Blog

Zapisy na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2019

21/11/2019

Zapisy na Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2019

21/11/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Trzy, dwa, jeden! Dziś rozpoczynamy zapisy na Mikołajki dla dzieci na diecie bezglutenowej 2019. Mikołajki z Bezglutenową Mamą  odbędą się  Lesznie (Wielkopolska), w terminie idealnym, jak na taką zabawę. Widzimy się w niedzielę, 8 grudnia. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego w pierwszej kolejności prosimy o zapisanie tylko dziecka na diecie bezglutenowej, by umożliwić skorzystanie z Mikołajek jak najwięcej grupie chorych maluchów. Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem. W programie będą zajęcia artystyczne dla dzieci, rozmowy przy kawie i konsultacje, a także pyszne degustacje. Nie trzeba być członkiem naszego stowarzyszenia bezglutenowego – wystarczy, jeśli dziecko ma celiakię lub jest na diecie bezglutenowej z innych przyczyn zdrowotnych. Na Mikołajki z Bezglutenową Mamą zapraszamy tradycyjnie również seniorów i osoby dorosłe na diecie bezglutenowej (bez dzieci). Dla małych dzieci przygotujemy bezglutenowe paczki, które wypełnią produkty od polskich i zagranicznych producentów żywności gluten-free. Z dorosłymi porozmawiamy oczywiście o bezglutenowej Wigilii. Nastolatków na diecie bezglutenowej zapraszamy natomiast w charakterze wolontariuszy – również spędzą miło czas. Zatem dosłownie i w przenośni – będą to bezglutenowe Mikołajki 2019. Współorganizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie.

By zapisać się na Mikołajki dla dzieci na diecie bezglutenowej 2019 w Lesznie, wypełnij i wyślij poniższy formularz

Gdzie i kiedy?

Data Mikołajek z Bezglutenową Mamą

niedziela, 8 grudnia

Czas trwania imprezy

godz. 12-15

Miejsce

Biblioteka Ratuszowa- kawiarnia

ul. Rynek 1, Leszno, Wielkopolska

W programie Mikołajek – zabawa i bezglutenowe paczki

Wzorem minionych lat spotykamy się w Lesznie, gdzie mikołajkowe spotkania dla dzieci na diecie bezglutenowej są już tradycją. Mikołajki bezglutenowe 2019 odbędą się w niedzielę, 8 grudnia, w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie, Rynek 1. W programie dla dzieci będą zajęcia prowadzone przez instruktorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Więcej szczegółów wkrótce. Ale już dziś wiemy, że dzieci odwiedzi prawdziwy, bezglutenowy Święty Mikołaj. 

Dla dorosłych na diecie bezglutenowej oraz dla rodziców małych gości nie przewidujemy specjalnego programu. Na miejscu będzie można kupić kawę, herbatę, wodę, soki oraz ciasta własnego wypieku – tego dnia tylko bezglutenowe, przygotowane pod nadzorem Bezglutenowej Mamy. Jak co roku – głównym tematem rozmów przy kawie będzie bezglutenowa Wigilia ;) 

Zakupy bezglutenowe z rabatem

W tym roku nie przewidujemy wypieku pierniczków bezglutenowych, ale w każdej paczce znajdzie się sprawdzony przepis na ten świąteczny przysmak ;) Z okazji Mikołajek dla dzieci na diecie bezglutenowej zaprzyjaźniony sklep LasVegan w Lesznie przy ul. Leszczyńskich zostanie otwarty w określonych godzinach i zaoferuje zakupy bezglutenowe z 10% rabatem. Wiele z nich przyda się na bezglutenową Wigilię 2019 – choćby aromatyczna przyprawa do piernika czy dobre mąki.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się