Blog

Certyfikat Gotujemy bez glutenu dla Dukat Medical SPA nad morzem

06/06/2018

Certyfikat Gotujemy bez glutenu dla Dukat Medical SPA nad morzem

06/06/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Dukat Medical SPA w Dąbkach koło Koszalina otrzymał niedawno od Bezglutenowej Mamy certyfikat „Gotujemy bez glutenu” (na zdjęciu). Certyfikat zaświadcza, że cały personel  ośrodka zna dietę bezglutenową i inne diety eliminacyjne. Potwierdza również, że właściciele oraz personel mają empatyczne podejście do gości o specjalnych potrzebach żywieniowych. Certyfikat będzie co roku odnawiany, każdorazowo po audycie i ewentualnym dodatkowym szkoleniu. Dzięki temu goście na diecie bezglutenowej będą mieć pewność, że mają zagwarantowane diety specjalistyczne, mimo np. zmiany personelu lub właściciela. 

Do sanatorium i na wczasy

Dukat Medical SPA w 2018 r. przeszedł specjalistyczne szkolenie i ma certyfikat Bezglutenowej Mamy dotyczący diet eliminacyjnych. Podczas kilkudniowego szkolenia przygotowaliśmy z personelem m. in. pyszne wegańskie racuchy bezglutenowe, drożdżówki bezglutenowe bez mleka i jaj, a także doskonałe pierogi wegańskie bez glutenu. Bo wiecie, co jest ogromną zaletą Dukat Medical SPA w Dąbkach? Równe traktowanie wszystkich gości, niezależnie od diety. Specjalistyczne szkolenie o diecie bezglutenowej przeszedł cały personel ośrodka, w tym recepcjoniści, kelnerzy, animatorzy, a nawet osoba prowadząca kawiarenkę. 

Jeśli zatem chcecie spędzić turnus sanatoryjny lub bezglutenowe wakacje przy brzegu morza, polecam całoroczny Dukat Medical SPA w Dąbkach koło Koszalina. Tam dorośli i rodziny z dziećmi mogą spędzić cudowne wakacje bez glutenu. To też jedno z nielicznych w Polsce sanatorium z dietą bezglutenową

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.dukatspa.pl oraz TUTAJ – Gdzie pojechać na wakacje bez glutenu nad morzem?

Wybierajcie sprawdzone ośrodki

W Polsce ciągle brakuje ośrodków, hoteli, pensjonatów czy szpitali oferujących ścisłą dietę bezglutenową i inne diety eliminacyjne (bez pszenicy, mleka, jaj, soi, orzechów itd.). Wiele ośrodków reklamuje co prawda diety, ale często jest to czysto marketingowy chwyt. Ludzie z celiakią i innymi chorobami często na takich dietach nie czują się dobrze. Nic dziwnego, skoro specjalistycznym żywieniem zajmują się osoby bez szkolenia i podstawowej wiedzy o diecie bezglutenowej. Dlatego Bezglutenowa Mama opracowała kompleksowe, kilkustopniowe szkolenie o diecie bezglutenowej i innych dietach eliminacyjnych. W Polsce przeszło je już kilka ośrodków, następne są w trakcie szkolenia. Certyfikat „Gotujemy bez glutenu” mają Szpital Uzdrowiskowy dla dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju i Dukat Medical SPA w Dąbkach.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się