Blog

Strefa medycyny na Ogólnopolskim Dniu Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie

14/04/2023

Strefa medycyny na Ogólnopolskim Dniu Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie

14/04/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Strefa medycyny, czyli wykłady na Ogólnopolskim Dniu Diety Bezglutenowej 2023!

Znamy już tematy wykładów, jakie zaprezentują specjaliści w strefie medycyny na Ogólnopolskim Dniu Diety Bezglutenowej 13 maja 2023 w Lesznie (Wielkopolska). Wśród gości honorowych będzie dr hab. n. med. Iwona Krela - Kaźmierczak, wojewódzki wielkopolski konsultant do spraw gastroenterologii, na co dzień pracująca w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Wykład - pozajelitowe powikłania celiakii

Najbardziej oczekiwana prezentacją w strefie medycyny będzie zapewne wykład "Pozajelitowe powikłania celiakii", który przedstawi dr hab. n. med. Iwon Krela - Kaźmierczak (na zdjęciu pierwsza od lewej), na co dzień pracująca w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. 

Pani doktor od wielu lat zajmuje się pacjentami z celiakią, wystąpiła m. in. w podcaście o diagnozie i monitorowaniu celiakii KLIK.

Od Stowarzyszenia Przyjaciół Bezglutenowej Mamy otrzymała tytuł "Lekarz przyjazny pacjentom z celiakią" i od wielu lat jest gościem honorowym pikniku bezglutenowego, czyli Ogólnopolskiego Dnia Celiakii, organizowanego w Lesznie od 2013 r. 

Wykład - pozajelitowe powikłania celiakii
Zapisz się na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie!

Wykłady o celiakii, alergii na pszenicę i o nastolatkach

W strefie medycyny na rodzinnym pikniku bezglutenowym 2023 spodziewajcie się również innych ważnych wykładów, które zostaną przygotowane specjalnie na tę okazję. 

  • „Co nas łączy, a co dzieli – podobieństwa i różnice między alergią na pszenicę, a celiakią”  mgr Marta Bojer, specjalista diagnostyki laboratoryjnej, Stowarzyszenie Przyjaciół Bezglutenowej Mamy i kierownik laboratorium w przychodni Medeor  w Lesznie
  • "Dieta bezglutenowa u pacjenta z celiakią: czy dopuszczalne są błędy?" - dr n. med. Martyna Marciniak, dietetyk kliniczny, Katedra i Klinika Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • "Co zrobić, gdy nastolatek z celiakią podjada gluten?" - prof. UAM dr hab. Ewa Karmolińska- Jagodzik, Zakład Socjopedagogicznych Problemów Młodzieży Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wykłady o celiakii, alergii na pszenicę i o nastolatkach
Posłuchaj podcastu: Celiakia - jak ją wykryć, leczyć dietą bezglutenową i monitorować?

Badania: celiakia i osteoporoza

Tak duże spotkanie celiaków jest bardzo dobrą okazją do przysłużenia się nauce. Mianowicie: podczas pikniku bezglutenowego 2023 realizowany będzie projekt badawczy "Ocena kości w badaniu densytometrycznym oraz badania biochemiczne i genetyczne poszukujące ryzyka ubytku masy kostnej (osteoporozy) u pacjentów z rozpoznaną celiakią".  Pod kierunkiem dr hab. n. med. Iwony Kreli - Kaźmierczak poprowadzi je mgr Kinga Skoracka. Chętne osoby będą mogły wypełnić ankiety i zostaną objęte kompleksową opieką gastroenterologa. 

Badania: celiakia i osteoporoza

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się