Zgodnie z zapowiedziami na fejsbuku marki Incola, w Lidlu w całej Polsce pojawiły się wegańskie i bezglutenowe bułki, jasne i ciemne. Dotarły z małym opóźnieniem, ale to tylko wzmogło apetyt klientów z celiakią i na diecie bezglutenowej. Niestety, to tylko sezonowa oferta, ale i historyczny moment: w tej sieci Incola pojawiła się po raz pierwszy. Widziałam, że bułeczki bezglutenowe znikają z regałów w ekspresowym tempie, ale gdzieniegdzie dokładano towar. Zatem jeszcze macie szansę znaleźć w Lidlu wegańskie i bezglutenowe bułki Incoli. Pyszne są od razu po otwarciu opakowania, ale zyskują po odpieku. Tak czy inaczej – rewelacja.
Bezglutenowe wegańskie bułeczki Incoli miały się pojawić w sieci Lidl w całej Polsce 13 września. I pojawiły się, ale nie wszędzie, o czym rozmawialiśmy na profilu Bezglutenowej Mamy na fejsbuku KLIK. Z każdym dniem docierały do różnych zakątków Polski i już 17 września były faktycznie w każdym Lidlu, na regale z ofertą sezonową KLIK. Miały bardzo dobrą cenę – 5 zł za opakowanie. Standardowa cena w sklepach internetowych i stacjonarnych to 5,50 – 7 zł, zatem warto było się wybrać na zakupy do Lidla. Jak pisaliście na fejsbuku i w emailach, zrobiliście spore zapasy. Niektóre osoby potraktowały temat hurtowo i kupowały całe kartony!
Nic dziwnego, jasne i ciemne bułki bezglutenowe Incoli mają naprawdę dobre opinie. Są bardzo smaczne od razu po otwarciu opakowania, ale fenomenalnie smakują po odpieczeniu: 5 minut, 160 stopni C, opcja góra-dół.
W komentarzach na fejsbuku pojawiały się pytania o skład obu rodzajów tych bułek bezglutenowych. Dla wielu osób ważne było, że te bułki nie zawierają jajek, jak wiele innych bułek czy chlebów tej marki.
Bezglutenowe bułki jasne Incola: zakwas (skrobia kukurydziana, mąka jaglana, woda), woda, skrobia kukurydziana, inulina, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, drożdże, substancja zagęszczająca (guma ksantanowa), substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyna słonecznikowa), sól, cukier, glukoza, białko ziemniaczane, substancja spulchniająca (wodorowęglan sodu), aromat.
Bezglutenowe bułki ciemne Incoli: zakwas (skrobia kukurydziana, mąka jaglana, woda), woda, skrobia kukurydziana, inulina, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, drożdże, substancja zagęszczająca (guma ksantanowa), substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), sól, melasa trzcinowa, emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyna słonecznikowa), cukier, glukoza, białko ziemniaczane, mielona łuska gryki, substancja spulchniająca (wodorowęglan sodu), aromat.
W obu rodzajach tych bułek bezglutenowych jest prawie 7 g błonnika na 100 g produktu, to całkiem porządna porcja.
Chcielibyście, żeby bułki bezglutenowe na stałe zagościły w polskim Lidlu? Bo ja bardzo bym chciała. Niestety, Lidl Polska na razie poprzestaje na akcjach promocyjnych i mimo wielu sygnałów, wciąż nie stworzył regału gluten-free. Mimo, że taie regały istnieją we Włoszech, w Austrii, w Czechach (na zdjęciu poniżej) i wielu innych krajach.
Z polskich dyskontów tylko Netto ma w stałej ofercie bułki bezglutenowe, natomiast Biedronka, Lidl, POLO market poprzestają na chlebie bezglutenowym. Dobre i to. Ale celiakia i dieta bezglutenowa to dzisiaj nie jakieś wynalazki, tylko powszechnie znany temat. Fajnie, gdyby konsumenci z celiakią też mogli kupować swoją żywność w sklepach koło domu, a nie głównie przez Internet, prawda?
KOMENTARZE