Blog

5

Zapisy na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie!

11/03/2023

Zapisy na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej 2023 w Lesznie!

11/03/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Rodzinny piknik, czyli Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej 2023!

Bez wątpienia to największe spotkanie bezglutenowców w Polsce: w jednym miejscu jest naraz ponad tysiąc osób z celiakią i na diecie bezglutenowej! Taka rangę ma Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie, czyli rodzinny piknik :).  Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczna edycję. 

Widzimy się w sobotę 13 maja, ale tym razem nie pod gołym niebem, ale w murach nowoczesnej szkoły, więc nie przestraszą nas ani deszcz, ani wiatr.

W programie będą nietuzinkowe atrakcje dla dzieci, wykłady poznańskich specjalistów, konsultacje, jedyne w Polsce bezglutenowe hot-dogi z budki oraz lody w wafelkach, pierogi na ciepło, chrupiąca pizza z pieca, a także polskie i czeskie stoiska bezglutenowe z nieznanymi u nas smakołykami. 

Do zobaczenia w Lesznie, w bezglutenowej stolicy Polski!

Program bezglutenowego pikniku 2023

Szczegółowy program jeszcze powstaje, ale już znamy ogólny zarys. 

  • Strefa medyczna , wykłady: dr n. med. Iwona Krela - Kaźmierczak - gastroenterolog, wojewódzki konsultant do spraw gastroenterologii; dr n. med. Martyna Marciniak - dietetyk kliniczny; psycholog, diagnosta laboratoryjny.
  • Atrakcje dla dzieci: teatrzyk, wirtualny labirynt, warsztat małego chemika, piknikowe przedszkole, plac zabaw.
  • Atrakcje kulinarne: czeskie oblaty z czekoladą, hot-dogi, lody, pizza, pierogi, ciasto z mikrofalówki, zdrowe gofry i racuszki, piwo bezglutenowe, piknikowa kawiarenka (makaroniki, torty, sernik)
  • Promocyjne zakupy polskich i czeskich produktów bezglutenowych
  • Rozmowy z producentami żywności bezglutenowej
  • Konkurs z nagrodą główną: mini-piekarnik elektryczny
Program bezglutenowego pikniku 2023

Protest: dopłaty do diety bezglutenowej

Na fali hiszpańskiej manifestacji w sprawie dopłat do diety bezglutenowej (czytaj więcej) chcemy również w Polsce zaprotestować przeciw bierności rządu. Dlatego weźcie na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej transparenty i plakaty, zorganizujemy manifestację i zaprosimy media, by to udokumentowały. Niech będzie to wielki protest pacjentów z celiakią.

Protest: dopłaty do diety bezglutenowej

Na zielono :)

Ponieważ zieleń jest kolorem celiakii i diety bezglutenowej, zachęcamy do wyboru takich ubrań na piknik bezglutenowy w Lesznie. Niby drobiazg, a jednak będzie widać, jaką tworzymy siłę :) Już na pikniku bezglutenowym w 2022 r. wiele osób odpowiedziało na ten apel (zdjęcie obok).

Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli również skorzystać z terenu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lesznie. Dlatego weźcie koce, piłki i gry piknikowe - mogą się przydać.

Na zielono :)

O wielkim, bezglutenowym pikniku rodzinnym w Lesznie mówcie wszem i wobec, niech to będzie okazja, by dzieci i dorośli na diecie zobaczyli, jak dużą jesteśmy rodziną i jak świetnie i pysznie potrafimy się bawić. Choć Leszno leży na zachodzie Polski, na Ogólnopolski Dzień Diety Bezglutenowej docierają do nas mieszkańcy całego kraju, a także Niemiec i Czech. Magnesem są nie tylko hot-dogi i wykłady, ale przede wszystkim wyjątkowa atmosfera. 

Do zobaczenia 13 maja!

KOMENTARZE (5)

Daria 18/03/2023 09:25
I ja się wybieram. To będzie mój debiut na tej imprezie. 🤗
Dorota 13/03/2023 21:36
Super. Już nie mogę się doczekać / zawsze jest super.
Bezglutenowa Mama 18/03/2023 08:34
Widzimy się 13 maja :) Do zobaczenia :)
Gosia 2616 13/03/2023 10:40
Nigdy nie byłam na takim spotkaniu . Już nie mogę się doczekać..
Bezglutenowa Mama 18/03/2023 08:34
Mam nadzieję, że będziesz zachwycona :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się