Blog

Pomysł na kolorową babeczkę do bezglutenowej święconki i na zajączka

25/03/2023

Pomysł na kolorową babeczkę do bezglutenowej święconki i na zajączka

25/03/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Co powiecie na kolorowa babeczkę, a raczej donuta bezglutenowego do święconki?

Od zawsze zachęcam, by na Wielkanoc przygotować bezglutenową święconkę, jedną dla wszystkich, zamiast iść do kościoła z dwoma koszyczkami. Nikt nie rozpozna różnicy!

W tym roku znalazłam coś specjalnego do bezglutenowej święconki (ale tez na bezglutenowego zajączka), co zachwyci dzieci.

To kolorowe babeczki, a raczej donuty bezglutenowe, które pojawiły się w sklepie internetowym Lasuchowo.pl. Do wyboru są cztery kolory, a jednocześnie 4 smaki puszystych, biszkoptowych donutów bezglutenowych. Jemy oczami i podniebieniem :) 

donuty bezglutenowe swieconka wielkanoc

Cztery kolory i smaki

Włoskie donuty bezglutenowe marki Courenero są od niedawna dostępne w Polsce. Można je kupić w czerech kolorach i jednocześnie smakach:

  • truskawkowe
  • pistacjowe
  • kakaowe
  • waniliowe

Opakowanie o wadze 111 g kosztuje w sklepie internetowym importera niespełna 18,70 zł, znacznie taniej jest w zestawach i pakietach. W opakowaniu są 3 donuty bezglutenowe. 

Cztery kolory i smaki

Biszkoptowe i lekkie

Donuty kojarzą się z tłustymi pączkami, ale tu mówimy o zupełnie innym produkcie. Można powiedzieć, że to biszkoptowa, słodka babeczka do bezglutenowej święconki lub do przedszkola lub na podwieczorek. Z donutem łączy ją tylko wygląd. No, przyznacie sami, że jest mega zachęcający do skosztowania? 

Biszkoptowe i lekkie
Zobacz, jak przygotować bezglutenową święconkę

Te włoskie donuty bezglutenowe mają skład typowy dla gotowych, przetworzonych słodyczy, ale przecież nie jadamy ich na co dzień. Mogą być właśnie urozmaiceniem bezglutenowej święconki, sprawdzą się jako atrakcyjna przekąska na urodzinkach albo jako niespodzianka w szkolnej śniadaniówce.

Genialne jest to, że w każdym kartoniku są trzy osobno pakowane donuty. To zresztą standard we włoskich produktach bezglutenowych: oni większość przekąsek pakują do w porcjach do woreczków, a dopiero zbiorczo do kartonika. To bardzo praktyczne i wygodne. 

Donuty bezglutenowe Courenero faktycznie różnią się smakiem. Mojej Zosi najbardziej przypadł do gustu czekoladowy i truskawkowy, a mnie oczarował pistacjowy. Waniliowy jeszcze czeka na degustację. 

Zobacz, gdzie kupić bezglutenowe słodycze na zajaczka?

KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się