Blog

1

Dieta bezglutenowa na wakacjach za granicą? Wydrukuj kartę

04/03/2018

Dieta bezglutenowa na wakacjach za granicą? Wydrukuj kartę

04/03/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

To prawdziwy hit! Planujesz wakacje bez glutenu za granicą, ale nie znasz dobrze języka obcego? To żaden problem. Wydrukuj sobie w dowolnym języku specjalną kartę dla kelnera lub szefa kuchni! Wietnam, Korea, Mongolia, Japonia, Ukraina, Brazylia czy Dania – stoją otworem przed osobami na diecie bezglutenowej. Jedna z internautek podesłała Bezglutenowej Mamie link do strony internetowej, na której informację o swojej diecie znajdziecie aż w 63 językach. Na karcie jest informacja o celiakii, a także o produktach zabronionych w diecie bezglutenowej. Zanim więc wyruszycie na bezglutenowe wakacje poza Polskę, wydrukujcie sobie kartę i korzystajcie z uroków lokalnej kuchni.

 

 Dieta bezglutenowa za granicą

Karty o celiakii i diecie bezglutenowej znajdziecie na stronie: http://www.celiactravel.com/cards/. Zjedźcie na dół strony i po lewej stronie wyświetli się lista 63 państw. Po kliknięciu w wybrany kraj, na ekranie pojawi się karta w danym języku. Na liście jest również Polska – możecie więc poznać pełen tekst, który znajduje się na karcie. Kartę najlepiej wydrukować, zalaminować i schować do plecaka. Okazujcie kartę szefowi kuchni lub kelnerowi w kawiarni, lodziarni, restauracji, na statku czy pokładzie samolotu. Z taką pomocą wakacje bez glutenu za granicą z pewnością będą łatwiejsze. I smaczniejsze :).

Mimo wszystko nie traćcie czujności. Zwracajcie uwagę, czy kelner przyniósł Wam właściwe danie, dopytajcie w danym języku, czy jest bezglutenowe, upewnijcie się, że jecie bezpiecznie. Bo wakacje bez glutenu to nie wakacje od czujności :). 

Na zdjęciu poniżej: karta o celiakii i diecie bezglutenowej w języku hiszpańskim 

KOMENTARZE (1)

Monika 20/05/2019 19:06
Karty od Celiac Travel (podobnie jak inne) to świetny pomysł i są nam dobrze znane. Jednak dla niejednych osób mogą one być zbyt ogólne (nie wspominają np. o sosie sojowym lub jak unikać zanieczyszczenia podczas przygotowania posiłku). To m.in. powód, dla którego stworzyliśmy własne, bardzo precyzyjne karty tłumaczeń. Są dostępne na stronie https://glutenfreecard.com. Więcej szczegółów można znaleźć w zakładce „Karty” a naszą historię w „O Nas” :) 

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się