Blog

Mrożone pierogi bezglutenowe i inne mrożonki bezpieczne w celiakii

05/06/2021

Mrożone pierogi bezglutenowe i inne mrożonki bezpieczne w celiakii

05/06/2021

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wiecie, że Polska to jedyne miejsce w Europie, gdzie w powszechnej sprzedaży w marketach są mrożone pierogi bezglutenowe? Produkuje je od 2019 r. firma Mateo Dębica, a ja regularnie otrzymuję badania z laboratorium potwierdzające brak glutenu. Siecią handlową, która zdecydowała się wpuścić mrożone pierogi bezglutenowe do zamrażarek jest Carrefour, ale również Auchan i wybrane sklepy Delikatesów Centrum i sklepy w południowo – wschodniej Polsce.

Jako bezglutenowa blogerka wpadłam w sobotę 5 czerwca (2021 r.) z kamerką w smartfonie do Carrefoura w Krakowie i sprawdziłam NA ŻYWO – relacja na fejsie KLIK, jakie są smaki, jakie ceny (trwa akurat promocja – 11% rabatu) i jakie składy tychże pierogów. 

A jeśli w Waszej okolicy nie ma supermarketów tej sieci, jesteście skazani 😭😭😭 na domową produkcję pierogów bezglutenowych – te zawsze są lepsze od kupowanych, wiem co mówię 👩‍🍳 Mam na blogu wiele przepisów na pierogi bezglutenowe KLIK, a na YouTube możecie obejrzeć krok po kroku, jak lepię pierożki gluten-free. 

Pamiętajcie, dieta bezglutenowa niczym nie musi różnić się od konwencjonalnego menu. Osoba z celiakią nie musi sobie odmawiać żadnych dań mącznych, ale musi poznać tajniki ich przygotowania. Na szczęście wiele wskazówek znajdziecie na moim blogu, kanale YouTube KLIK, a przede wszystkim w książce z przepisami bezglutenowymi, dostępnej w Sklep.bezglutenowamama.pl 

A przy okazji nagrywania transmisji na żywo na fejsie w Carrefourze zerknęłam na inne mrożonki. Znalazłam całkiem sporo mrożonych warzyw i frytek, bezpiecznych w diecie bezglutenowej. Zobaczcie je poniżej w galerii zdjęć. Nie są opisane jako mrożone produkty bezglutenowe, ale etykieta wyraźnie wskazuje, że są OK.

Inne filmy z serii Mama gotuje

Galeria zdjęć – mrożonki bezpieczne w diecie bezglutenowej – Carrefour

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się