Blog

6

Świeży chleb bezglutenowy w polskim Lidlu od BIO Piekarza

07/03/2020

Świeży chleb bezglutenowy w polskim Lidlu od BIO Piekarza

07/03/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

LIDL Polska. Marzec 2020 r.  Jak ja na to czekałam! Na regale z pieczywem pojawił się chleb bezglutenowy marki BIO Piekarz Nowakowski – świeżo odpiekany w sklepowym piecu, w bezpiecznym opakowaniu. Chleb bezglutenowy „Codzienny” i „Wykwintny” ma standardową cenę i bardzo dobry, krótki skład KLIK – jak wszystkie wypieki BIO Piekarza. Jeśli pomysł się sprawdzi i osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej będą sięgać po świeże pieczywo w Lidlu, będzie ono dostępne w całym kraju. Pomożecie? Żal zmarnować kilkuletni wysiłek bezglutenowego piekarza… 

Chleb bezglutenowy z przekreślonym kłosem marki własnej Lidla

Od dawna wiedziałam, że Bogdan Smolorz, czyli BIO Piekarz, prowadzi próby z odpiekaniem mrożonego chleba bezglutenowego w Lidlu. Tak, aby klienci z celiakią i na diecie bezglutenowej też mogli znaleźć na regałach z pieczywem dobry, pachnący chleb. Kibicowałam temu projektowi z całego serca. I wreszcie jest 😍

W marcu 2020 r. Lidl eksperymentalnie – w jednym regionie Polski – wprowadził dwa rodzaje chleba bezglutenowego w świeżej formie. To ten sam chleb, który do niedawna był dostępny w tej sieci w formie mrożonej KLIK. Obecnie jest sprzedawany po odpieku w sklepowym piecu, pod nazwami: Codzienny (jasny, na bazie skrobi pszennej bezglutenowej) oraz Wykwintny (m. in. z mąki kasztanowej, z komosy ryżowej, jaglanej, gryczanej). 

  • Świeżo odpieczone pieczywo bezglutenowe jest dostępne na zwykłych chlebowych półkach, ale na całej swej drodze zapakowane barierowo i zabezpieczone przed zanieczyszczeniem glutenem- wyjaśnia Bogdan Smolorz, autor projektu z piekarni BIo Piekarz Nowakowski. – Chleb jest odpiekany w Lidlowym piecu w bezpiecznym opakowaniu. Jest oczywiście badany na zawartość glutenu i bezpieczny dla osób z celiakią

Chleb bezglutenowy jest oznaczony przekreślonym kłosem marki własnej Lidla. Nie mogę się doczekać, aż go znajdę na półkach, ale… 

Lista sklepów LIDL, gdzie dostępny jest odpiekany chleb bezglutenowy

Świeży chleb bezglutenowy z Lidla trafił pilotażowo tylko do centrum dystrybucyjnego Bydgoszcz i okolice:

 

Bartoszyce Kętrzyńska
Braniewo Królewiecka
Brodnica Lidzbarska
Bydgoszcz: Gdańska,Glinki, Golloba, Grunwaldzka, Inowrocławska, Łęczycka, Nakielska, Pomorska, Powstańców Wielkopolskich, Skandynawska, Wojska Polskiego, Wyzwolenia
Chełmno Polna
Chełmża Toruńska
Chodzież Grudzińskich
Chojnice: Bytowska, Gdańska
Czersk Lipowa
Człuchów Średnia
Działdowo Męczenników
Elbląg: Browarna, Dębowa, Ogólna
Gniezno Gdańska, Roosevelta
Golub-Dobrzyń Kościuszki
Gostynin Zamkowa
Grudziądz: Kasprowicza, Kraszewskiego, Włodka
Iława Kościuszki
Inowrocław: Jacewska, Józefa Prymasa
Kruszwica Niepodległości
Kwidzyn Grunwaldzka
Lidzbark Warmiński Wiejska
Lipno Wojska Polskiego
Malbork de Gaulle’a
Morąg Dąbrowkiego
Nakło nad Notecią Skargi
Olsztyn: Bałtycka, Barcza, Kołobrzeska/Leonhard, Tuwima, W. Pstrowskiego, Wilczyńskiego
Osielsko Szosa Gdańska
Ostróda Pułaskiego
Pasłęk Spacerowa
Płock: Armii Krajowej, Kobylińskiego
Sierpc Płocka
Solec Kujawski Powstańców
Sztum Słoneczna
Świecie Wojska Polskiego
Toruń: Bażyńskich, Broniewskiego, Chełmińska, Gdańska, Lubicka, Prüfferow, Stawki Południowe
Wąbrzeźno 1 Maja
Wągrowiec Kcyńska
Włocławek: Kaliska, Komunalna, Wyszyńskiego

Świeży chleb bezglutenowy z Lidla – kiedy cała Polska?

Polak, Węgier dwa bratanki – brzmi znane przysłowie, ale być może teraz mamy szansę przełożyć ja na bezglutenowy język 😍 Otóż latem widziałam w sieci Lidl na Węgrzech świeże pieczywo i słodkie wypieki bezglutenowe na regałach w marketach. Na Węgrzech się da, to może i w Polsce wreszcie się da? Od dawna apeluję, aby Lidl Polska bardziej zadbał o bezglutenowych klientów i oprócz bogatej oferty wędlin bezglutenowych wprowadził na stałe mały regał gluten – free w całej Polsce (podobnie jak w Czechach, we Włoszech). 

Gorsza wiadomość jest taka, że na razie świeże chleby bezglutenowe z Lidla dostępne są tylko w jednym regionie Polski – w ramach pilotażu, czyli badania rynku. Poniżej spis miast i sklepów Lidl (cytuję za profilem na Facebooku BIO Piekarz Gluten Free).

  • Jak  nasz chleb się przyjmie w tym regionie, to trafi na cały kraj. Pokosztujcie i dajcie znać albo zróbcie zdjęcia i udostępniajcie na Facebooku. I dajcie znać znajomym proszę, to może chleb trafi na stałe do Lidla – apeluje Bogdan Smolorz. 

Pomożemy?

Cena – ten chleb bezglutenowy jest tani, czy drogi?

Świeżo odpiekany chleb  bezglutenowy z Lidla jest wart swojej ceny: 8 zł za biały i 10 zł za ciemny bochenek, oba o wadze 300 g. Czy to drogo? Jak na chleb bezglutenowy  – bardzo przyzwoicie, a w tym przypadku przecież sposób odpieku jest pracochłonny i generuje dodatkowe koszty. Dla porównania: w sklepach internetowych średnia cena chleba bezglutenowego o tej samej wadze (300 g), o długim terminie przydatności, waha się od 8 – 13 zł. Lidl więc absolutnie nie przesadził z ceną.

Jedliśmy oba rodzaje tego chleba m. in. na koloniach z dietą bezglutenową 2019 r. Są pyszne, a na co dzień pieczywo bezglutenowe od BIO -Piekarza  Nowakowskiego można kupić m. in. w sieci Organic Farma Zdrowia.

A jeśli macie to szczęście mieszkać w regionie bydgosko – toruńskim i kupiliście ten produkt w Lidlu, napiszcie w komentarzach pod wpisem: jakie to uczucie kupić w markecie pachnący chleb bezglutenowy?

KOMENTARZE (6)

Hubert 31/07/2020 15:58
Niestety w Chodzieży zrobili wielkie oczy jak zapytałem o te chleby. Pomyłka.
Bezglutenowa Mama 01/08/2020 12:14
Podejrzewam, że z powodu pandemii wszelkie tego typu akcje i próby sprzedażowe zostały wstrzymane... jak sie czegoś dowiem, do razu dam znać :)
Katarzyna 17/03/2020 18:42
Ciekawa jestem jak oni to odpiekaja w opakowaniu, w plastiku to chyba rakotworcze
olo 11/03/2023 01:55
Nie w plastiku,tylko pokroić na kromki i włożyć do tostera, albo dać do garnka takiego co gotujemy na parze,lub na patelni psikniętą oliwą z oliwek pod przykrycie,lub piekarnik.Myślę że na opakowanie coś piszą.
Bezglutenowa Mama 01/08/2020 12:14
Nie, są specjalne worki do odpiekania, wszystko jest z tego co wiem mega dopracowane, ale koronawirus chyba tę akcje odsunął w czasie, nawet nie wiem, czy jeszcze trwają próby w danym województwie....
Marcela 16/03/2020 18:03
Super!! Mam tylko nadzieję że będzie dostępny wkrótce w całej Polsce
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się