Blog

8

Pyszne rogaliki z czekoladą bezglutenowe

05/09/2017

Pyszne rogaliki z czekoladą bezglutenowe

05/09/2017

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Jeśli wydaje się Wam, że przygotowanie rogalików z czekoladą bezglutenowych jest trudne, to jesteście w błędzie. Zapewniam, że pyszne, rumiane i słodkie rogaliki z czekoladą bezglutenowe będą gotowe w ciągu godziny. Ucieszą przedszkolaka i ucznia, sprawia frajdę studentowi na diecie bezglutenowej i dorosłemu. A wiecie, jak zaoszczędzicie czas? Do tych znakomitych rogalików bezglutenowych użyjcie gotowej czekolady w kostkach: deserowej lub mlecznej.

Składniki na około 15 rogalików z czekoladą bezglutenowych

  • 300 g bezglutenowej mąki  
    do wypieku pieczywa drożdżowego
  • 2 jajka
  • 7 g suszonych drożdży
    bez śladowych ilości glutenu
  • 2 łyżki cukru
  • 1/4 kostki masła
    miękkiego
  • 200 ml  jogurtu naturalnego
  • tabliczka czekolady bezglutenowej
    mlecznej lub deserowej
  • białko jaja
    do posmarowania rogalików
  • opcjonalnie lukier

Sposób przygotowania

Wymieszaj mąkę z drożdżami. Zmiksuj jajka z cukrem, dodaj jogurt i masło. Stopniowo dosypuj mąkę z drożdżami i wyrabiaj mikserem lub ręcznie. Odstaw ciasto na około 10-15 minut. Na stolnicy rozsyp skrobię ziemniaczaną  rozwałkuj ciasto na prostokąt o grubości około 3-4 mm. Podziel go na paski, a następnie na trójkąty (mniejsze lub większe). Na szerszej części każdego trójkąta układaj kosteczkę czekolady (pamiętaj, by użyć czekolady bezglutenowej) i delikatnie zawijaj rogalika ku węższej części. Uważaj, by czekolada nie przebiła ciasta ale jeśli tak się stanie – nie przejmuj się.  Układaj rogaliki bezglutenowe na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Posmaruj je rozkłóconym białkiem, opcjonalnie posyp grubym cukrem. Odstaw na 10-15 minut. Rozgrzej piekarnik do 190 stopni C. Piecz rogaliki bez glutenu przez około 20-25 minut – do zrumienienia. Odstaw do ostygnięcia. 

Słodkie rogaliki bezglutenowe dla ucznia, przedszkolak i studenta

Tak przygotowane rogaliki z czekoladą bezglutenowe są chrupiące, delikatnie słodkie i bardzo, bardzo pyszne. U nas schodzą wszystkie w tym dniu, w którym opuszczą piekarnik. Dzieciom nie przeszkadza nawet to, że są nadziane deserową czekoladą (ta jest najzdrowsza dla dzieci na diecie bezglutenowej i nie tylko). Jeśli jednak nie zdołacie zjeść całej porcji, śmiało zamroźcie kilka rogalików bez glutenu. Potem wystarczy wyjąć je z zamrażarki i włożyć do śniadaniówki ucznia, przedszkolaka lub studenta na diecie bezglutenowej. Wyobrażacie sobie szczęście dziecka, które na przerwie wyjmuje ze śniadaniówki taki rarytas? No to koniecznie upieczcie ten smakołyk. Warto!

Jeśli chcecie, aby Wasze rogaliki bezglutenowe z czekoladą był jeszcze słodsze, udekorujcie je po studzeniu lukrem (2 czubate łyżki cukru pudru plus odrobina wrzątku). Zapewniam, że nikt nie rozpozna, że zjada rogalika gluten-free. Przetestowałam to na rzeszy przyjaciół i znajomych. 

KOMENTARZE (8)

Dominika 10/11/2022 17:44
Czy ciasto można wyrobić w termomixie?
Bezglutenowa Mama 20/11/2022 17:09
Jasne! 5 minut, obroty jak do chleba :)
Żaneta 06/01/2022 16:41
Czy ilość mąki 300 gram pozostaje niezmienna bez względu na rodzaj użytej mąki: Mix B Schaer lub Mehl Farine?
Marta Krzyżanowska-Sołtysiak 13/01/2022 22:56
Trudno powiedzieć, maki mozna dać tyle samo, ale trzeba regulować ilość płynów, by uzyskać konsystencję ciasta - więcej porad w tym zakresie jest w mojej książce "W kuchni Bezglutenowej Mamy", w dziale Wypieki.
Kinga 23/12/2018 12:37
Rogaliki są pyszne i znikają z oka mgnieniu. Zastanawiam się czy można byłoby zrobić ich więcej i zamrozić. Lepiej mrozić przed pieczeniem czy po upieczeniu.
Bezglutenowa Mama 27/12/2018 13:48
Cieszę się :) Mrozić można - ale po upieczeniu :)
Lena 10/10/2017 18:46
Jakiej bezglutenowej mąki uniwersalnej użyć, nada się mix Schar B
Bezglutenowa Mama 10/10/2017 22:25
Tak, Mix B będzie świetny, ale również Mehl Farine lub mix Glutenexu;
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się