Blog

4

Gdzie kupić słodycze bezglutenowe na zajączka?

14/03/2023

Gdzie kupić słodycze bezglutenowe na zajączka?

14/03/2023

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Gdzie w 2023 r. kupić bezglutenowe słodycze na zajączka?

Producenci i sieci handlowe co roku nieco zmieniają ofertę słodyczy dla dzieci na zajączka - chodzi o produkty ogólnodostępne bez glutenu, a nie o te wytwarzane przez specjalistyczne marki. Dlatego nie kupujcie  słodyczy bezglutenowych na zajączka "na pamięć".  By ułatwić Wam znalezienie bezpiecznych łakoci, sprawdziłam jak to wygląda w najbardziej znanych sieciach handlowych.

Obejrzyjcie zdjęcia, ale niech to będzie tylko wskazówka, czego szukać na sklepowych pólkach. Przed zakupem i tak sprawdźcie etykietę. Zdarza się bowiem, zwłaszcza w przypadku dyskontów i marek własnych, że w różnych częściach Polski pozornie ten sam produkt ma różny skład. Bywa też, że spośród 4 różnych smaków pozornie tego samego produktu: jeden zawiera gluten, drugi jest nim zanieczyszczony, a dwa pozostałe są OK dla osoby z celiakią.

W razie wątpliwości śmiało piszcie i przesyłajcie fotki w wiadomościach na profilach Bezglutenowej Mamy na Facebooku, Instagramie czy TikToku. Wiem, że na początku diety bezglutenowej wszystko wydaje się bardzo trudne.

I jeszcze jedno: gotowa żywność, również ta bezglutenowa, jest często wysokoprzetworzona i pełna niezdrowych dodatków. Starajcie się wybierać produkty o jak najkrótszym składzie, jak najbardziej naturalne. Na zdrowie dla Waszych dzieci z celiakią.

Przykład "dobrej" etykiety

Jak wspomniałam, przed zakupem słodyczy bezglutenowych na zajączka pokazanych na zdjęciach w galeriach poniżej, ZAWSZE sprawdźcie etykietę. 

Na zdjęciu obok zobaczcie przykład "dobrej" etykiety. Są na niej wyraźnie oznaczone wszystkie alergeny obecne w produkcie, marka jest znaną firmą, nie ma ostrzeżeń o możliwej obecności glutenu, pszenicy, jęczmienia, żyta. Choć produkt nie jest oznaczony napisem "bezglutenowy", w mojej ocenie jest bezpieczny dla osoby z celiakią. 

Przykład "dobrej" etykiety
Bezglutenowy zajączek zawsze przykica do dzieci z celiakią

Przykład "złej" etykiety

Na przykładzie jajeczek czekoladowych Kinder Mini Eggs zobaczcie, jakiego produktu nie należy kupować dla dziecka z celiakią. Na etykiecie jest ostrzeżenie o możliwej zawartości glutenu. Tego nie kupujemy.

Żeby było jeszcze trudniej, smak orzechowy tego samego produktu jest wolny od glutenu, zatem jajeczka w zielonym opakowaniu są OK. Z kolei smak czekoladowy - w niebieskim woreczku - ma ostrzeżenie o obecności glutenu. 

Przykład "złej" etykiety
co w biedronce jest bez glutenu na zajaczka

Biedronka - słodycze bez glutenu na zajączka 2023

słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 1 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 2 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 3 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 4 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 5 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 6 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 7 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 8 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 9 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 10 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 11 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 12 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 13 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 14 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 15 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 16 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 17 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 18 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc 19
slodycze bezglutenowe na zajaczka 2023 dealz
Pyszne słodycze bezglutenowe od wielu producentów ma sklep Friendly Food Shop

DEALZ - słodycze bez glutenu na zajączka 2023

słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 1 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 2 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 3 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 4 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 5 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 6 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 7 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 8 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 9 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 10 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 11 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 12 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 13 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 14 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 15 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 16 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 17 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 18 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 19 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dealz 112
dino slodycze bezglutenowe na zajaczka
W sklepie Jedzbezglutenu.pl są polskie i zagraniczne słodycze bezglutenowe w bardzo dobrych cenach

DINO - słodycze bez glutenu na zajączka 2023

słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 1 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 2 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 3 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 4 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 5 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 6 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 7 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 8 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 9 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 10 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 11 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 12 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 13 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 14 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 15 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 16 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 17 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 18 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc dino 19

Gotowe słodycze, nawet te bezglutenowe, zawierają bardzo dużo cukru i chemicznych dodatków. Staraj się wybierać te o najkrótszym składzie. 

slodycze bezglutenowe na zajaczka auchan 2023
Nietuzinkowe słodycze bezglutenowe znajdziecie w sklepie internetowym Lasuchowo.pl

AUCHAN - słodycze bez glutenu na zajączka 2023

słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 1 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 2 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 3 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 4 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 5 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 6 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 7 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 8 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 9 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 10 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 11 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 12 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 13 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 14 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 15 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 16 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 17 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 18 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 199 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 20 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 21 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 22 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 23 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 24 słodycze bezglutenowe na zajaczka wielkanoc auchan 25

KOMENTARZE (4)

Żaneta 17/03/2023 08:27
MONDELEZ Milka Secret Box 14,4 g Składniki cukier, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, emulgator (lecytyny sojowe), pasta z orzechów laskowych, aromat. Masa kakaowa min. 30 %. Może zawierać inne orzechy oraz pszenicę. Informacja dla alergików: patrz na składniki zaznaczone pogrubioną czcionką.
Bezglutenowa Mama 18/03/2023 08:31
Ten skład wzięłaś pewnie z internetu. Na opakowaniach tego produktu, który miałam w ręce, nie było ostrzeżenia o pszenicy. Być może w jednych sklepach jest parta z informacją o zanieczyszczeniu glutenem, a w innych - nie ma tego. To często się zdarza, poza tym co roku zmieniają się etykiety produktów. Dla nas najważniejsza jest zasada: kierujemy się tym, co jest na etykiecie w momencie zakupu produktu :)
ewelencja 17/03/2023 07:21
Bezglutenowa Mamo, jesteś absolutnie WIELKA! Dzięki!
Bezglutenowa Mama 18/03/2023 08:29
Udanych i jak najbardziej zdrowych zakupów :)
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się