Tylu bezglutenowych smakołyków i dzieci na diecie bezlutenowej nie widziało jeszcze Jezioro Wieleńskie ani żadne jezioro w Polsce. Podczas Magicznych kolonii z Bezglutenową Mamą we Wieleniu 2017 jedną z atrakcji był rejs statkiem pirackim, w towarzystwie prawdziwych piratów i gitary, wody mineralnej Staropolankabezglutenowych chrupek kukurydzianych Tyrysków i owocowych batonów Frupp. Ten dzień wakacji bez glutenu spędziliśmy czas śpiewająco!

Z bezglutenowymi piratami na pokładzie

Niemal godzinny rejs po Jeziorze Wieleńskim odbyliśmy pirackim statkiem, w iście pirackiej atmosferze. Kapitanem i sternikiem był pirat Krzysztof Słonina, a załogę stanowili uczestnicy i kadra naszego obozu z dietą bezglutenową. Dzieci przebrały się w stroje i rekwizyty, które na co dzień są wykorzystywane w spektaklach grupy akrobatyczno-cyrkowej MOK w Lesznie. Żeglarskiego ducha dodawały nam szanty w muzycznym wykonaniu wychowawczyni – Renaty Majorek.

Smakołyki dla bezglutenowych piratów

Ponieważ rejs odbył się popołudniową porą, na pokładzie serwowaliśmy w ramach podwieczorku bezglutenowe smakołyki. W menu bezglutenowych piratów znalazły się m. in.: bezglutenowe chrupki kukurydziane Tygryski (różne smaki, m. in.: czekoladowe, bananowe, toffi, truskawkowe, owocowe), owocowe batony Frupp oraz nasza ulubiona woda Staropolanka.

Wstęp do Piratów z Karaibów

Piracki rejs po Jeziorze Wieleńskim był ważnym punktem programu bezglutenowych kolonii z Bezglutenową Mamą 2017. Nawiązywał bowiem do cyrkowo – akrobatycznych zajęć, które z dziećmi na diecie bezglutenowej prowadzili doświadczeni instruktorzy z MOK w Lesznie: Lucyna i Jerzy Adamiakowie. W ramach tychże zajęć uczestnicy obozu z dietą bezglutenową poznawali tajniki sztuki cyrkowej i akrobatycznej, trenowali układy i jazdę monocyklem, uczestniczyli również w profesjonalnym pokazie Piraci z Karaibów. Wierzcie lub nie, ale cyrkowy program naszych bezglutenowych kolonii fascynował wszystkich uczestników. Cyrkowe zajęcia, połączone z najbogatszym w Polsce bezglutenowym menu, stanowiły doskonały komplet na ciekawe i pyszne wakacje bez glutenu.

Galeria zdjęć z rejsu i innych atrakcji tego dnia