Blog

Wielkanocne spotkanie dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej

25/03/2019

Wielkanocne spotkanie dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej

25/03/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Bezglutenowa Mama zaprasza na wielkanocne spotkanie dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej. W programie są wykłady o genach w celiakii oraz dietetyczne warsztaty edukacyjne, a także zajęcia dla dzieci. „Bezglutenowa Wielkanoc 2019” odbędzie się w Lesznie w sobotę, 6 kwietnia. Jak zawsze nie zabraknie pysznych degustacji oraz słodkich upominków dla dzieci, a także rozmów o najlepszych przepisach bezglutenowych na Wielkanoc. Tradycyjnie zapraszamy do głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Chrobrego, która jest współorganizatorem bezglutenowego spotkania. Szczególnie miło zapraszamy osoby, które od niedawna są na diecie bezglutenowej. Dorosłym z celiakią przyda się garść wiedzy o zdrowej wersji diety oraz nowe znajomości, natomiast dzieci poznają bezglutenowych rówieśników. Udział w bezglutenowych warsztatach wielkanocnych jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy drogą elektroniczną. FORMULARZ ZGŁOSZENIA JEST DOSTĘPNY PONIŻEJ.

Zapraszamy zarówno dorosłych na diecie bezglutenowej, jak i dzieci na diecie bezglutenowej wspólnie z rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami. Z uwagi na kameralny charakter spotkania, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zapisane zostaną powiadomione e-mailem zwrotnym, potwierdzającym wpisanie na listę uczestników.

Program warsztatów „Bezglutenowa Wielkanoc 2019 w Lesznie”

Spotkanie dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Chrobrego w Lesznie (Wielkopolska). Potrwa od godz. 11 do godz. 13. 

  • godz. 11.00   –   wykład i konsultacje „Geny w celiakii”, mgr Marta , specjalista diagnostyki laboratoryjnej – w jakim wieku warto wykonać badania genetyczne; jaki test wybrać; jak interpretować wyniki;
  • godz. 12.00 – wykład i warsztaty „Jemy bezglutenowo, ale zdrowo”, mgr Marta Marciniak KLIK, asystent naukowo-dydaktyczny w Katerze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki oraz Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – jak ułożyć zdrowy i tani jadłospis bezglutenowy; jak przygotować zdrową Wielkanoc bez glutenu; jakie produkty włączyć do diety, by uniknąć niedoborów pokarmowych; jak urozmaicać bezglutenowe menu dzieci; 
  • godz. 11-13 – zajęcia dla dzieci, m. in. zabawy w nowym Muzeum Pułapek Czasu

Uczestnicy spotkania otrzymają również pisemne wytyczne dotyczące zdrowej diety bezglutenowej. Będą mieli także możliwość konsultacji z dietetykiem, który na co dzień pracuje z gastroenterologami i współpracuje z Bezglutenową Mamą. 

Zapisy na bezglutenowe spotkanie w bibliotece w Lesznie 2019

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Imię i nazwisko dziecka lub dorosłego na diecie bezglutenowej (wymagane)

Imię i nazwisko rodziców dziecka

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Miejscowość zamieszkania

Liczba zgłaszanych dorosłych

Liczba zgłaszanych dzieci

Wiek dzieci

Dodatkowe nietolerancje pokarmowe uczestników

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się