Blog

Szkolenie z diety bezglutenowej w Dukat Medical SPA

03/06/2018

Szkolenie z diety bezglutenowej w Dukat Medical SPA

03/06/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Kilkudniowe, specjalistyczne szkolenie o diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych przeszedł niedawno Dukat Medical SPA w Dąbkach nad morzem. To sanatorium dla dzieci z rodzicami oraz dla dorosłych, a także znakomity ośrodek na wakacje bez glutenu nad morzem. Teoretyczne i praktyczne szkolenie o diecie bezglutenowej przeszedł cały personel, w tym recepcjonistki i animatorzy dla dzieci. Ośrodek Dukat Medical SPA otrzymał również certyfikat Bezglutenowej Mamy „Gotujemy bez glutenu”.  Jeśli zatem planujecie nad morzem wczasy bez glutenu, śmiało możecie udać się do Dąbek koło Koszalina. Miejscowość wyróżnia czyste powietrze przez cały rok.

Szkolenie teoretyczne o diecie bezglutenowej

Szkolenia Bezglutenowej Mamy wyróżnia to, że są zawsze tworzone  indywidualnie dla każdego ośrodka. Szkolenie o diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych uwzględnia ogólne zagadnienia dotyczące celiakii czy nietolerancji pokarmowych. Podczas prezentacji poruszamy również kwestie psychologiczne, w tym zapobieganie dyskryminacji i zrozumienie specyficznych zachowań gości (w tym ciągłe pytanie o etykiety i skład produktów). W Dukat Medical SPA w Dąbkach (na zdjęciu) szkolenie przeszedł cały personel, w tym animatorki, kelnerzy i recepcjoniści. Uczestnicy szkolenia poznali rozmaite produkty bezglutenowe, uczyli się czytać etykiety i tworzyć przepisy bezglutenowe. 

W kuchni bezglutenowej

Szkolenie obejmowało również kilkudniową pracę w kuchni. Ośrodek Dukat już był przystosowany do żywienia dzieci i dorosłych z nietolerancjami pokarmowymi, ale podczas wspólnej pracy z Bezglutenową Mamą kucharze i kelnerzy doszkolili swoje umiejętności. Upiekliśmy kilka rodzajów pieczywa bezglutenowego, pyzy na parze, ciasto francuskie z parówką, drożdżówki z jabłkami, naleśniki „czekoladowe” z karobem, ciasto francuskie, pizzę i ciasteczka – a wszystko wegańskie i bezglutenowe. 

Goście, którzy poszukują sanatorium z dietą bezglutenową lub chcą wyjechać na wczasy bez glutenu nad morze, mogą śmiało wejść na stronę www.dukatspa.pl i zarezerwować pobyt.

Certyfikat „Gotujemy bez glutenu”

Po kilkudniowym szkoleniu dyrekcja sanatorium Dukat Medical SPA w Dąbkach otrzymała od Bezglutenowej Mamy certyfikat „Gotujemy bez glutenu”. Certyfikat potwierdza, że personel ośrodka zna dietę bezglutenową i inne diety eliminacyjne i że goście ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi są tam mile widziani. Certyfikat będzie odnawiany co roku, po audycie i ewentualnym dodatkowym szkoleniu.

Certyfikat „Gotujemy bez glutenu” ma również Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się