Pomysł przeprowadzenia badań powstał w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
– Niedawno moja magistrantka broniła pracę na temat związany z celiakią – tłumaczy dr Aureliusz Kosendiak, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Przy tej okazji dostrzegliśmy, że jest niewiele publikacji dotyczących odżywiania i aktywności fizycznej osób z chorobą trzewną.
Aby wziąć udział w badaniu, wyślij e-mail na adres: swf@umed.wroc.pl
Drogą elektroniczną otrzymasz wszelkie wskazówki i opis konkretnych działań. Z pisma uczelni wynika, że zakwalifikowane osoby będą prowadzić 3 – dniowy dzienniczek żywieniowy i wypełnia kwestionariusz dotyczący aktywności fizycznej.
Zgłosiłam siebie i moją 14-letnią Zosię. Obie mamy celiakię, staramy się stosować zdrową, zbilansowaną dietę bezglutenową, dbamy też o codzienną aktywność fizyczną. Daleko nam do ideału, więc oferta otrzymania wskazówek, w zamian za udział w badaniu, jest interesująca. Kolejnym argumentem jest misja mojego stowarzyszenia dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej, a także misja Bezglutenowej Mamy. Zależy mi, aby powstawało jak najwięcej rzetelnych publikacji na temat choroby trzewnej. A jeśli biorą się za to eksperci z Uniwersytetu Medycznego, to pozytywny efekt jest gwarantowany.
KOMENTARZE