Blog

Ania kupiła w licytacji chleb bezglutenowy i pomogła Zoe

25/05/2020

Ania kupiła w licytacji chleb bezglutenowy i pomogła Zoe

25/05/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Każda podarowana złotówka czy gest mają wielką moc 🥰  Leszczynianka wygrała w licytacji Bezglutenowej Mamy naturalny chleb bezglutenowy na zakwasie i tym samym dobrą energią i kwotą 60 zł wspomogła leczenie malutkiej Zoe z Wielkopolski. Świeżo upieczony, niemal kilogramowy bochen chleba trafił już w ręce zwyciężczyni licytacji – Ani z Leszna (na zdjęciu po prawej stronie).

Od Bezglutenowej Mamy – włoski chleb bezglutenowy na zakwasie

Ania jest mamą 10-letniej Majki z niedawno zdiagnozowaną celiakią. Majka ma trudności z zaakceptowaniem smaku pieczywa bezglutenowego, uwielbia za to piec i jeść słodkości, również własnej roboty. Przykład? Wczoraj Maja upiekła bezglutenową babkę zebrę z mojego przepisu KLIK.

  • Wzięłam udział w licytacji, bo bardzo chciałam pomóc tej małej dziewczynce, ale zainteresował mnie też ten chleb, przedstawiany jako najdoskonalszy chleb bezglutenowy na zakwasie – przyznała Ania podczas spotkania i odbioru pieczywa.

W składzie chleba są mąki: kasztanowa, z ciecierzycy, z quinoa, z tapioki, łuska babki jajowatej, zakwas amarantusowy, woda, olej, oliwki, suszone pomidory, sól, oregano i … witamina M – prosto z kuchni Bezglutenowej Mamy.

  • Jeśli chleb okaże się zbyt wytrawny i wyrazisty w smaku dla dziesięciolatki, z przyjemnością zjedzą go pozostali członkowie rodziny – zapewniła Ania. – Nie zmarnuje się ani kromka, tym bardziej, że ten chleb przechowywany w lnianych ściereczkach zachowuje świeżość i delikatność przez tydzień.

Wiedziałam, że wylicytowane pieczywo jest przeznaczone dla 10-latki, więc z przyjemnością skomponowałam dodatkowo małą paczuszkę dla dziewczynki. Znalazły się tam m. in. świeżo upieczone białe bułeczki z płatkami owsianymi, a także gotowe pieczywo o długim terminie i słodycze bez glutenu.

Chleb bezglutenowy na zakwasie, upieczony na licytację, został przygotowany z produktów firm: Incola (mąka kasztanowa i z ciecierzycy), Grano – bez glutenu(mąka z quinoa), Sano Gluten Free (skrobia tapiokowa), Pięć Przemian (łuska babki jajowatej) oraz Denver Food (ziarna maku) i Magros Przyprawy (oregano suszone). Samo zdrowie!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji, dziękuję Ani i Majce, a maleńkiej Zoe z Poznania życzę dużo zdrowia i udanej terapii.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się