Blog

2

Jak udekorować bezglutenowe pierniczki? Zdjęcia 2022 r.

06/12/2022

Jak udekorować bezglutenowe pierniczki? Zdjęcia 2022 r.

06/12/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Czym udekorować bezglutenowe pierniczki? Mam zdjęcia :)

Hitem Internetu jest artykuł Bezglutenowej Mamy, w którym są opisane bezglutenowe dekoracje na pierniczki. Nic dziwnego, przecież pierniczki to rzecz święta. Bezglutenowa Wigilia bez pierniczków? To niemożliwe, jeśli w domu są dzieci :)

Najwięcej frajdy sprawia dzieciom dekorowanie pierniczków bezglutenowych. No i wyjadanie tych cukrowych, kolorowych dekoracji :) Sęk w tym, że z roku na rok zmieniają się składy dekoracji marki własnej Lidla, marki Oetker i wielu innych. Posypka, która w danym roku była bezpieczna dla osób z celiakią, za jakiś czas jest już zanieczyszczona glutenem lub go zawiera w składzie. 

Dlatego podrzucam aktualne zdjęcia i podpowiedzi, które dekoracje na pierniczki są - w mojej ocenie - bez glutenu. Pamiętajcie jednak, że przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić etykietę: zdarza się, że nawet produkt tej samej marki, ale pakowany w kartoniki o różnej gramaturze, różni się alergenami!

Poradnik: bezglutenowe dekoracje na pierniczki

Piernikowe dekoracje bez glutenu w Lidlu

Sporo dekoracji bez glutenu można znaleźć w ofercie sezonowej Lidla - to marka Belbake. To zarówno posypki czekoladowe, gotowe dekoracje, jak i pisaki. Te dekoracje nie są oznaczone jako bezglutenowe, ale ich etykieta nie budzi wątpliwości. Uwaga: te konkretne dekoracje na zdjęciu obok są bez glutenu, ale przed zakupem zawsze sprawdźcie etykietę.

Piernikowe dekoracje bez glutenu w Lidlu

Jeśli na etykiecie jest gluten, pszenica, jęczmień, żyto, owies, słód jęczmienny, zboża - nie kupuj!

Dekoracje bez glutenu marki Oetker

Na początku grudnia w Lidlu pojawiły się standy z dekoracjami i produktami na święta (soda, aromaty do ciast, żelatyna) marki Oetker. Sporo z nich jest bezpiecznych dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej - znajdziecie je na zdjęciach poniżej.

W składzie nie powinno być również składników z glutenem, ale również mąk czy skrobi "naturalnie" bezglutenowych.  

Dekoracje bez glutenu marki Oetker
Sprawdzony przez pokolenia - najlepszy przepis na bezglutenowe pierniczki!
bezglutenowe dekoracje na pierniki 2022 oetker
Wszystko o Wigilii bez glutenu - przepisy, porady, zakupy

Przykłady dekoracji bez glutenu na pierniczki - 2022 r.

bezglutenowe dekoracje na pierniczki bezglutenowe dekoracje na pierniczki 1 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 2 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 3 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 4 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 5 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 6 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 7 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 8 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 9 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 10 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 11 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 12 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 13 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 14 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 15 bezglutenowe dekoracje na pierniczki 16

KOMENTARZE (2)

Agata 08/12/2022 15:55
Ja jeszcze polecam pisaki Delecta..mają wyraźnie oznaczone alergeny i brak tam glutenu. A jak z przyprawą do pierników. Magros ma, ale jest bardzo ostra w smaku. Czy ktoś się dowiadywał czy Dary Natury seria bio jest bez glutenu? W sklepach internetowych opisują że jest ta przyprawa bezglutenowa ale na stronie producenta i na opakowaniu nie ma żadnej informacji
Bezglutenowa Mama 13/12/2022 22:53
Dzięki za info o pisakach, sprawdzę :) Niestety Dary Natury już tyle razy miały "wtopę" z glutenem w przyprawach, że już im nie ufam ....W Lidlu była przyprawa piernikowa ich marki własnej, powinna być ok. A Magros - może daj jej mniej lub zmieszaj z cynamonem?
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się