Jak to zrobić, by bez wstawania przed świtem dać dzieciom do szkoły świeże, puszyste mięciutkie, szybkie i pyszne bułki bezglutenowe? Bułeczki bez glutenu, które zachowają wszystkie walory przez kilka godzin? No to już, opowiadam 😎 Wymyśliłam sposób na pieczone rano, szybkie i pyszne bułki bezglutenowe do szkoły. Pomysł jest prosty: ciasto wyrabiam wieczorem, ale bułeczki piekę dopiero rano, za kwadrans 7. I bez zarywania nocy mam upieczone rano, szybkie i pyszne bułeczki bezglutenowe do szkoły. Tak jak obiecałam w Instastory, dzielę się tym patentem. Wiem, że dobre pieczywo bezglutenowe jest ważne i dla dzieci i dla ich rodziców. Dlatego czym prędzej podaję przepis na pieczone rano, szybkie i puszyste bułki bezglutenowe do szkoły.
Składniki: szybkie i pyszne bułki bezglutenowe do szkoły
10 dużych bułek
W obu wersjach bezglutenowe bułki do szkoły będą pyszne, lekkie i bardzo smaczne, ale z doświadczenia wiem, że dzieci bardziej lubią to, co puszyste. Nie martw się, że dziecko wyczuje dodatek gryki czy teff – tej mąki jest mało, że nadaje kolor i niesie wartości odżywcze, a nie zmienia smaku pieczywa.
Jeśli chcesz, by bezglutenowe bułki do szkoły były upieczone i ostudzone na godzinę 7.15, wyjmij miskę z lodówki około godz. 6.40.
Dzięki zawartości ziemniaków, a także ciemnej mąki jednorodnej bezglutenowe bułeczki do szkoły dłużej zachowają świeżość, miękkość i puszystość. Na pewno do końca dnia (w szkole lub na wycieczce) będą lekkie i przepyszne. Długi czas garowania również ma wpływ na strukturę bułek. Niemniej jednak pieczywo bezglutenowe zawsze czerstwieje szybciej, niż pszenne lub żytnie. Dlatego bułki bezglutenowe należy przechowywać w specjalnych warunkach 😁 Trzymamy je zawinięte w bawełnianą ściereczkę (albo dwie) lub w lnianym worku na pieczywo. Warto tez mrozić bezglutenowe bułki i codziennie wyjmować i podgrzewać tylko tyle, ile potrzeba.
KOMENTARZE