Blog

O genach w celiakii zapraszamy na wykład do Leszna

28/03/2019

O genach w celiakii zapraszamy na wykład do Leszna

28/03/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Temat genów w celiakii wcale nie jest tak prosty i oczywisty. Dowiecie się o tym w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Lesznie, podczas wielkanocnego spotkania bezglutenowego. W prosty i bardzo przystępny sposób poznacie tajniki badań genetycznych na celiakię. Opowie Wam o tym jedna z wolontariuszek naszego bezglutenowego stowarzyszenia. Właśnie trwają zapisy dzieci i dorosłych z celiakią i na diecie bezglutenowej. W programie znajdą się również warsztaty dietetyczne oraz zajęcia dla dzieci. Udział w bezglutenowych warsztatach wielkanocnych jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy drogą elektroniczną. FORMULARZ ZGŁOSZENIA JEST DOSTĘPNY PONIŻEJ.

Program warsztatów „Bezglutenowa Wielkanoc 2019 w Lesznie”

Spotkanie dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Chrobrego w Lesznie (Wielkopolska). Potrwa od godz. 11 do godz. 13. 

  • godz. 11.00   –   wykład i konsultacje „Geny w celiakii”, mgr Marta Brojer, specjalista diagnostyki laboratoryjnej – w jakim wieku warto wykonać badania genetyczne; jaki test wybrać; jak interpretować wyniki;
  • godz. 12.00 – wykład i warsztaty „Jemy bezglutenowo, ale zdrowo”, mgr Marta Marciniak KLIK, asystent naukowo-dydaktyczny w Katerze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki oraz Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – jak ułożyć zdrowy i tani jadłospis bezglutenowy; jak przygotować zdrową Wielkanoc bez glutenu; jakie produkty włączyć do diety, by uniknąć niedoborów pokarmowych; jak urozmaicać bezglutenowe menu dzieci; 
  • godz. 11-13 – zajęcia dla dzieci, m. in. zabawy w nowym Muzeum Pułapek Czasu

Uczestnicy spotkania otrzymają również pisemne wytyczne dotyczące zdrowej diety bezglutenowej. Będą mieli także możliwość konsultacji z dietetykiem, który na co dzień pracuje z gastroenterologami i współpracuje z Bezglutenową Mamą. 

Zapisy na bezglutenowe spotkanie w bibliotece w Lesznie 2019

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Imię i nazwisko dziecka lub dorosłego na diecie bezglutenowej (wymagane)

Imię i nazwisko rodziców dziecka

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Miejscowość zamieszkania

Liczba zgłaszanych dorosłych

Liczba zgłaszanych dzieci

Wiek dzieci

Dodatkowe nietolerancje pokarmowe uczestników

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się