Blog

Zapisy na Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej

25/04/2017

Zapisy na Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej

25/04/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Rozpoczynamy zapisy na I. Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie, pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. To największe bezglutenowe spotkanie w województwie wielkopolskim, organizowane przez Bezglutenową Mamę. Zapraszamy w sobotę, 10 czerwca 2017 r. do Leszna. Tylko tutaj skosztujecie bezglutenowego hot-doga, bezglutenowe flaczki i zupę z kotła, pobawicie się z „Zieloną Kurą” i w pokoju zagadek, spotkacie specjalistów i setki osób na diecie bezglutenowej. Poniżej znajdziecie link do formularza zgłoszeniowego na imprezę. Wystarczy kliknąć, wypełnić formularz i go wysłać. Do zobaczenia w sobotę, 10 czerwca w Lesznie!

Nasze bezglutenowe święto

I. Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej jest kontynuacją bezglutenowego pikniku rodzinnego z okazji dnia dziecka, który od 2014 r. odbywał się w Lesznie i Poznaniu, w plenerowej scenerii. Tym razem bezglutenowy dzień dziecka nie będzie tematem przewodnim, ale atrakcji nie zabraknie dla nikogo. A bezglutenowe dzieci, jak zawsze na spotkaniach u Bezglutenowej Mamy, będą wyjątkowymi  gośćmi. Z myślą o nich będziemy serwować z budki m. in. bezglutenowe hot-dogi oraz  bezglutenowe lody i sorbety Grycan w wafelkach. Impreza odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r. w Lesznie (Wielkopolska), w godzinach od 10 do 14. Szczegółowy program I. Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej jest zamieszczony poniżej. Będziecie mogli zrobić promocyjne zakupy u producentów żywności bezglutenowej i wygrać ciekawe nagrody. Na bezglutenowe spotkanie zapraszam rodziny z celiakią, ale również wszystkich, którzy są na diecie bezglutenowej z innych przyczyn. Bo dieta bezglutenowa nie jest przypisana tylko celiakii – jest dietą leczniczą w wielu innych chorobach. Dlatego I. Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej to świetna okazja, by się spotkać w bezglutenowym gronie. Pamiętajcie i rezerwujcie w kalendarzach wolny czas: 10 czerwca 2017 r, w godzinach od 10 do 14 w Lesznie.

Wykłady i konsultacje

Ważnym punktem programu I. Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej będą wykłady specjalistów. Wykład „Jak świadomie żyć z celiakią? Monitorowanie diety bezglutenowej” zaprezentuje Marek Witkowski, doradca medyczny i diagnosta z Euroimmun DNA. Wykład „Mikrobiota jelitowa, czyli narząd bakteryjny w zdrowiu i celiakii” wygłosi Karolina Wajnor przedstawiciel medyczny z SanProbi. Z kolei Martyna Marciniak, dietetyk kliniczny i sportowy, opowie o tym, jak się zdrowo odżywiać na diecie bezglutenowej. Szczegółowy rozkład godzinowy poszczególnych wykładów zostanie podany pod koniec maja. 

Bezglutenowe hot-dogi i inne pyszności

Na I. Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej nie zabraknie bezglutenowych pyszności, które ucieszą zarówno bezglutenowe dzieci, jak i dorosłych na diecie bezglutenowej. Na stoiskach producentów żywności bezglutenowej pojawi się mnóstwo smakołyków do degustacji. Niekwestionowanym hitem będą z pewnością bezglutenowe hot-dogi  (nie wszyscy wiedzą, ale to rarytas na co dzień niedostępny dla osób na diecie bezglutenowej) oraz bezglutenowe lody i sorbety Grycan, serwowane w bezglutenowych waflach Miran. Z kolei firma SmakMak będzie częstować uczestników flaczkami bezglutenowymi oraz chlebem z bezglutenowym smalcem i ogórkami kiszonymi. Smakosze dobrze przyprawionej kiełbasy z grilla będą mogli zakupić ją w symbolicznej cenie na specjalnym stoisku przy piecu chlebowym. Do degustacji trafi też bezglutenowy chleb i bułki, upieczone podczas pokazu kulinarnego Bezglutenowej Mamy. Ponieważ Bezglutenowa Mama promuje zdrowe jedzenie, uczestnicy pikniku będą mogli skosztować także świeżych surówek oraz warzyw bez chemii, na co dzień uprawianych w szkolnej pracowni ogrodniczej Zespołu Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie. Czeka nas również wyjątkowa niespodzianka kulinarna – ale wyjawimy ją dopiero kilka dni przez imprezą. Jednak najważniejsza wiadomość jest taka, że wszystko, co pojawi się na I. Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej będzie bezglutenowe, znajdzie się również sporo smakołyków bez mleka, jaj, soi czy pszenicy. To wyjątkowa okazja, by spróbować nowych produktów i porozmawiać z producentami o składach lub alergenach.  A dla osób będących od niedawna na diecie bezglutenowej degustacje będą doskonałym momentem na przekonanie się, że bezglutenowe jedzenie jest naprawdę smaczne, różnorodne i dostępne. 

Atrakcje dla dzieci

Ponieważ bezglutenowe dzieci i ich rodzeństwo będą wyjątkowymi gośćmi I. Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej w Lesznie, przygotowaliśmy dla nich sporo atrakcji. Nowością na imprezie Bezglutenowej Mamy będą warsztaty stolarsko – artystyczne z Pracownią pod Zieloną Kurą z Mórkowa oraz bezglutenowa Foto – Budka. Zaplanowaliśmy również  przejażdżki bryczką, strzelanie z replik ASG, zwiedzanie ścieżki ekologicznej, malowanie buziek, spotkanie ze strażakami, zagadki z pokoju Code – Room i wspólne piknikowanie na trawnikach (prosimy o przyniesienie piknikowych koców, piłek, skakanek itp.) do wspólnej zabawy i integracji. Udział we wszystkich zajęciach będzie bezpłatny. 

Promocyjne zakupy

W odpowiedzi na Wasze liczne pytania i e-maile, w tym roku w programie bezglutenowego pikniku w Lesznie znajdzie się po raz pierwszy promocyjna sprzedaż żywności bezglutenowej. Dotychczas na stoiskach producentów możliwe były tylko degustacje, ale wielu uczestników było zainteresowanych zakupem produktów na co dzień niedostępnych w sklepikach w ich miastach. Na I. Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej w Lesznie pojawią się bezglutenowe produkty firm polskich, niemieckich, czeskich czy włoskich. Będzie więc w czym wybierać, a producenci i importerzy przygotowali atrakcyjne rabaty. 

Niespodzianki i nagrody

Udział w I. Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej to znakomita okazja, by spotkać się z innymi osobami na diecie bezglutenowej. To świetny moment na integrację bezglutenowych dzieci, które na co dzień borykają się z innością, nietolerancją, a czasem wręcz z dyskryminacją. To dobry czas, by na początku swojej przygody z dietą bezglutenową poznać jej blaski i cienie. Ten piknik to też świetny moment na pobycie razem w plenerowej scenerii. Dlatego Bezglutenowa Mama gorąca zachęca do udziału w pikniku zarówno osoby niedawno zdiagnozowane, jak i będące wiele lat na diecie bezglutenowej. Bo każde takie spotkanie to nowe znajomości, doświadczenia i wiedza o celiakii i diecie bezglutenowej. 

Do udziału w pikniku gorąco zachęcają również producenci, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali ciekawe nagrody, m. in. sprzęt AGD, paczki z produktami i testy do monitorowania diety bezglutenowej. 

Gościna szkoły

Już po raz czwarty piknik odbywa się w pracowni ćwiczeń praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie, przy ul. Osieckiej 8 – ZOBACZ TO NA MAPIE. Dojazd samochodem: trasa na Śrem, dojazd autobusem: LINIA MZK NUMER 5 lub LINIA MZK NUMER 3  – przystanek docelowy: stacja Jespol. 

Udzielenie gościny jest efektem wieloletniej współpracy Bezglutenowej Mamy z dyrekcją i nauczycielami szkoły. Będziemy się uczyć, bawić i delektować smakami w niecodziennym miejscu. Do naszej dyspozycji będzie ognisko i piec chlebowy, ekologiczna ścieżka edukacyjna, trawniki, cień drzew, szklarnie pełne owoców i warzyw – będzie można je zwiedzać pod opieką pracowników gospodarstwa.

Pracownia ćwiczeń praktycznych ZSRiB w Lesznie słynie z doskonałych warzyw i owoców, uprawianych tradycyjnie, bez zbędnej bez chemii. W czasie I. Wielkopolskiego Dnia Diety Bezglutenowej w Lesznie będzie czynny sklepik, oferujący sezonowe warzywa i owoce w atrakcyjnych cenach. 

Spotkajmy się 10 czerwca w Lesznie

Pikniki oraz warsztaty kulinarne Bezglutenowej Mamy każdego roku przyciągają do Leszna mieszkańców bliższych i dalszych miejscowości. Docierają do nas bezglutenowe rodziny z dawnego województwa leszczyńskiego (Wschowa, Góra, Kościan, Gostyń, Rawicz), a także z Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Nowej Soli, Katowic, a nawet z Warszawy. 

Udział w I. Wielkopolskim Dniu Diety Bezglutenowej pod patronatem Prezydenta Leszna jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Ponieważ mamy ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zapisów. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem. Powstanie również lista rezerwowa, dlatego zapisane osoby, które z różnych względów nie będą mogły dotrzeć do Leszna, prosimy o powiadomienie nas pod adresem e-mail: biuro@bezglutenowamama.pl.

Do 10 czerwca zostały już tylko cztery tygodnie. Zobaczycie, jak ten czas szybko minie. Do bezglutenowego zobaczenia już wkrótce!

Galeria zdjęć z poprzednich pikników bezglutenowych w Lesznie i Poznaniu

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się