Blog

4

Wakacje bez glutenu w Chorwacji bezpośrednia relacja

21/08/2019

Wakacje bez glutenu w Chorwacji bezpośrednia relacja

21/08/2019

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Wróciliśmy właśnie z tygodniowych, rodzinnych wakacjach bez glutenu w Chorwacji. Czy to wymarzone miejsce na wczasy bez glutenu? Zdania są podzielone, a ja uważam, że jest wiele innych krajów równie pięknych, za to tańszych i bardziej przyjaznych osobom na diecie bezglutenowej. Byliśmy w urokliwej miejscowości Rovinj w Istrii. Na miejscu kupowałam lokalny chleb i ciastka bezglutenowe, w restauracjach udało nam się zamawiać rybne dania bezglutenowe i warzywa, a w marketach i drogeriach miałam pod dostatkiem włoskich produktów Dr. Schär. Ceny to osobny temat – dla porównania kostka masła to koszt 15 zł. Wina jest w Chorwacji pod dostatkiem, za to bezglutenowe piwo to rarytas i kosztuje ponad 15 zł za 0,33 ml. Lody bezglutenowe (na patyku i mrożone) są w miarę łatwo dostępne. Wkrótce szerzej napiszę o wakacjach bez glutenu w Chorwacji i podrzucę galerię zdjęć. Opowiem też i pokażę, jak wygląda bezglutenowe życie na Węgrzech i Słowacji, bo po drodze zrobiłam szybki rekonesans. 

KOMENTARZE (4)

Marzena 10/08/2020 22:14
Witam akurat jestem na wakacjach w Rovinj. Zapytam się odnośnie postu do bezglutenowego pieczywa. Jak nazywa się ta piekarnia? Przeszukałam internet i pusto nic nie mogę znaleźć będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam Marzena
Bezglutenowa Mama 18/08/2020 08:05
MARZENO, ale Ci zazdroszczę pobytu w tym pięknym miasteczku :) Ten chleb kupowałam w marketach, m. in. w galerii koło Lidla, w sieci marketów KONZUM - to piekarnia Moje Male Zlato, ale niestety nie wiem, gdzie ma lokalizację :) Zaraz wrzucę na blog fotki tego pieczywa.
Justyna 24/06/2020 15:12
Dzien dobry. Chętnie dowiem się znacznie więcej na temat dostępności bezglutenowych produktów w Rovinj. Jeździmy tam nawet kilka razy do roku, a że celiakia u syna to świeża sprawa to nic nie wiem :) Będe bardzo wdzięczna o namiary na konkretne miejsca z lodami i bezlutenowymi daniami rybnymi. pozdrawiam Justyna
Bezglutenowa Mama 18/08/2020 08:02
Cześć Justyno, obiecuję, że w najbliższym czasie opiszę wszystko na blogu, niestety za dużo nie podpowiem, lodziarni nie znalazłam, na obiad chodziliśmy w dwa miejsca, mam nadzieję, że mam na zdjęciach nazwy tych lokali :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się