Blog

1

Sprawdziłam: musli bezglutenowe Bracia Sadownicy jest gluten-free!

10/06/2022

Sprawdziłam: musli bezglutenowe Bracia Sadownicy jest gluten-free!

10/06/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jakoś tak nie zaufałam od pierwszego wejrzenia napisowi, że musli bezglutenowe w musie owocowym marki Braci Sadownicy jest naprawdę bezglutenowe. Coś mi nie pasowało na etykiecie. Napis „musli bezglutenowe” był umieszczony tylko na wieczku, a na liście składników nie było już o tym mowy…. Jako doświadczona dziennikarka śledcza szybko dotarłam do ich specjalisty do spraw jakości i w życzliwej atmosferze uzyskałam cenne informacje. Tak, teraz mam pewność, że to musli bezglutenowe jest uprawnione do swej nazwy. Mam na to dokument! A to niezwykle ważne dla osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej.

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę kucharską, jakiej jeszcze nie było + ebook na thermomix

Musli bezglutenowe – potwierdzają to wyniki z laboratorium

Marka Bracia Sadownicy to całkiem bogata kolekcja musów owocowych w szklanych słoiczkach, do których dodana jest – osobo pakowana – porcja bezglutenowego musli. Brawo, Bracia Sadownicy nie dość, że wypuścili na rynek serię świetnych i zdrowych musów owocowych oraz soków w szklanych pojemnikach, to jeszcze zauważyli konsumentów z celiakią – a przecież mogli do swoich musów dodać tańsze, zwykłe musli pszenno- żytnie….

Oprócz musów firma oferuje soki i musujące soki, wszystko w szklanych, ekologicznych opakowaniach, 100% natury. Są dostępne w Lidlu, na stacjach Orlen, w Żabce i w wielu innych miejscach. Niedawno jedna z mam napisała na profilu Bezglutenowej Mamy na fejsbuku, że musy z musli z ratują jej życie w podróży. No i wtedy przyjrzałam się tematowi… Co to za bezglutenowe musli na Orlenie?

W życzliwej rozmowie telefonicznej, a potem w korespondencji emailowej udało mi się uzyskać konkretny dokument od Braci Sadowników. To wynik badań z akredytowanego laboratorium (zdjęcie obok), potwierdzający, że musli bezglutenowe Bracia Sadownicy zawiera poniżej 5 ppm glutenu. Jest zatem w pełni bezpieczne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. Unijne przepisy określają bowiem, że produkt bezglutenowy jest wtedy, gdy zawiera poniżej 20 ppm (20 mg na kg produktu).

Musli bezglutenowe z musami – moja Zosia je uwielbia

Po zakończeniu korespondencji z panią z Braci Sadowników nie spodziewałam się żadnych „gratisów”. A tu nagle, kilka dni temu, do Studia Bezglutenowej Mamy dotarła przesyłka z produktami Braci Sadowników. Ekologicznie zapakowana, szkło zabezpieczone papierem i ścinkami. Nie mam zwyczaju pokazywania tu giftów, ale te są takie piękne i pyszne i zdrowe ! No to pokazuję. Od razu przyznam, że wszystkie zdrowe smakołyki zagospodarowała moja 15-letnia Zosia, która właśnie po raz kolejny jest na diecie bez cukru i te musy spadły jej z nieba  😋 Bierze je do szkoły na drugie śniadanie i docenia ich designerski wygląd. Słoika od mamy nie wrzuciłaby do plecaka, a taki słoiczek z musli, to i owszem 😁

I przy okazji chcę Was zachęcić do jak najczęstszego kontaktu z producentami. Odwagi! Nie bójcie się ich prosić o dokumenty z laboratorium, potwierdzające, że dany produkt jest bezpieczny dla osoby z celiakią. Celowo na zdjęciu powyżej opublikowałam skan takiego wyniku badań – tylko taki dokument jest wiążący i daje 100% gwarancji: zarówno osobie na diecie bezglutenowej, jak i producentowi. 

Tutaj kupisz

Bogato ilustrowaną bajkę dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej + maskotkę Kukusia

KOMENTARZE (1)

Fitness 26/07/2022 18:25
Bracia sadownicy mają naprawdę bardzo dobrej jakości produkty, które moża polecić z czystym sercem! Kupuje je od dłuższego czasu i nigdy się jeszcze nie zawiodłam
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się