Blog

O ile podrożały pączki bezglutenowe w 2023 r.?

15/02/2023

O ile podrożały pączki bezglutenowe w 2023 r.?

15/02/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Sprawdziłam, o ile podrożały bezglutenowe pączki w 2023 roku

Martwicie się cenami pączków bezglutenowych w tym roku - i słusznie. Trudno nie zauważyć, że podrożały. Inflacja, gigantyczne ceny prądu i gazu oraz mąk czy oleju mają wpływ na ceny w sklepach, widzimy to przecież codziennie na zakupach.

Pączki bezglutenowe podrożały w 2023 roku średnio o 1 - 2 zł za sztukę, choć w lokalnych piekarniach rzemieślniczych podwyżki są większe. Podam kilka przykładów, ale czekam też na Wasze komentarze, na informacje z innych miast. 

Jaka jest na to rada? Zjeść tylko 2 paczki bezglutenowe zamiast 10 ;), lub usmażyć własne, według mojego przepisu: pączki bezglutenowe na Tłusty Czwartek.

Sprawdzony przepis na paczki bezglutenowe, hit Internetu!
pączki bezglutenowe 2023 putka

Pączki bezglutenowe w sklepach internetowych

Warto wspomnieć, że od około 2017 r. bezglutenowe pączki można kupować przez Internet, z każdego zakątka Polski. Jako pierwsza wystartowała z tym pomysłem piekarnia Putka Bez Glutenu, w ślad za nią poszły: Bezglutenowy Hert i Jarzębińscy. 

Dziś (2023 r.) zakup pączków bezglutenowych w sklepach internetowych nie jest już niczym nowym. 

Pączki bezglutenowe w sklepach internetowych
Przepis na domowe, maślane faworki bezglutenowe

Ceny bezglutenowych pączków w 2023 r.

Cena za 1 pączka:

 • Putka Bez Glutenu - 6 zł (100 g)
 • Jarzębińscy - 4 zł (80g)
 • Bezglutenowy Hert - 4,15 zł (100 g)
 • Atelier Smaku -  4,80 zł (40 g)
 • Wypiekarnia Smaku - 13 zł (200-250 g)
 • Zdrowa Micha  -  4.50 zł (30 g)
 • WOLNA Piekarnia Bezglutenowa - 10 zł
 • Piekarnie BEZ 
 • Vanilowa Cukiernia Bezglutenowa - 11 zł (100 g)
 • Bezglutenowe Domowe - 11 zł (100 g)
 • Pracownia Wypieków Trójmiasto  - 11-13 zł (w zależności od nadzienia i składu)
Ceny bezglutenowych pączków w 2023 r.

Widać wyraźnie, że ceny w dużych piekarniach (Putka Bez Glutenu, Hert, Jarzębińscy) są zdecydowanie niższe, niż w tych rzemieślniczych. Ma to swoje uzasadnienie w wielkości produkcji i w składnikach. Pączki bezglutenowe na bazie mąk jednorodnych czy zamienników cukru (takie są najczęściej w lokalnych cukierniach) będą zawsze droższe od wypieków na bazie skrobi. 

Osoby, które świadomie komponują swoją dietę bezglutenową, doskonale to wiedzą. Ciasta i chleby bezglutenowe z mąk jednorodnych, bogatszych w wartości odżywcze i składniki mineralne są zdrowsze, ale również kosztują znacznie więcej, niż te skrobiowe.

Na dodatek rzemieślnicze piekarnie oferują nietuzinkowe smaki i dodatki: cynamonowy cukier puder, ksylitolowy puder, kolorowe dekoracje, nadzienie z alkoholem itp. Można tam również kupić wegańskie paczki bezglutenowe bez cukru - a to już wyższa szkoła jazdy. Tam można też kupić bezglutenowe faworki, donuty bezglutenowe oraz inne cuda na Tłusty Czwartek. 

Z kolei pączki z piekarni Putka Bez Glutenu są bezglutenowe i bezmleczne, co jest ważne dla osób z celiakią i dodatkowymi alergiami pokarmowymi.

pączki bezglutenowe

Od niedawna w sklepach internetowych można też kupić gotowe donaty bezglutenowe. Oferują je m. in. Łasuchowo.pl i JedzBezGlutenu.pl - w każdym ze sklepów są donuty innej włoskiej marki. Kolorowe, o różnych smakach, atrakcyjnie opakowane. Gorsza wiadomość jest taka, że są to produkty bardzo drogie. 

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się