Bezglutenowe rogale świętomarcińskie z biały makiem to rarytas. Dlaczego? Bo niezwykle trudno kupić w Polsce bezglutenowy biały mak. Mnie się udało – sprowadziłam go specjalnie z Czech, właśnie do wypieku bezglutenowych rogali świętomarcińskich na 11 listopada. Biały mak bez glutenu mają również piekarnie takie jak WOLNA, BEZ, Słodkie Bez Cukru (Poznań), Putka Bez Glutenu – bo pieką do sprzedaży stacjonarnej i internetowej rogale świętomarcińskie dla osób z celiakią. Jeśli Wam udało się zdobyć bezglutenowy biały mak – piszcie w komentarzach. Jeśli macie kłopot z kupieniem białego maku bez glutenu, bez obaw zastąpcie go czarnym (np. w ofercie sklepu Friendly Food KLIK ). Oczywiście zachęcam do własnego wypieku rogali świętomarcińskich – z białym lub czarnym makiem ;) – PRZEPIS.
Aby samodzielnie upiec bezglutenowe rogale świętomarcińskie, niezbędnych jest kilka składników:
Domowe rogale świętomarcińskie smakują najlepiej – i nie kręćcie nosem, że większość z nas zamiast kupić, musi je samodzielnie upiec. Bo wtedy mamy gwarancję składu, smaku i świeżości. Taką samą gwarancję mamy podczas zakupów w piekarniach bezglutenowych WOLNA, BEZ, Pochleb, w cukierni Słodkie Bez Cukru (Poznań), a także w sklepie internetowym Putka Bez Glutenu, który od października 2021 r. oferuje bezglutenowe rogale z białym makiem KLIK. Już można składać zamówienia (i mrozić), cukiernicy pracują pełną parą. Cena nie będzie niska – z uwagi na wysoki koszt bezglutenowego białego maku i dobrych gatunkowo bakalii (niesiarkowanych, BIO). Tu cenne info – bezglutenowe rogale z białym makiem od Putki ważą 140 g (sporo) i kosztują tylko 5,95 zł!
W Dniu Świętego Marcina, czyli właśnie 11 listopada, nie odmawiajmy sobie słodkiej przyjemności. Celiakia i dieta bezglutenowa to żadne przeszkody w słodkim świętowaniu.
KOMENTARZE