Blog

Zakupy bezglutenowe na wakacjach w Chorwacji

18/08/2020

Zakupy bezglutenowe na wakacjach w Chorwacji

18/08/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Na wakacje bez glutenu do Chorwacji można śmiało jechać bez pieczywa bezglutenowego (ale to droższa opcja). W każdym markecie kupisz włoskie pieczywo Dr. Schär, ale możesz również znaleźć lokalny chleb bezglutenowy, czyli po chorwacku kruh bez glutena. Na wakacjach w Rovinj znalazłam również dwa rodzaje chorwackiego pieczywa bezglutenowego: Free Zone (marka własna sieci Mercator) oraz Moje Malo Zlato. Zachęcam do spróbowania pieczywa bezglutenowego w różnych krajach i porównania go z polskimi wyrobami, warto zrobić sobie małą degustację. Taniej jednak wziąć zapas własnego chleba i bułek bezglutenowych o długim terminie przydatności – pieczywo bez glutenu w Chorwacji jest bardzo drogie, jak zresztą wszystko inne….

Piekarnia-cukiernia chorwacka Moje Malo Zlato

Piekarnia bezglutenowa Moje Malo Zlato mieści się w stolicy Chorwacji, w Zagrzebiu. Ma w ofercie chleb, bułki, ciasta i muffiny bezglutenowe. Pieczywo i ciasta bezglutenowe Moje Malo Zlato należą do kategorii świeżych – są przydatne do jedzenia przez około 15 dni od wypieku. Są „bogate” w różne składniki, zagęstniki, skrobię pszenną bezglutenową, emulgatory czy konserwanty, ale zawierają również błonniki, ziarna czy suszony zakwas bezglutenowy (ale drożdże również). Coś za coś – dzięki „bogatemu” składowi kruh bez glutena zdąży dotrzeć z piekarni do marketów w całej Chorwacji i jest tam zazwyczaj w stałej ofercie. Szukaj go m. in. w sieciach Konzum czy SPAR.

Jak smakuje chleb bezglutenowy Moje Malo Zlato? Nie rzuca na kolana, ale jest OK. Da się na nim przeżyć wakacje bez glutenu w Chorwacji, ale… to spory wydatek (nawet 13-25 zł za bochenek). Taniej zabrać pieczywo bezglutenowe z Polski. 

Kruh bez glutena  – marka własna Free Zone

W marketach chorwackich można też znaleźć pieczywo bezglutenowe marki własnej Free Zone, produkowane przez …. polski Balviten. To typowy chleb bezglutenowy o długim terminie przydatności. Pod tą marką znajdziesz w Chorwacji również inne produkty bezglutenowe: mąki, mixy, bagietki, makarony, ciastka. 

Znane marki bezglutenowe w Chorwacji

W chorwackich marketach (Lidl, Konzum, Billa, Mercator, drogerie dm), zwłaszcza w nadmorskich miejscowościach i centrach turystycznych, można kupić również produkty bezglutenowe światowych marek: Dr. Schär, Gullon, Nutrifree,Dr Oetker. Gorzej jest z wędlinami bezglutenowymi  –  tych najlepiej szukać w Lidlu. 

Galeria zdjęć z wakacje bez glutenu w Chorwacji

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się