Blog

Wyjątkowa pomoc bezglutenowej Vaniliowej w czasie pandemii

03/05/2020

Wyjątkowa pomoc bezglutenowej Vaniliowej w czasie pandemii

03/05/2020

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Justyna z bezglutenowej cukierni Vaniliowa oddała honorowo krew jeszcze zanim ruszyła nasza akcja „Bezglutenowy team dla szpitali”. Potem, już w ramach projektu, upiekła słodkie muffinki marchewkowe dla pacjentów i personelu jednej z klinik gastroenterologicznych w Poznaniu. Słodkości dotarły tam przed majowym weekendem – jako gest solidarności środowiska bezglutenowego w czasie pandemii koronawirusa. 

Krew – najwartościowszy dar

Choć osoby z celiakią często mają kłopoty z honorowym oddawaniem krwi (przez nieprecyzyjne przepisy KLIK), Justyna ma tak dobre wyniki krwi, że lekarze w stacji krwiodawstwa je akceptują. 

  • Już dawno nie oddawałam krwi, ale gdy tylko usłyszałam apele, że jej brakuje w związku z pandemia koronaworusa, od razu pojechałam  do punktu pobrań – relacjonuje Justyna. 

Gdy do bezglutenowej cukierni Vaniliowa wysłałam zaproszenie do udziału w akcji, Justyna nie zastanawiała się ani przez moment. 

  • Gdy byłam oddać krew, przeszło mi przez myśl, że mogłabym coś upiec dla któregoś ze szpitali. Codziennie oglądam relacje o tym, jak cały personel medyczny zmaga się z brakiem maseczek, kombinezonów, podstawowego sprzętu i leków. Jestem pełna uznania dla tych osób, dla ich poświęcenia i odwagi.

W ramach akcji „Bezglutenowy team dla szpitali” cukiernia Vaniliowa przygotowała pożywne, marchewkowe muffinki ozdobione czekoladą i orzechami. Zawiozła je do Szpitala Klinicznego im.  Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – do Kliniki Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych. Tam na co dzień są diagnozowani i leczeni pacjenci z celiakią oraz na diecie bezglutenowej. 

Pomagamy w ramach akcji „Bezglutenowy team dla szpitali”

Akcję pomocy szpitalom zainicjowała marka Incola z Bielska Białej. Na tej bazie Bezglutenowa Mama stworzyła projekt „Bezglutenowy team dla szpitali” i zaprosiła do współpracy innych producentów żywności bezglutenowej w Polsce i Europie. 

Epidemia koronawirusa to czas, gdy warto stanąć ponad podziałami i codzienną konkurencją. Warto zjednoczyć się i stanąć ramię w ramię w szlachetnym działaniu. Razem pokażmy, że bezglutenowe środowisko i producenci żywności bezglutenowej, w obliczu dramatycznej sytuacji, potrafią nieść pomoc całej społeczności.

Dlatego Bezglutenowa Mama zaprosiła do współpracy wielu polskich i zagranicznych producentów żywności bezglutenowej. Chętne firmy samodzielnie przekażą pomoc wybranym placówkom, a działania te będą na bieżąco relacjonowane na blogu i w mediach społecznościowych Bezglutenowej Mamy. Jeśli ktokolwiek z Was – bezglutenowych czytelników – również ma pomysł i chce przyłączyć się do akcji, czekam na e-maile.

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się