Blog

Stoisko Bezglutenowej Mamy na festynie NGO w Lesznie 2019

11/09/2019

Stoisko Bezglutenowej Mamy na festynie NGO w Lesznie 2019

11/09/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Już w najbliższą sobotę 14 września zapraszam do Leszna na bezglutenowe mini warsztaty kulinarne oraz na bezglutenowe degustacje i konsultacje dietetyczne. Na pikniku NGO (organizacji pozarządowych) ogólnodostępnych atrakcji ani bezglutenowego jedzenia. Wiecie, co znajdzie się na stoisku Bezglutenowej Mamy? Zdradzę, że będzie sporo czekoladowych pyszności (patrz niżej), będę też uczyć wypieku bułeczek bezglutenowych, a dzieci ulepią bezglutenowe ciasteczka. Festyn odbędzie się przy stadionie żużlowym przy ul. 17 Stycznia, w godz. 11-15.

Pyszne degustacje bezglutenowe – moc czekolady ;) 

Na stoisku Bezglutenowej Mamy podczas festynu NGO będą na Was czekać owoce i warzywa, ale również mocno czekoladowe brownie bezglutenowe z kawałkami czekolady Balviten (na zdjęciu wyżej) oraz bezglutenowe kuleczki zbożowe Delishios (na zdjęciu poniżej) – nowość Dr. Schär – w bardzo mlecznej czekoladzie. Nie zabraknie też ciasteczek cynamonowych, gofrów oraz ciast z piekarni Putka Bez Glutenu. Jeśli zatem zmęczycie się zabawą podczas pikniku, wiecie, gdzie przyjść się posilić? Szukajcie stoiska Bezglutenowej Mamy w czerwonym namiocie plenerowym.

Bezglutenowe warsztaty kulinarne – bułki

Jeśli sprawia Wam kłopot pieczenie bułeczek bezglutenowych, wpadajcie na mini warsztaty kulinarne. Będziemy wspólnie wyrabiać ciasto i lepić bułki. Podpowiem też, jakie są tajniki pieczenia bezglutenowych bułeczek i co zrobić, by były pulchne i długo świeże. Aby i dzieci na diecie bezglutenowej miały okazję spróbować kulinarnych zajęć, u Bezglutenowej Mamy będziemy lepić słodkie ciasteczka. Nie wiem, czy wystarczy nam czasu na dekorowanie ciasteczek, ale wiem z doświadczenia, że ciacha znikają zawsze od razu po wyjęciu z piecyka ;) Będzie zatem apetycznie i pachnąco, więc bez trudu traficie na stoisko Bezglutenowej Mamy.

Jak zawsze na takich imprezach zapraszam na konsultacje dietetyczne – zarówno rodziców dzieci na diecie bezglutenowej, jak i dorosłych z celiakią. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy ważne sprawy dotyczące diety bezglutenowej, wlećcie na pogaduchy i smakołyki. Bo takie spotkania to świetna integracja, o czym wiedzą bywalcy imprez u Bezglutenowej Mamy.

Na sobotnim festynie będzie też można kupić bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej: „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”. Do każdej zakupionej książki prezent prosto od Bezglutenowej Mamy. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się