo dzieci i dorośli z celiakią, na co dzień osamotnieni w  swojej chorobie, nagle widzą, że takich ludzi jest więcej – a to leczy duszę) i nawiązywania znajomości. 

Dlatego piknik bezglutenowy, w bezglutenowej stolicy Polski – w Lesznie – będzie organizowany nieprzerwanie 😁

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + e-booki

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej + maskotkę Kukusia

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się