Tradycyjnie dzieci, które biorą udział w koloniach z Bezglutenową Mamą, otrzymują na zakończenie atrakcyjne upominki. W paczkach są np. słodycze, zdrowe przekąski,  kubki, plecaczki turystyczne, kocyki czy akcesoria przydatne w bezglutenowej kuchni (np. lniany worek do pieczywa). Każdego roku zaskakujemy dzieci i rodziców :). Zobaczcie, jakie upominki trafiły w 2017 r. do uczestników Magicznych kolonii z dietą bezglutenową we Wieleniu. 

Lniany worek do pieczywa bezglutenowego

W tamtym roku w paczkach na zakończenie kolonii znalazły się m. in. lniane worki do pieczywa bezglutenowego. Moim zdaniem to gadżet nieodzowny w kuchni bezglutenowej. W lnianym worku pieczywo bezglutenowe dłużej zachowuje świeżość, ma też zapewnioną wentylację. Przy współpracy z firmą Glutenex (jeden z pierwszych w Polsce producentów żywności bezglutenowej) przygotowaliśmy takie worki dla uczestników kolonii z dietą bezglutenową. Mam nadzieję, że sprawdzają się w kuchni, tym bardziej, że pieczywa bezglutenowego NIE WOLNO przechowywać w tym samym chlebaku, co pieczywo glutenowe. A jak zimą, gdy ogrzewamy mieszkania, zapewnić pieczywu właściwą wilgotność powietrza? Wystarczy wkładać do lnianego worka ćwiartkę jabłka i wymieniać ją co 2-3 dni. 

Słodkości i produkty przydatne w kuchni

W paczkach na zakończenie kolonii z dietą bezglutenową 2017 znalazły się również przekąski i słodycze, a także produkty przydatne w kuchni: mąki i mixy, przyprawy, kisiele i pieczywo bezglutenowe, zestawy herbat itd. 

Dyplomy dla Tygrysków 🙂

 Słodycze się zje, ale dyplom zostaje na zawsze 🙂 – dlatego każdy uczestnik obozu otrzymał tygryskowy dyplom.

Czekoladowe Pocztówki z Wielenia

Był jeszcze jeden prezent – niezupełnie dla dzieci, ale i tak sprawił im wielką frajdę. Otóż Bezglutenowa Mama przygotowała specjalną edycję czekoladowych pocztówek z Wielenia. Uczestnicy kolonii zaadresowali pocztówki z rzeźbioną czekoladą w środku i wysłali je do rodziców, dziadków, nauczycieli czy przyjaciół.

Galeria zdjęć